Targi 12 września 2024

10 lat Mamaville – 2024 rokiem jubileuszowym

Warszawa, Gliwice, Wrocław i Kraków mają prawo czuć się wybrańcami. To tu Targi Mamaville zawitają ze swoimi imprezami jubileuszowymi. Tak, tak, to już 10 lat. Przez ten czas kameralne wydarzenie urosło do rangi ogólnokrajowej, a Targi Mamaville odbywają się w obiektach, które goszczą inne ważne wydarzenia, także o charakterze międzynarodowym.

 

Targi Mamaville dla przedsiębiorczych mam i nie tylko

Targi Mamaville to impreza całkowicie różna od innych, teoretycznie podobnych. Przede wszystkim nie ma tu masowych wystawców, nie kupimy wątpliwej jakości produktów pochodzących z Azji, nie ma podróbek i tandety.

Mamaville od początku skupiało kreatywne mamy, które chciały łączyć wychowywanie dzieci z pasją i zarabianiem pieniędzy. Tak powstawały produkty tworzone i testowane przez mamy – autorskie rozwiązania, które sprawdziły się przy wychowywaniu własnych pociech. Są produkowane w Polsce, z wysokiej jakości materiałów, w pełni bezpieczne dla mamy i dziecka.

Targi Mamaville to okazja do zrobienia wyprawki dla niemowlęcia, uzupełnienia garderoby i zabawek starszego dziecka, zakupienia materiałów edukacyjnych dla rodziców. To na początek, bo Mamaville to nie tylko zakupy.

 

Jesień 2024 z Mamaville – dla każdego coś atrakcyjnego

Strefa zakupów ze zrozumiałych powodów zajmuje największą część przestrzeni Targów Mamaville, ale na tym nie koniec. W tym roku organizatorzy przygotowali także:

Strefę Edukacyjną Mamaville z wykładami dla rodziców oraz warsztatami i zajęciami dla dzieci w różnym wieku.

Strefę Atrakcji z kreatywnymi zabawami i animacjami dla najmłodszych uczestników Targów.

Strefę Chillout – dla potrzebujących odpoczynku.

 

Kalendarz jesiennych Targów Mamaville 2024

Warszawa / Arena Ursynów / 15 września  → Szczegóły: https://www.facebook.com/events/7507925505956714

Gliwice / PreZero Arena 22 września → Szczegóły: https://www.facebook.com/events/415582831350005

Wrocław / Hala Stulecia / 5-6 października  → Szczegóły: https://www.facebook.com/events/809394934202389

Kraków / Hala Cracovia/ 10 listopada → Szczegóły: https://www.facebook.com/events/1123559005551775

 

 

 


Portal W Roli Mamy objął jubileuszową edycję Targów Mamaville patronatem medialnym. Robimy to, bo wierzymy w przedsiębiorcze mamy 😉

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kultura 12 września 2024

Próba bicia rekordu Polski w kategorii „Najwięcej osób jedzących jabłka jednocześnie” 

Polscy sadownicy zapraszają na próbę bicia rekordu Polski w kategorii „Najwięcej osób jedzących jabłka jednocześnie”. Miłośnicy jabłek spotkają się na błoniach PGE Narodowego, podczas pikniku z okazji Narodowego Dnia Sportu, w niedzielę 15 września 2024 r. o godzinie 13:30. Próba planowana jest na godzinę 14:00.

