Emocje 26 stycznia 2024

Aukcje Allegro na rzecz Finału WOŚP grają już po raz 24.

Allegro oraz Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zapraszają do udziału w charytatywnych aukcjach internetowych. Aukcje Allegro dla WOŚP trwają do 9 lutego. Grajcie, licytujcie, pomagajcie.

Platforma przygotowała niespodziankę dla użytkowników aplikacji mobilnej. Po każdym wsparciu 32. Finału WOŚP – czy to za pośrednictwem cegiełki, czy po opłaceniu licytacji – klientom dziękuje sam Jurek Owsiak. Zmieniła się także ikona aplikacji, przypominając o zbliżającym się finale.

To, co szczególnie warto podkreślić, to fakt, że dzięki Allegro każdy może zaangażować się w działania na rzecz Finału WOŚP. Przedmioty oraz drobne gesty może wystawić każdy, dokładając się w ten sposób do ostatecznej kwoty. Obecnie na aukcjach Allegro można licytować ponad 120 tys. ofert, a zadeklarowana w nich kwota to ponad 12 mln złotych.

W ramach wyjątkowej współpracy, Allegro i Stora Enso przygotowały limitowaną edycję opakowań zaprojektowanych specjalnie z okazji 32. Finału. Posłużą one do zabezpieczenia przedmiotów wystawianych na aukcjach Fundacji WOŚP lub Sztabu Allegro.

Użytkownicy mogą włączyć się we wsparcie 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poprzez Allegro na kilka różnych sposobów: biorąc udział w licytacjach, wystawiając własne przedmioty na aukcjach charytatywnych, przekazując datek podczas zakupów lub wpłacając pieniądze do wirtualnej puszki. Cały dochód z aukcji Allegro dla WOŚP wesprze cel 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wśród wielu stworzonych przez użytkowników aukcji, można też znaleźć te wystawione przez znane osoby. Są to między innymi: Tydzień metamorfozy z Ewą Chodakowską, oryginalna koszulka San Antonio Spurs „10” Jeremiego Sochana, lot śmigłowcem na żużlowe Grand Prix z Marcinem Gortatem czy kolacja z Agnieszką Dygant.

Wspólny ziemniaczany posiłek z Zofią i Janem Pawłem z „1670”

Radomir Wit dla WOŚP: Wyjątkowy egzemplarz „Sejm u Wita” z podpisami

Szymon Hołownia – ostatnia barierka Sejmu zamkniętego na Obywateli

Limitowana edycja Scrabble Dawid Podsiadło Edition 1/100

Przejazd po ulicach Warszawy zabytkową śmieciarką

Pierogi babci Zosi Sztab WOŚP Dziwnów

Całodniowe szkolenie przed kamerami Akademii Telewizji Polskiej!

Grasz w szachy? Zmierz się z ministrem finansów!

Donald Tusk – ołówek generała Władysława Sikorskiego wraz z książką

Dariusz Michalczewski: Gitara z podpisami grupy Scorpions

Historyczna kostka ze Starego Rynku od prezydenta Poznania

Strzel Karnego Bramkarzowi Legii

Więcej informacji na temat aukcji Allegro dla WOŚP oraz tegorocznego 32. Finału znajduje się na stronie: https://aukcje.wosp.org.pl/.

Temat finału to „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” Środki ze zbiórki będą przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania i monitorowania i chorób płuc oraz rehabilitacji pacjentów na oddziałach pulmonologicznych. Przez ponad 24 lata użytkownicy Allegro zebrali dla WOŚP niesamowitą kwotę 179 174 320,32 zł.

Allegro pomaga cały rok! Dzięki platformie Allegro Charytatywni użytkownicy mogą pomagać podczas zakupów online, a organizacje pozarządowe – prowadzić zbiórki i pozyskiwać środki na ważne cele społeczne. Allegro nie pobiera żadnych opłat za wystawienie przedmiotu, ani prowizji od sprzedaży ofert charytatywnych. Całkowity dochód ze wszystkich ofert charytatywnych przekazywany jest bezpośrednio na konto organizacji, która prowadzi zbiórkę.

 

Źródło informacji: Allegro

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ciąża 25 stycznia 2024

Jak przyspieszyć poród? Domowe sposoby

Jak przyspieszyć poród to pytanie, które często zadają sobie ciężarne. Zazwyczaj do wydania dziecka na świat dochodzi pomiędzy 37. a 40. tygodniem ciąży, przy czym jedynie 5% kobiet rodzi dokładnie w terminie. Zdarza się też, że termin mija i nic się nie dzieje, co martwi przyszłe mamy. Zanim konieczne będzie przyspieszenie sprawy przez lekarza, można skorzystać z domowych sposobów, które dają nadzieję, że Matka Natura weźmie się do pracy. 

Zazwyczaj po ukończeniu 41. tygodnia ciąży lekarze rozważają indukcję porodu ze względu na ryzyko powikłań i umieralności okołoporodowej, ale przyszłe mamy, w zaciszu domowym próbują innych metod na pobudzenie macicy do skurczów. Ich skuteczność bywa różna, bo, po pierwsze, organizm musi być gotów do zadania, a po drugie, u jednej kobiety dany sposób może zadziałać, a u innej już nie — to kwestia indywidualnej reakcji.

Jak bezpiecznie przyspieszyć poród?

W zaciszu domowym można zrobić kilka rzeczy, które zwiększają szanse na wywołanie i przyspieszenie porodu. Oto one.

Seks

Oto pierwszy i prawdopodobnie najbardziej przyjemny sposób na wywołanie akcji. W trakcie współżycia bez zabezpieczenia męskie nasienie (zawiera prostaglandyny) przyspiesza dojrzewanie szyjki macicy. Ponadto u kobiety podczas orgazmu dochodzi do wyrzutu oksytocyny, która działa skurczowo.

