Ciąża 23 marca 2023

Czym jest gwiezdna ciąża? Rodzice zwracają uwagę na ten istotny detal

Gwiezdna ciąża to termin, który związany jest z… gwiazdami. Choć żyjemy w czasach panowania nauki i szerokiego dostępu do wiedzy, to jednak astrologia i zasady nią rządzące cieszą się niemałym zainteresowaniem. Jednym z jego przejawów jest m.in. gwiezdna ciąża, czyli planowanie narodzin potomka w dogodnym dla rodziców astrologicznym terminie.

Byk, Rak, a może Skorpion? Jeśli rodzice marzą o tym, by ich dziecko urodziło się pod konkretnym znakiem zodiaku, mogą mieć na to wpływ. 

Na czym polega gwiezdna ciąża?

Gwiezdna ciąża jest pomysłem wywodzącym się ze Stanów Zjednoczonych. Tam planowanie wydania dziecka na świat z uwzględnieniem astrologii jest bardzo popularne. Choć brzmi to nietypowo, to jednak znak zodiaku, który zostanie przypisany dziecku, ma dla przyszłych rodziców ogromne znaczenie. Liczą oni na to, że dziecko przejmie cechy przypisane do niego. W końcu nie od dziś wiadomo, że Bliźnięta są ciekawskie, Skorpiony to indywidualiści, a Barany słyną z uporu w działaniu. Poza tym pewne znaki nie współgrają ze sobą, natomiast innym łatwiej jest nawiązać nić porozumienia. Właśnie nadzieja, że zodiak dziecka będzie dopasowany do zodiaków rodziców, powoduje, że koncepcja gwiezdnej ciąży za oceanem cieszy się popularnością.  

Gwiezdna ciąża — w czym może tkwić problem?

Planowanie terminu narodzin dziecka jest jak rosyjska ruletka. Nigdy nie wiadomo, czym się może skończyć. Mimo szacunkowej daty porodu oraz faktu, że każdy znak króluje przez mniej więcej miesiąc, nie zawsze można zrealizować plan. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że poród może nastąpić dużo wcześniej lub później, niż to było pierwotnie planowane. Już sam fakt, że nie zawsze zachodzi się w ciążę wtedy, kiedy się chce, może mocno komplikować urodzenie dziecka w wybranym terminie. Ciężko więc w każdym przypadku zaplanować to z sukcesem, choć wielu rodzicom los sprzyjał i rzeczywiście doczekali się dzieci podległych opiece wymarzonego znaku zodiaku. 

A czy dla Was astrologia ma na tyle istotne znaczenie, że zdecydowalibyście się na planowanie narodzin dziecka, by pojawiło się na świecie pod patronatem wymarzonego znaku zodiaku?


Źródło: parenting.pl
Źródło zdjęcia: Neal E. Johnson/Unsplash
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Emocje 23 marca 2023

Ponad chmurami Antarktydy, czyli jak realizować pasje i pomagać dzieciom – spotkanie z podróżnikiem o wielkim sercu, Michałem Leksińskim

Dla dzieci na sam szczyt, a nawet szczyty wspina się Michał Leksiński, ambasador Fundacji Happy Kids. W ramach projektu „7 Happy Summits” zdobywa Koronę Ziemi, czyli najwyższe góry wszystkich kontynentów, pomagając przy tym podopiecznym Organizacji. O jego najnowszej wyprawie i działalności charytatywnej będzie można posłuchać już w poniedziałek 27.03.2023 r. w ramach wydarzenia „Ponad chmurami Antarktydy”, które odbędzie się o godzinie 17:30 w EC1 w Łodzi.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ciąża i dziecko 22 marca 2023

O której dzieci powinny iść spać, a o której wstawać? Ekspert wskazuje godzinę

Czy istnieje idealna godzina, o której dzieci powinny kłaść się do łóżka i ta, o której najlepiej wstawać rano? Okazuje się, że tak. Ekspertka zajmująca się zdrowym snem podpowiada, na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę. O której dzieci powinny iść spać, a o której wstawać?

Dzieci podobnie jak dorośli mogą być bardzo zmęczone po intensywnym dniu. Niech nie zwodzi was fakt, że większość czasu spędzają na błogiej zabawie czy drzemkach. Jeśli malec chodzi do żłobka czy przedszkola, a starszak do szkoły, zmęczenie przyspiesza wysoki poziom funkcjonowania w ciągu dnia. Te środowiska i dziecięce zajęcia są dla najmłodszych po prostu bardzo stymulujące.

