„Klara” Iza Kuna

Debiut znakomitej aktorki filmowej i teatralnej, Izy Kuny, znanej między innymi z roli Gośki w fantastycznej komedii – „Lejdis”.

Tytułowa bohaterka, Klara jest dojrzałą kobietą, niemającą męża,  ani dzieci. Ma za to: kochanka – Aleksa, który nie potrafi odejść od swojej żony; przyjaciółkę – Wronkę, z którą wiecznie się upija; mamę, z którą ciągle się kłóci (wzajemnie się wyzywają i odgrażają śmiercią); ma również pracę, której nienawidzi i gadającego kota, będącego na skraju załamania nerwowego (jak z resztą pozostali bohaterowie).

„Klara” to wspaniała, pełna dowcipu opowieść o ciągłym czekaniu, szukaniu, przemijaniu i uciekaniu. To historia ukazująca wzloty i upadki, radości i smutki a także dylematy i rozterki przeciętnego dojrzałego człowieka. Krótkie, proste, niezwykle zabawne, często gęsto wulgarne dialogi sprawiają, że ów książka, jej bohaterka i autorka stają się bliskie memu sercu. Dzięki nim można się na chwilę wyłączyć, zapomnieć o zasikanych pieluchach, praniu, sprzątaniu i pichceniu..Czyta się lekko i przyjemnie. W zasadzie, liczącą 290 stron „Klarę” pochłania się jednym tchem!

Na ciepłe i piękne dni, by dodać jeszcze więcej uśmiechu i powera oraz na te chłodniejsze, szaro-bure dni, by dodać trochę słońca i radości – z czystym sumieniem GORĄCO POLECAM!

Autor: Iza Kuna
Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2010
Liczba stron: 295                                                            Okładka:miękka                                                                                                                                                                                              Cena: około 30.00zł

5 odpowiedzi na “„Klara” Iza Kuna”

 1. Bardzo dobra książka! Zupełnie zmieniła moje zdanie o autorce Izie Kunie! Jeśli ktoś nie lubi przekleństw – odradzam, bo książka jest nimi dosłownie nafaszerowana, ale wszystko to z wyczuciem i w efekt jest naprawdę godny uwagi! Można się zdrowo pośmiać:)

 2. Książka po prostu rewelacyjna, czytałam z zapartym tchem i uśmiałam się do rozpuku. Świetna pozycja dla osób mających niestandardowe poczucie humoru:)

 3. Syl Ada pisze:

  bardzo fajna książka, czyta się lekko, szybko i przyjemnie – czasami wydawało mi się, że czytam o sobie. naprawdę godna polecenia.

 4. Żaklina Kańczucka pisze:

  Świetna książka, polecam ją, szczególnie osobom z niecodziennym poczuciem humoru :)

 5. Ccc pisze:

  Chcę zapomnieć, że to czytałam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close