W niedzielę 15 września obchodzimy Narodowy Dzień Sportu. To święto aktywnego stylu życia, które umiejętnie łączy aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie. Największym wydarzeniem obchodów jest piknik na błoniach PGE Narodowego w Warszawie, w którym czeka na Państwa specjalna strefa owoców i warzyw organizowana przez producentów. O godz. 13:30 rozpocznie się tam próba bicia rekordu Polski w kategorii „Najwięcej osób jedzących jabłka jednocześnie”.
„Zapraszamy miłośników jabłek, a szczególnie serdecznie sadowników z rodzinami. Przed nami okazja, by pokazać jaką radość sprawia jedzenie jabłek. Rekord to akcja całego naszego środowiska. Chcemy przypomnieć, że każdy powinien zjeść minimum jedno jabłko dziennie” – mówi dr Tomasz Lipa, sadownik, przewodniczący Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych, członek jabłkowego Core Teamu.
  • W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby w każdym wieku – by pobić dotychczasowy rekord musi wziąć udział ponad 783 osób.
  • Każdy z uczestników próby wejdzie przez dmuchaną bramę w kształcie połowy talerza i otrzyma indywidualny numer i jedno jabłko odmiany Gala, Golden Delicious lub Szampion.
  • Próba bicia rekordu będzie trwała 5 min. Pierwszy kęs wszyscy zrobią na wyraźny znak sędziego.
  • Końcowy wynik ustanowią tylko osoby, które zjedzą jabłko do końca. Ze względów formalnych, będzie trzeba okazać ogryzki.
  • Zabawę umili muzyka, konkursy z nagrodami i helowe jabłka.
Kto weźmie udział w próbie bicia rekordu?
Do wspólnej zabawy sadownicy zapraszaj uczestniczące w wydarzeniu kluby, sekcje, związki sportowe popularyzujące sport dzieci i młodzieży. Zaproszenie pierwsi przyjęli judocy. Będą też młodzi karatecy, łyżwiarze i snowboardziści, piłkarze i hokeiści, a nawet wędkarze. Będą amatorzy owocowych degustacji i dmuchańców. Mistrzowie sportu i nasi paraolimpijczycy. Do zobaczenia na pikniku!
Dobra forma zaczyna się w kuchni
Jabłko to naturalny towarzysz aktywności fizycznej. Lekka, zdrowa i wartościowa przekąska. Podczas pikniku sadownicy zapraszają, by poznać ten owoc lepiej i spróbować pysznej szarlotki. Będą pokazy kulinarne i warsztaty dla najmłodszych.
Wszystkie aktywności przypominać będą, że każdy powinien jeść minimum jedno jabłko dziennie. Nie raz przywoływane będzie „An apple a day keeps the doctor away” – przysłowie, które mówi o tym, że „jedzenie jabłek pozwala uniknąć wizyt u lekarza”.
Jedno jabłko dziennie – nowy projekt środowisk sadowniczych
Popularyzacja walorów jabłek połączyła sadowników. Projekt realizowany jest przez Towarzystwo Rozwoju Sadów Karłowych, Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw, Związek Sadowników PR, Stowarzyszenie „Unia Owocowa” oraz Stowarzyszenie Sady Grójeckie.
Najwięcej osób jedzących jabłka jednocześnie
Narodowy Dzień Sportu – święto zdrowego stylu życia
Narodowy Dzień Sport to, obok centralnego eventu na Błoniach, kilkaset wydarzeń w całej Polsce. Kluby, sekcie i związki sportowe oferują tego dnia bezpłatne treningi i pokazy zapraszające do sportu. Wydarzenia są okazją by promować aktywność fizyczną połączoną ze zdrowym odżywianiem. Dla producentów to okazja, by popularyzować prosty fakt – warzywa i owoce powinny stanowić połowę tego co jemy w każdym posiłku.
Organizatorzy zapraszają 15 września na Błoniach PGE Narodowego
Piknik na Błoniach PGE Narodowego odbędzie się na powietrzu, na terenie między stacją PKP Warszawa Stadion i Aleją Zieleniecką. Wstęp jest bezpłatny.
Jakie atrakcje przygotowali producenci? Będzie szkoła mocy polskich warzyw, owocowo-warzywne igrzyska, pokazy kulinarne i sprawnościowe, degustacje i konkursy z nagrodami. Będą tańce, nauka poloneza i wspólny korowód. O godzinie 13:30 zapraszamy na rekord Polski – najwięcej osób zje wtedy jabłko jednocześnie. Taką przynajmniej nadzieję mają organizatorzy.
Strefa owoców i warzyw na błoniach PGE Narodowego współorganizowana jest przez 6 projektów promujących konsumpcje: Jedz Owoce i Warzywa, Ziemniaki czy kartofle, Apetyt na polskie, Moc Polskich Warzyw, Jedno jabłko dziennie oraz Czas na polskie superowoce!
Więcej o polskich jabłkach, o inicjatywie sadowników i o tym co przygotowali producenci w strefie owoców i warzyw w materiałach na stronie 1jabłko.pl.
#Fundusze Promocji
Publikacja powstała w ramach realizacji przez TRSK zadania „Jedno jabłko dziennie”.
Źródło informacji: Towarzystwo Rozwoju Sadów Karłowych
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sport 11 września 2024

Emocje, rywalizacja i góry – Festiwal Biegowy to święto biegania

Bieg Lachów i Górali, Bieg w krawacie i Bieg na szpilkach, Bieg 7 Dolin na 100 kilometrów, maraton, Nocny Nordic Walking – to tylko niektóre z ponad 20 konkurencji rozegranych podczas 15. Festiwalu Biegowego w Piwnicznej-Zdroju, jednego z największych festiwali biegania po górach.