Stymulacja brodawek

Stymulacja brodawek sutkowych to drugi naturalny sposób na rozpoczęcie porodu, choć przez ich nadwrażliwość może być odbierany jako mniej przyjemny. Ta czynność również powoduje wydzielanie oksytocyny, istnieje więc szansa na to, że wywoła akcję porodową.

Aktywność fizyczna 

Choć w końcówce ciąży mało która przyszła mama ma ochotę na gimnastykę, to jednak ruch pomaga sprowadzić dziecko na świat. Przyszła mama może zdecydować się na spacer, wchodzenie i schodzenie po schodach, skakanie na piłce oraz przysiady, aby dziecko podczas ruchu ustawiło się odpowiednio w kanale rodnym. Należy jednak unikać nadmiernego wysiłku czy dźwigania ciężkich przedmiotów, aby uniknąć ryzyka odklejenia się łożyska. 

Herbata z liści malin

Ten sposób kobiety stosują od dawna, choć nie tyle wywołuje on skurcze, ile je nasila. Trzeba jednak wiedzieć, że wypijanie herbaty z liści malin polecane jest nawet na kilka tygodni przed planowanym terminem porodu. 

Ciepła kąpiel 

To dobra metoda na zrelaksowanie przyszłej mamy i nie tyle ma na celu wywołanie akcji, ile uspokoić. Szczególnie poleca się ciepłą, ale nie gorącą, kąpiel, gdy skurcze już się pojawiły. 

Lewatywa

To sposób, który chętnie praktykowano na polskich porodówkach. Można się na nią zdecydować po konsultacji z lekarzem, ale bardziej dla własnego komfortu już podczas porodu, niż przyspieszenie go. Wykonywano ją w przeświadczeniu, że jeśli kał nie będzie napierał na kanał rodny, dziecko urodzi się szybciej. Natomiast Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przyjęła stanowisko, że lewatywa nie jest konieczna do przeprowadzenia porodu i nie ma wpływu na jego przebieg.

Warto pamiętać, że powyższe metody, choć wydają się bezpieczne, przed zastosowaniem powinny być omówione z lekarzem prowadzącym ciążę. Najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa ciężarnej i dziecku, które ma przyjść na świat. Ostatecznie, jeśli domowe sposoby nie pomogą, z pewnością problemem poradzą sobie lekarze.


Źródło: enel.pl, szpital.ujastek.pl, porody.medicover.pl
Źródło zdjęcia: Jimmy Conover/Unsplash
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Emocje 25 stycznia 2024

Lovela Sponsorem Głównym 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Podczas 32. Finału gorące serca Lovela i WOŚP już po raz czwarty będą bić tym samym rytmem. Tym razem na rzecz zdrowych płuc po pandemii i w trosce o bezpieczeństwo małych i dużych – od pierwszego oddechu.

Z tej okazji marka przygotowała moc atrakcji. Na sklepowych półkach pojawiła się limitowana kolekcja mleczek Lovela Baby z etykietą zaprojektowaną przez Jurka Owsiaka oraz charakterystycznym serduszkiem WOŚP.

Na tym jednak nie koniec. Jak mówi Katarzyna Sowa, przedstawicielka marki:

„Cieszymy się, że Lovela i WOŚP mają wspólne priorytety i możemy razem grać w trosce o zdrowie – małych i dużych, łącząc siłę naszych serc podczas Wielkiego 32. Finału WOŚP”.

Witaj na świecie – niecodzienna akcja Lovela

Z miłości i troski o najmłodszych od pierwszych dni życia, od pierwszego oddechu – zrodziła się akcja skierowana do wszystkich maluszków, które przyjdą na świat w dniu finału WOŚP, tj. 28.01.2024. To właśnie z myślą o nich i ich mamach, pierwszym dotyku i przytulaniu stworzone zostały specjalne wyprawki z mięciutkimi ręczniczkami produktami Lovela, które będą im towarzyszyć od pierwszych dni życia – więcej na temat akcji: www.lovelawita.pl.

Gdy serca biją razem to #WszystkoGraOK

Do wspólnego grania z marką Lovela i WOŚP może dołączyć każdy, mający ochotę wesprzeć tegoroczny cel. Wystarczy wesprzeć wirtualną e-skarbonkę marki. Z kolei z myślą o wszystkich, którzy podczas finałowego weekendu zdecydują się odwiedzić miasteczko WOŚP na błoniach Stadionu Narodowego, marka Lovela przygotowała niezapomnianą, rodzinną atrakcję – wyjątkową karuzelę, która z pewnością wywoła uśmiech na twarzy każdego – zarówno dziecka, jak i dorosłego. Nie zabraknie również wolontariuszy Lovela, kwestujących na rzecz tegorocznego celu WOŚP.

„Wierzymy, że dzięki naszym działaniom uda się zebrać znaczące środki na wsparcie tegorocznego celu, dając wszystkim szansę na bezpieczne, zdrowe życie. Grajcie razem z nami, razem z Lovelą” – dodaje odpowiedzialna za kampanię Klaudia Domagalska.

Lovela wspiera mamy

Lovela od ponad 20 lat wspiera mamy od pierwszych dni życia dziecka. Wszystko za sprawą bogatego portfolio produktów Lovela Baby i Lovela Family – o niezwykle delikatnej, przetestowanej dermatologicznie formule, która jest bezpieczna zarówno dla skóry dziecka, jak i całej rodziny. O ich wysokiej jakości świadczy pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka oraz Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, a także fakt, że są to produkty, po które mamy sięgają najczęściej.

Lovela finał WOŚP

 

Źródło informacji: Lovela

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close