Ciąża 20 maja 2019

Jak zaplanować płeć dziecka? Poznajcie 5 sposobów

Jak zaplanować płeć dziecka? To pytanie pada naprawdę często. Przyszli rodzice zazwyczaj mają pewne oczekiwania względem płci nienarodzonego potomka. Jeden rodzic marzy o córeczce, drugi o synku czy od razu o parce. Są też tacy, którym płeć jest raczej obojętna, bo i tak najważniejsze jest zdrowie malucha.

Ci, którzy marzą jednak, by dziecko miało daną płeć, łapią się różnych sposobów, opisanych w internecie. Są chińskie i inne “kalkulatory”, które określają, jakiej płci może być dziecko noszone pod sercem. Jednak sama z doświadczenia wiem, że ich wynik jest prawdziwą loterią i lepiej potraktować go jako zabawę, a nie obietnicę urodzenia chłopca lub dziewczynki. Dlatego znacznie ciekawiej jest poczytać o metodach, jakie polecane są jeszcze przed poczęciem wymarzonego dzieciątka. Przestrzegam jedynie, że lekarze ginekolodzy nie są zwolennikami poniższych sposobów, a przeprowadzone badania nie wykazały ich skuteczności.

Jak zaplanować płeć dziecka? 5 sposobów

  1. Teoria dr. Shettles’a – odpowiedni moment współżycia

Dr Shettles wysnuł teorię, że jeśli para marzy o chłopcu, powinna współżyć w dniu owulacji lub dzień – dwa później. Wtedy plemniki Y (szybciej się poruszają ) dopłyną do komórki jajowej prędzej niż X (dziewczynki), co skutkuje poczęciem syna.

Gdy para będzie współżyła przed owulacją, doczeka się córeczki. Miałoby to wynikać z faktu, że plemniki niosące chromosom X żyją dłużej i są bardziej odporne, niż Y warunkujące płeć męską – plemniki z chromosomem Y miałyby po prostu nie “doczekać” kontaktu z jajem.

  1. Pozycja podczas współżycia

Ten sam lekarz uważał, że pozycje związane z głęboką penetracją dają większe szanse na chłopca, a z płytszą, na dziewczynkę. W starożytności wierzono zaś, że współżycie na prawym boku zwiększy szanse na spłodzenie syna – ponoć wszystko, co męskie łączyło się z prawą stroną ciała.

  1. Pozycja … po współżyciu

Nie sprawdza się również teoria, która mówi o tym, by mieć syna, trzeba po stosunku leżeć z nogami do góry, np, wykonując znane w podstawówki ćwiczenie “świecę”.

  1. Płukanka z cytryny na córkę

Tak, choć brzmi to kosmicznie, i takie rady można spotkać w odmętach internetu. Według tej “ludowej mądrości”, aby spłodzić córkę, przed stosunkiem należy wykonać płukankę z cytryny. Ponoć takie środowisko w pochwie ma być bezwzględne dla “męskich”plemników, natomiast żeńskie radzą sobie w nim znacznie lepiej. Ginekolodzy nie polecają, a wręcz zabraniają takich eksperymentów.

  1. Kaloryczna dieta na syna

Są i takie rady! Chcesz mieć syna? Jedz kalorycznie – nie żałuj sobie tłuszczu i Coca Coli oraz produktów bogatych w potas i sód. Jeśli marzy Ci się dziewczynka, jedz dużo nabiału i produktów bogatych w magnez i wapń.

Tymczasem jedno, co jest pewne, to fakt, że komórka jajowa “jest kobietą” z chromosomem X, natomiast mężczyzna odpowiada za rodzaj powstających plemników warunkujących płeć potomstwa. W jednym przypadku w organizmie mężczyzny powstaje więcej plemników z chromosomem X (z takich  powstanie dziewczynka), drugi sprawia, że więcej jest plemników z chromosomem Y (pojawia się chłopiec), w trzecim mężczyzna może mieć równą liczbę plemników X i Y. Tak czy inaczej, pary mają 50 procent szans na doczekanie potomka o wymarzonej płci ;). Trzymam za Was kciuki. Powodzenia!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close