Po raz piętnasty, przez trzy dni, Sądecczyzna tętniła emocjami biegaczy, którzy przyjeżdżają całymi rodzinami, aby uczestniczyć w Festiwalu Biegowym. W programie Festiwalu znajduje się nie tylko ponad 20 dystansów biegowych, ale i wiele imprez towarzyszących i atrakcji dla całej rodziny. To idealna okazja, by wspólnie i aktywnie spędzić czas, naładować akumulatory i zadbać o kondycję fizyczną.

Pierwszego dnia w miasteczku biegowym w Piwnicznej-Zdroju w zawodach sportowych „Aktywny Małopolanin” rywalizowali uczniowie z 18 szkół z całej Sądecczyzny, a wieczorem wystartowały najbardziej efektowne i niecodziennie biegi. Odbył się Bieg Lachów i Górali, Bieg w krawacie i Bieg na szpilkach. Zwieńczeniem pierwszego dnia był wyścig biegaczy gotowych pokonać 7 kilometrów w nocnych ciemnościach.

Drugi dzień sportowych wyzwań na 15. Festiwalu Biegowym rozpoczął się wyjątkowo intensywnie i z przytupem. O godzinie 2:00 w nocy wystartował Bieg 7 Dolin na 100 kilometrów – najbardziej wymagający dystans całej imprezy. Trasa prowadziła przez malownicze, ale jednocześnie trudne tereny Beskidu Sądeckiego, obejmujące m.in. takie miejsca jak: Przehyba, Rytro, Hala Łabowska, Krynica-Zdrój czy Wierchomla. Na start zdecydowało się blisko 300 zawodników, którzy mieli 19 godzin na pokonanie całej trasy. Zawodników zgromadził też krótszy Bieg 7 Dolin na 61 kilometrów oraz Bieg 7 Dolin Górski Koral Maraton – bieg przeznaczony dla tych, którzy preferują klasyczny dystans 42 kilometrów w warunkach górskich. Każdy z tych biegów stanowił ogromne wyzwanie, a jednocześnie dawał uczestnikom okazję do podziwiania uroków beskidzkich krajobrazów.

Podczas gdy długodystansowcy walczyli na górskich szlakach, na starcie zgromadziły się dzieci w wieku od 9 do 12 lat, które pobiegły na dystansie 600 metrów. Wieczorem rozpoczęły się zawody dla miłośników nordic walkingu – Nocny Nordic Walking i Sądecki Nordic Walking Pod Gwiazdami.

Drugi dzień festiwalu zakończył się Nocnym Biegiem Rodzinnym na dystansie 4 kilometrów. Była to nie tylko okazja do wspólnej zabawy, ale przede wszystkim do aktywnego spędzenia czasu w gronie najbliższych.

Ostatni dzień Festiwalu rozpoczął się, kiedy to na starcie stanęli uczestnicy Biegu Górskiego na dystansie 23 km. Zawodnicy musieli zmagać się z ostrymi podbiegami i stromymi zbiegami. Kolejną konkurencją były półmaraton i Bieg Górski – 11 km. W tym samym czasie ruszyły Mistrzostwa Doliny Popradu w Nordic Walking na dystansie 11 kilometrów. To nie tylko rywalizacja, ale i wydarzenie, które skupia wokół siebie miłośników tego sportu, który z każdym rokiem staje się coraz popularniejszy.

Popołudnie należało do najmłodszych i początkujących. Odbyły się Biegi dzieci do lat 8, a także Bieg na 1 km, w którym oprócz biegaczy wystartowała również ogromna liczba wolontariuszy pracujących na wydarzeniu. Bieg był idealny dla początkujących biegaczy oraz tych, którzy chcieli spróbować swoich sił na krótkim dystansie.

Ostatnim wyścigiem 15. Festiwalu Biegowego był Bieg Przebierańców, który wprowadził element zabawy i radości do całego wydarzenia. Barwne stroje, śmiech i kreatywne pomysły towarzyszyły uczestnikom na każdym kroku. Na linię mety dotarli: kosmici, muszkieterowie, Alicja w Krainie Czarów czy Kobieta-Stół. Nie liczył się tu czas, ale pomysłowość i dobra zabawa.

Równolegle z Festiwalem Biegowym odbywa się Festiwal Lachów i Górali. To trzydniowe prezentacje zespołów folklorystycznych oraz zespołów zagranicznych, popularyzujących kulturę Karpat.

„Nasza kultura i tradycja to jest coś, za co możemy być Bogu wdzięczni” – podkreślił przewodniczący Zbigniew Berdychowski, pomysłodawca imprez. „Spotkajmy się za rok. Zapraszam wszystkich serdecznie do Piwnicznej” – dodał.

Lista zwycięzców jest dostępna na internetowej stronie Festiwalu Biegowego: www.festiwalbiegowy.pl

 

 

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Obraz Th G z Pixabay

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close