Lifestyle 13 stycznia 2024

Anglojęzyczni pracownicy zadowoleni z pracy w Polsce

Platforma Preply przeanalizowała poziom zadowolenia z pracy w ponad 58 tysiącach firm na świecie. Polska trafiła do czołówki krajów przyjaznych anglojęzycznym ekspatom. Praca w Polsce wypada w rankingu lepiej niż praca w Holandii, Szwecji czy Danii.

Praca w języku angielskim? Zapraszamy do Polski

Polska zajęła szóstą lokatę w rankingu najprzyjaźniejszych państw do pracy dla osób posługujących się językiem angielskim. Firmy działające w Polsce uzyskały od swoich zagranicznych pracowników aż 70,8% pozytywnych recenzji na Glassdoor – serwisie służącym do wystawiania anonimowych recenzji pracodawcom.

Dla porównania, przedsiębiorstwa w Holandii otrzymały 70,2% pozytywnych opinii, a w Szwecji – 69,1%. Lepiej od nas wypadły tylko Meksyk (80,2%), Niemcy (73,4%), Chile (71,7%), Norwegia (71,6%) oraz Łotwa (71%).

Ranking przygotowany przez Preply uwzględnia opinie wystawione przedsiębiorstwom działającym w 45 państwach należących do Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Łącznie przeanalizowano 270 tysięcy recenzji 58 tysięcy firm. Za opinie pozytywne uznano wszystkie te, w których ocena wybranego pracodawcy to minimum 4 gwiazdki w witrynie Glassdoor.

„Wysoki wynik, jaki uzyskała w rankingu Polska, to między innymi efekt doskonałej znajomości języka angielskiego przez Polaków. Mimo typowej dla nas skromności, badania pokazują, że jesteśmy pod tym względem w światowej czołówce. Naszym zagranicznym kolegom przyjemnie się tu pracuje, bo mogą się bez problemu porozumiewać w zespole i nie czują się wykluczeni. Firmy w Polsce, a zwłaszcza korporacje działające w największych polskich miastach, chętnie wspierają środowiska międzynarodowe” – zauważa Sylvia Johnson, ekspert ds. umiejętności językowych i międzykulturowych w Preply.

Cudze chwalicie, swego nie znacie

Platforma przeanalizowała też ogólną ocenę, jaką pracownicy wystawili firmom w różnych częściach świata. Uwzględniono tu recenzje napisane zarówno przez ekspatów, jak i pracowników pochodzących z danego kraju. Pod tym kątem praca w Polsce wypada już nieco słabiej, choć nadal plasujemy się w tej „lepszej” połowie świata. Ogólny odsetek przedsiębiorstw ocenianych na minimum 4 gwiazdki wynosi 36,2%.

Odsetek pozytywnych opinii, na temat działających w Polsce firm, które pochodzą od ekspatów (mówiących w różnych językach, a nie tylko angielskim) to 70,6%. Wniosek nasuwa się sam. Obcokrajowcy doceniają pracę w Polsce bardziej niż my sami.

Nie jesteśmy jednak jedynym krajem, w którym występuje to zjawisko. Podobne wyniki zanotowano we wszystkich analizowanych państwach. W każdym zakątku świata ekspaci są bardziej zadowoleni ze swojej pracy niż ogólna średnia krajowa.

Największe różnice widać w Meksyku i Stanach Zjednoczonych, gdzie ta dysproporcja wynosi ponad 47 punktów procentowych. To bardzo interesujące dane. To właśnie Meksyk jest według Preply najprzyjaźniejszym miejscem do pracy dla ekspatów. Z kolei z USA pochodzi cała dziesiątka przedsiębiorstw ocenianych najwyżej przez pracowników środowisk międzynarodowych (w top 3 znalazły się Google, Microsoft i Apple).

„Przyczyn tego zjawiska jest wiele. Po pierwsze, ekspaci często czują większą wdzięczność wobec zagranicznych pracodawców za otrzymaną szansę, niż pracownicy pochodzący z danego kraju. Ci drudzy są bardziej wymagający. Dochodzi też niższa świadomość na temat sytuacji politycznej czy gospodarczej w państwie, przez co obcokrajowcy miewają nieco zakrzywiony obraz lokalnego rynku pracy. Po trzecie, praca za granicą zazwyczaj ma swój >>termin ważności<<. Wiemy, że za jakiś czas wrócimy do siebie. A to sprawia, że widzimy obecne warunki pracy w jaśniejszych barwach” – komentuje Sylvia Johnson, ekspert ds. umiejętności językowych i międzykulturowych w Preply.

