Nawilżacz powietrza z jonizerem Tristar Topcom LF4701

Odkąd mam nawilżacz powietrza z jonizerem  Tristar Topcom LF4701, uważam, że jest on niezbędnym wyposażeniem domu, w którym są małe (większe z resztą też) dzieci. Raptem kilka dni od jego otrzymania, dopadły nas przeziębienia, o późniejszych ostrych i przewlekłych zapaleniach oskrzeli nie wspomnę. Nawilżacz przynosił nam ulgę każdej nocy, a i za dnia nie miał zbyt dużo czasu na odpoczynek.

To zgrabne urządzenie, które można ustawić w pokoju na podłodze lub na szafce. Jest bardzo lekki, ale stabilnie stoi na podłożu. A jego obsługa jest dziecinne prosta – moja 2,5 letnia córka sama potrafi go uruchomić, łącznie z uzupełnieniem wody.

Ma on regulację, którą można ustawić intensywność wypuszczanej mgiełki wodnej. Ja włączam zawsze na największą, ponieważ mam w domu centralne ogrzewanie, które mocno wysusza powietrze, a zależy mi na szybkim efekcie zwiększenia wilgotności powietrza w pokoju.

Chłodna mgiełka wydostaje się przez specjalny „kominek”,  który służy jednocześnie do uzupełniania wody. Ma on specjalny otwór, który możemy przekręcać i tak jakby sterować kierunkiem wyrzucania mgiełki. Ustawiam nawilżacz jak najdalej od kaloryfera, gdyż ten ma swój obieg powietrza, i jeśli urządzenie postawiłam zbyt blisko, mgiełka leciała prosto pod kaloryfer.

W pomieszczeniach, w których używałam nawilżacza mam wykładzinę, w związku z tym stawiam go na większej, plastikowej desce, ponieważ zdarzało się, że podczas jego pracy podłoga wokół robiła się wilgotna. Dochodziło prawdopodobnie do skraplania się wody, więc jeśli ma on stać na powierzchni, która nie jest wodoodporna, polecam ustawić go na jakiejś podkładce.

Nawilżacz pracuje bardzo cicho, słychać delikatny szum wody, tak jakby gdzieś w oddali za oknem płynął mały strumyczek. Na mnie osobiście działa to bardzo kojąco. A na dodatek, jeśli urządzenie pracuje, jego kopuła podświetla się na niebiesko. W połączeniu z wydostającą się mgiełką, daje to niesamowity efekt;)

Urządzenie ma wmontowany czujnik stanu wody, jeśli jest jej już mało, wbudowana dioda zaczyna migać na czerwono. A gdy nie ma już wcale wody, nawilżacz jest delikatnie podświetlony na czerwono. Ja na noc ustawiałam obok niego dzbanek z wodą, by w każdym momencie móc uzupełnić. Bo gdy męczyły nas choroby, taka chłodna mgiełka była zbawieniem. Dodam jeszcze, że dodawałam do wody krople olejku aloesowego. W pokoju unosił się delikatny zapach, który przynosił ulgę małym zapchanym noskom.

Dodatkowa jego funkcja jonizująca, dba o jakość powietrza i pomaga walczyć z infekcjami.

Jestem bardzo zadowolona z nawilżacza Tristar Topcom LF4701 i dziękuję za możliwość jego przetestowania.

 

Magdalena

 

Opis producenta:

– Nawilżacz ultradźwiękowy

– Wbudowany jonizator

– Regulacja mgły

– Pojemność: 2,8L

– Mgiełka chłodna

– Alarm braku wody

– Obracalna dysza

Wbudowany JONIZATOR – jony ujemne oczyszczają powietrze, hamując rozwój bakterii i chroniąc organizm przed infekcjami.

Zalecana wilgotność w pokoju dziecka – 40-50%.

Ogrzewanie w domu wysusza błony śluzowe gardła i nosa obniżając ich odporność na infekcje.

Włączanie nawilżacza to najbardziej popularny sposób przeciwdziałania wysuszaniu powietrza w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close