Konkurs Mistrz Getriko

Początek września w wielu z nas wzbudza różne emocje. Dla mnie to także pierwsze chwile Marcina w przedszkolu. Dlatego łapię każdy wolny czas, czy deszczowy wieczór by zagrać z Marcinem w gry planszowe. W czasie  wakacji ukazała się nowa gra, którą gorąco Wam polecam. To gra Mistrz Getriko, w której tytułowy mistrz gry logicznej, uczy swoich uczniów sztuki tworzenia witraży. W grze nie tylko dzieci, ale także dorośli uczą się kreować kompozycje z kolorowych kafli, ale także między innymi uczą się kombinatorycznego myślenia i orientacji na płaszczyźnie. Ta gra nie jest tak łatwa na jaką wygląda, zapewniając także dorosłym sporo trudu i zabawy 🙂

Z przyjemnością Blog W Roli Mamy wraz z Autorem gry zachęcają Was do wzięcia udziału w najnowszym konkursie:

ZASADY KONKURSU „Świat Trójkątów”:

1. Organizatorem konkursu jest Blog „W Roli Mamy”.

2. Sponsorem nagrody jest Autor gry Mistrz Getriko

3. Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać zadanie konkursowe opisane poniżej:

Prześlijcie zdjęcie lub zeskanowany rysunek/pracę dziecka stworzoną z samych trójkątów.
Temat i technika może być dowolna jednak warunkiem stworzenia rysunku/pracy jest wykorzystanie trójkątów, jako formy wyrazu treści.

Wybór padł na trójkąt z tego powodu, że jest to figura niezwykła. Pobudźcie fantazje swoich dzieci i razem z nimi stwórzcie niepowtarzalny obraz. Wykażcie się kreatywnością i pomysłowością,  jedyne co może Was ograniczać to Wasza wyobraźnia.

Zdjęcie/skan należy wysłać e-mailem na adres a.jelinek@wrolimamy.pl, a  w tytule wiadomości podać hasło konkursu “Świat trójkątów”

4. Wysłanie zdjęcia/skanu rysunku/pracy jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na jego dalsze wykorzystywanie przez sponsora i bloga W Roli Mamy.

5. My  już Cię lubimy – a Ty nas? Dołącz do nas na Facebooku* .

6. Polub również profil sponsora *

7. Jedna osoba może wysłać jedno zgłoszenie konkursowe.

*nie jest to warunek konieczny uczestnictwa w konkursie

CZAS TRWANIA KONKURSU:

Konkurs trwa 14 dni, rozpoczyna się 03.09.2014 i kończy 16.09.2014. Wyniki zostaną ogłoszone do dnia 21.09.2014 na stronie bloga W Roli Mamy.

ZASADY ROZSTRZYGNIĘCIA KONKURSU:

Zwycięzcą zostanie 1 osoba, która najlepiej spełni wymogi konkursu wg oceny sponsora oraz od bloga W Roli Mamy czekają także 2 nagrody pocieszenia – w postaci ręcznie zrobionej biżuterii.

Po ogłoszeniu wyników należy przesłać dane do wysyłki nagrody Organizatorowi  na adres: a.jelinek@wrolimamy.pl w terminie 7 dni od ogłoszenia wyników. Zawsze potwierdzamy otrzymanie wiadomości – jeżeli nie otrzymałeś odpowiedzi napisz do nas jeszcze raz. Po upływie wyznaczonego terminu, Laureat traci prawo do odbioru nagrody, a nagroda przechodzi na kolejną osobę zgodnie z ocenami Sponsora.

Nagrody zostaną wysłane przez Sponsora w terminie14 dni od otrzymania danych do wysyłki nagrody.

NAGRODA GŁÓWNA:

Gra logiczna Mistrz Getriko

zdj. nr 1

Mistrz Getriko to uniwersalna gra logiczna dla graczy powyżej 8. roku życia. W może w nią grać od 1 do 6 osób. Gra polega na manipulowaniu i układaniu kolorowych trójkątów w taki sposób, żeby otrzymać wzór (witraż) zgodny z wylosowaną kartą, przy czym każdy z graczy ma inną kartę i zmierza do ułożenia innego wzoru.

Celem gry jest ćwiczenie spostrzegania i tzw. myślenia kombinatorycznego. Wielokrotne obracanie trójkątów prowadzi bowiem do gromadzenia doświadczeń, które stanowią podstawę kształtowania orientacji przestrzennej, intuicji geometrycznej i wyobraźni. Uczy planowania swoich ruchów i przewidywania ruchów przeciwnika.

Słowo „GETRIKO” jest utworzone z połączenia sylab: GE – tzn. geometryczna, TRI – tzn. oparta na trójkątach, KO – tzn. kombinatoryka. Oznacza to, że Mistrz Getriko to mistrz kombinatoryki opartej na trójkątach.

Gra Mistrz Getriko może być doskonałą rozrywką intelektualną i towarzyską, a przede wszystkim pomocą edukacyjną służącą rozwojowi dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Opakowanie zawiera: 48 wzorów, 7 kolorowych trójkątów równobocznych, instrukcję.

Gra Mistrz Getriko została wydana nakładem wydawnictwa Epideixis.

Nagrody pocieszenia:

1. Drewniana bransoletka  zdobiona techniką decoupage oraz zakładka także zdobiona techniką decoupage w maki

zdj. nr 2

zdj. nr 3

2.Drewniana bransoletka  zdobiona techniką decoupage oraz zakładka także zdobiona techniką decoupage z brązowym kwiatem

zdj. nr 4

zdj. nr 5
Regulamin

Szczegółowy regulamin znajdziecie tutaj.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rachela
Rachela
9 lat temu

Kochani,
praca – rysunek- może zostać wykonana dowolną techniką, rodzice mogą pomagać zwłaszcza młodszej generacji. Pamiętajcie trójkąty nie muszą być od linijki 🙂
Powodzenia

Maria Ciahotna
9 lat temu

Wysłane 🙂 dodam tylko, że mieliśmy świetną frajdę podczas robienia obrazka – technika „pieczątki z ziemniaków” – sama tak się kiedyś bawiłam będąc małą dziewczynką. Więc powycinałam trójkąty z połówek ziemniaka, córeczka pomalowała ich farbami i poodbijała tworząc nasz „wakacyjny” krajobraz – czyli łódkę, wiatrak i drzewko (z zielonymi jeszcze szyszkami 🙂 ). Mam nadzieję, że się spodoba, bo obrazek wisi już w biurze dumnego tatusia 🙂

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close