Pierwsze miejsce w rankingu państw, które mogą się pochwalić najwyższym odsetkiem pozytywnie ocenianych pracodawców, zajęła Islandia. 53,1% przedsiębiorstw w Islandii otrzymało na Glassdoor co najmniej 4 gwiazdki. Kolejne miejsca na podium należą do Estonii i Łotwy. Polska zajęła w tym rankingu miejsce osiemnaste.

Metodologia

W badaniu uwzględniono ponad 270 tys. recenzji firm, które mają siedzibę w 45 krajach. W analizie uwzględniono 20 tys. recenzji napisanych przez pracowników, którzy nie posługują się językiem obowiązującym w państwie, w którym pracują. Przyjęte kryterium „wysoko ocenianej” firmy oznacza, że dane przedsiębiorstwo uzyskało średnią ocenę wynoszącą co najmniej cztery gwiazdki w serwisie Glassdoor. Dane pochodzą z marca 2022 r.

Preply

Preply to internetowa platforma do nauki języków, łącząca korepetytorów z setkami tysięcy uczniów w 180 krajach na całym świecie. Ponad 35 000 korepetytorów uczy ponad 50 języków, korzystając z algorytmu uczenia maszynowego, który rekomenduje najlepszych korepetytorów dla każdego ucznia. Powstała w Stanach Zjednoczonych w 2012 roku za sprawą trzech ukraińskich założycieli Kirilla Bigaia, Serge’a Lukyanova i Dmytro Voloshyna, Preply rozrosła się z 3-osobowego zespołu do firmy zatrudniającej prawie 500 pracowników 60 różnych narodowości. Spółka ma biura w Barcelonie, Nowym Jorku i Kijowie, a jej pracownicy pracują w 30 krajach w Europie, USA, Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej.

KONTAKT:
Matylda Setlak
PR Director, agencja PR All 4 Comms
tel.+48 (0) 788 252 651
tel.+44 (0) 7737 1 63 194
e-mail: matylda@all4comms.com www.all4comms.com

 

 

Źródło informacji: Preply

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Lifestyle 12 stycznia 2024

Noworoczne postanowienie? Więcej warzyw. 5 zasad jedzenia warzyw, aby przynosiły więcej korzyści dla naszego zdrowia

Nowy Rok to czas, kiedy wielu z nas decyduje się na wprowadzenie zdrowszych nawyków. „Więcej warzyw na talerzu” to jedno z popularniejszych postanowień, które może przynieść realne korzyści dla zdrowia. Aby jednak wprowadzenie warzyw w codzienną dietę było nie tylko chwilową modyfikacją, ale stałym elementem naszego żywienia, warto stosować się do kilku zasad.

Pięć zasad stałego włączania warzyw do diety

1. Różnorodność to podstawa

Nie ograniczaj się tylko do jednego czy dwóch ulubionych warzyw. Bogactwo wyboru przynosi różnorodne korzyści zdrowotne oraz pozwala na uniknięcie nudy w jadłospisie. Staraj się, aby na Twoim talerzu znalazły się warzywa w różnych kolorach – każdy z nich reprezentuje inne składniki odżywcze.

2. Świeżość i sezonowość

Kupuj warzywa świeże i sezonowe. Są nie tylko bogatsze w składniki odżywcze, ale także smaczniejsze. Co więcej, wspierasz lokalnych producentów i przyczyniasz się do ochrony środowiska poprzez ograniczenie transportu długodystansowego.

3. Warzywa w każdym posiłku

Warzywa nie powinny pojawiać się tylko na obiad. Wprowadź je jako stały element śniadań (np. w postaci smoothie), przekąsek (świeże warzywa z hummusem), a nawet deserów (słodkie warzywne ciasta czy musy).

4. Przygotowanie to klucz

Nie wszystkie warzywa są równie wartościowe surowe, jak po obróbce termicznej. Niektóre z nich, jak pomidory, uwalniają więcej likopenu po podgrzaniu. Inne, jak brokuły, są najzdrowsze na surowo lub lekko blanszowane. Znajdź balans i różnorodność w sposobach przygotowania.