Choć zagonienie dziecka do łóżka wydaje się zadaniem wykonalnym, znacznie trudniej jest czasem zachęcić malucha do wyciszenia i zasypiania o odpowiedniej porze. Jednak zdaniem ekspertów godzina, o której dziecko kładzie się spać i wstaje, jest niezwykle ważna. W rozmowie z  magazynem „The Mirror” Jennifer Robinson, ekspertka zajmująca się snem, wyjaśnia, na co najlepiej zwrócić uwagę. Jennifer prowadzi programy treningu snu jako The Happy Sleep Coach, promując wśród rodziców zalety prawidłowej higieny snu oraz zachęca do wprowadzenia codziennej, wieczornej rutyny.

Sprytny sposób na zasypianie dzieci

Jennifer Robinson przypomina, że  magia usypiania leży w zachowaniu rodziców. Choć nie zawsze odnosimy sukcesy, warto pamiętać, że dzieci w swoim funkcjonowaniu często potrzebują po prostu rutyny. Okazuje się, że sztywne trzymanie się godzin snu i pobudki może znacznie ułatwić nam życie, a dziecku poprawić jakość nocnego odpoczynku.

Każdy wyjątek potwierdza regułę

Bywa, że z różnych powodów, pójście spać o ustalonej porze zwyczajnie się nie udaje – i nie ma w tym niczego zaskakujące. Najlepiej w takich sytuacjach trzymać się tzw. zapasowej godziny, czyli starać się, aby przesunięcie harmonogramu, nie było dłuższe niż godzina w jedną lub drugą stronę. Zdarza się również, że dziecko jest bardziej zmęczone lub odwrotnie, nasze plany opóźniają codzienne rytuały, a wtedy musimy wykazać się pewną elastycznością.

Zapasowa godzina przydaje się również do wprowadzania zmian. Jeżeli twoje dziecko chodzi zbyt późno spać lub zrywa się o świcie, spróbuj zmiany tych nawyków małymi krokami. Nie zmieniaj jego rutynowych godzin snu i wstawania o dłużej niż godzinę. Powód jest bardzo prosty — większe „skoki” zakończą się niepowodzeniem.

Ile snu potrzebują dzieci? O której dzieci powinny iść spać?

Przyjmuje się, że dziewięciomiesięczne dziecko ma podczas doby ok. 12 godzin czuwania i 12 godzin snu. I ten schemat utrzymuje się aż do ukończenia co najmniej siedmiu lat. W przypadku niemowląt przed 9 miesiącem życia, pory snu mogą się znacznie różnić. Nie zapominaj, że dziecko w ciągu dnia ma sporo drzemek, co skraca czas jego snu w nocy. Jednak na tym etapie jego rozwoju drzemki są również ważne. Zdaniem ekspertki godzina 19 wydaje się optymalnym czasem na sen dla małych dzieci.

To jak długo w ciągu nocy śpi dziecko, zależy również od jego aktywności w ciągu dnia. Wiele dzieci przestaje kilkukrotnie drzemać w ciągu dnia, gdy zaczyna przygodę ze żłobkiem lub przedszkolem dla maluchów. Co ciekawe, może to wręcz pogorszyć ich nocny sen i powodować pobudki.

Brak drzemki w połączeniu z super stymulującym środowiskiem, w którym przebywają w ciągu dnia i zmęczeniem, może spowodować, że dzieci wpadną w cykl przemęczenia. Nie bez przyczyny wielu rodziców często powtarza, że im dziecko bardziej zmęczone, tym szybciej biega 😉

Najczęściej w takiej sytuacji dziecko zasypia ze zmęczenia przed wieczorem, np. podczas drogi do domu, w samochodzie. Po powrocie jest chwilowo wypoczęte i ani śni mu się wskakiwać do łóżka. Aby temu zapobiec, postaraj się odciągnąć malucha od zasypiania podczas powrotów, ale pozwól mu szybciej się położyć. Zamiast zasypiania o godz. 19, przestaw malca na pójście do łóżka już o godz. 18. W ten sposób unikniesz nakręcania się cyklu przemęczenia i potencjalnych problemów.

Ekspertka wyjaśnia również, jaki błąd popełniamy najczęściej. Wielu rodziców  błędnie uważa, że ​​jeśli ich dziecko budzi się przed 7 rano, musi to oznaczać, że zbyt długo spało i powinno kłaśc się później wieczorem. W rzeczywistości może być odwrotnie, a wcześniejsze położenia malca do łóżka, może zminimalizować problem.


Źródło: mirror.co.uk

Zdjęcie dodane przez Sam K: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/dziewczyna-spi-na-lozku-1359554/

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close