5. Smak to nie wszystko

Choć smak jest ważny, nie zapominaj o właściwościach zdrowotnych. Warzywa mogą być doskonale doprawione ziołami i przyprawami, które nie tylko podnoszą walory smakowe, ale także wzmacniają ich działanie prozdrowotne.

Zmiana nawyków żywieniowych nie musi być trudna ani pracochłonna. Wprowadzenie warzyw do codziennej diety jest jednym z najlepszych postanowień noworocznych, które możesz podjąć dla swojego zdrowia. Pamiętaj, że stałe włączenie warzyw do jadłospisu to nie tylko kwestia woli, ale także świadomego planowania i przygotowania. Niech warzywa staną się Twoim sprzymierzeńcem w drodze do zdrowia i dobrego samopoczucia przez cały rok.

Moc Polskich Warzyw

Moc Polskich Warzyw to kampania, która powstała z inicjatywy Zrzeszenia Producentów Papryki Rzeczypospolitej Polskiej. Obok ZPPRP, które koordynuje program, udział w projekcie biorą również: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw, Stowarzyszenie Producentów Pomidorów i Ogórków pod Osłonami, Stowarzyszenie Malinowy Król, Stowarzyszenie Branży Grzybów Uprawnych oraz Stowarzyszenie Czosnek Galicyjski. Kampania jest finansowana ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

W maju 2023 r. zainaugurowano już czwartą z kolei odsłonę kampanii, która z roku na rok przybiera na sile dzięki stosowaniu innowacyjnych metod i docieraniu do coraz większego grona konsumentów.

KONTAKT:

Biuro Prasowe

Maciej Ogonowski

Brandmates

e-mail: maciej@brandmates.pl

tel. +48 608 680 562

 

 

Źródło informacji: Brandmates

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Dom 12 stycznia 2024

Bezprzewodowy odkurzacz do domu i warsztatu

Coraz więcej osób decyduje się na zakup bezprzewodowych odkurzaczy. Urządzenia te zapewniają niczym nieograniczoną swobodę pracy, pozwalając korzystać z nich w dowolnym miejscu. Do ich zasilania wykorzystuje się pojemne akumulatory, które na jednym naładowaniu umożliwiają sprzątnięcie nawet największych powierzchni. Dzięki temu odkurzacze bezprzewodowe mogą być używane w domach, warsztatach, a także przestrzeniach biurowych. Co jeszcze warto wiedzieć na ich temat?

Najpopularniejsze rodzaje odkurzaczy bezprzewodowych

Bezprzewodowe odkurzacze dostępne w ofercie renomowanych sklepów internetowych – na przykład w sklepie domitech.pl – są dostępne w wielu różnych rodzajach. Każdy z nich jest dedykowany nieco innym zastosowaniom, dlatego też warto poświecić chwilę i wybrać model odpowiedni do swoich potrzeb.

Ręczne odkurzacze akumulatorowe

Pierwszą grupą urządzeń są bezprzewodowe odkurzacze ręczne. Są to niewielkich rozmiarów sprzęty, które wykorzystuje się głównie do punktowego usuwania zabrudzeń. Podstawowe modele odkurzaczy ręcznych sprawdzą się podczas sprzątania sypkich zanieczyszczeń, takich jak m.in.:

– okruchy jedzenia,

– rozsypany ryż lub płatki śniadaniowe,

– kłęby zwierzęcej sierści,

– piasek oraz zaschnięte błoto wnoszone na podeszwach butów.

Bezprzewodowe odkurzacze ręczne świetnie sprawdzą się też w trakcie czyszczenia wnętrz samochodów. Są one całkowicie niezależne od dostępu do gniazda elektrycznego, co nie tylko ułatwia sprzątanie zakamarków auta, lecz także pozwala na stałe wozić je w pojeździe.

Z kolei bardziej zaawansowane modele oferowane przez firmy zajmujące się produkcją elektronarzędzi budowlanych poradzą sobie także ze sprzątaniem dużo bardziej uporczywych zabrudzeń. Dzięki temu można je wykorzystywać do odkurzania kurzu budowlanego, substancji o małej granulacji (mąki, zmielonych przypraw), a także pyłu powstającego podczas szlifowania drewna lub stali.

Przemysłowe odkurzacze akumulatorowe

Ten rodzaj sprzętu stanowi znaczne rozwinięcie idei stojącej za ręcznymi wariantami urządzeń. Łączą one w sobie zalety zapewniane przez pełnowymiarowe odkurzacze przemysłowe zasilane sieciowo z poręcznością oraz mobilnością ręcznych odkurzaczy bezprzewodowych. To właśnie dlatego na ich zakup decydują się nie tylko ekipy budowlane, lecz także firmy zajmujące się sprzątaniem obiektów biurowych.

Przemysłowe odkurzacze akumulatorowe zasilane są przy pomocy akumulatorów znanych z elektronarzędzi – 18 V lub 40 V w zależności od konkretnego modelu. Zapewniają one ilość energii wystarczającą do napędzania wydajnych turbin i generowania wysokiej siły ssania.

Przy pomocy bezprzewodowych odkurzaczy przemysłowych można usuwać wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, takie jak resztki jedzenia, zaschnięte błoto czy pył szlifierski. Urządzenia te nadadzą się też do bieżącego odpylania elektronarzędzi pokroju pilarek, młotowiertarek lub innych sprzętów budowlanych.

Bezprzewodowe odkurzacze pionowe

Ostatnią kategorią są bezprzewodowe odkurzacze pionowe (zobacz na stronie: https://domitech.pl/odkurzacz-pionowy) . To jeden z najnowszych trendów w dziedzinie urządzeń do sprzątania wnętrz, który dosłownie rewolucjonizuje sposób, w jaki usuwa się zabrudzenia. Są one niezwykle lekkie, poręczne, a dzięki długim, teleskopowym rurom korzystanie z nich praktycznie nie męczy kręgosłupa.

Odkurzacze pionowe są także stosunkowo płaskie, dzięki czemu przy ich pomocy można niezwykle łatwo czyścić powierzchnie znajdujące się pod szafkami, kaloryferami oraz innymi rodzajami mebli domowych. W szczególności docenią to osoby zajmujące się sprzątaniem powierzchni biurowych oraz dużych domów jednorodzinnych.

Jednak zdecydowanie największą zaletą zapewnianą przez odkurzacze pionowe jest ich ogromna swoboda pracy. Urządzenia te są zasilane akumulatorowo, dzięki czemu mogą być wykorzystywane w każdym pomieszczeniu – również w tych, które nie posiadają instalacji elektrycznej. Co więcej, brak kabli zwiększa też ergonomię pracy, ponieważ podczas sprzątania nie trzeba martwić się o przewody plączące się pod nogami.

Dobre akumulatory zwiększają wydajność odkurzaczy bezprzewodowych

Podstawą bezprzewodowych odkurzaczy są zasilające je akumulatory. W końcu to właśnie one zapewniają urządzeniu energię elektryczną niezbędną do wprawiania w ruch silników sprzętu. Niektóre z nich można wymieniać poprzez wyciągnięcie ich z korpusu sprzętu, podczas gdy inne są w nim zamocowane na stałe.

Obecnie coraz większą grupę odkurzaczy pionowych stanowią urządzenia produkowane przez renomowanych producentów sprzętu budowlanego. Dzięki temu do ich zasilania wykorzystywane są niezwykle wydajne akumulatory o różnych właściwościach. Umożliwia to ich szybką wymianę, a także dopasowanie parametrów technicznych do swoich potrzeb. Pozwala to osiągnąć idealny kompromis pomiędzy czasem pracy na jednym naładowaniu, a wagą całego urządzenia.

Dobrej klasy akumulatory zapewniają także bardzo wysoką żywotność, która często przekracza próg 1000 cyklów ładowania oraz rozładowania. Pozwala to korzystać z bezprzewodowego odkurzacza pionowego lub przemysłowego przez wiele lat, bez obawy o degradację jego baterii.

Dobry mechanizm filtracji powietrza pomoże chronić zdrowie domowników

Bezprzewodowe odkurzacze renomowanych producentów są także wyposażane w zaawansowane systemy filtracyjne. W przypadku prostszych modeli są to filtry papierowe, podczas gdy nieco lepsze urządzenia posiadają także węglowe filtry HEPA.

Dzięki temu odkurzacze bezprzewodowe są w stanie zatrzymać nawet do 99,5% pyłków oraz cząsteczek, które są potencjalnie niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia. Dotyczy to zarówno roztoczy kurzu, jak i również szkodliwych drobinek resztek budowlanych.

Artykuł powstał przy współpracy sklepu Domitech.

 

 

Źródło informacji: Domitech

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close