Emolientowy żel do mycia ciała

Produkt: Emolientowy żel do mycia ciała

Producent: Pharmaceris

Seria: Emoliacti

Pojemność: 250 ml

Sugerowana cena: ok. 25 zł

 

Bez względu na rodzaj skóry jaki mamy, możemy dobrać odpowiednie kosmetyki dla siebie, które wydobędą nasze naturalne piękno. Pielęgnacja suchej i bardzo suchej skóry jest niezwykle ważna, ponieważ dobrze nawilżona skóra wygląda atrakcyjnie i pozwala nam się tak czuć. Do takiego rodzaju skóry, polecam emolientowy żel do mycia ciała z serii Emoliacti firmy Pharmaceris.

Żel ten przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji skóry wymagającej, a w szczególności skóry przesuszonej, wrażliwej, skłonnej do łuszczenia się i podrażnień, jak również ze skłonnością do atopowego zapalenia skóry. Takie wskazania, nadają temu żelowi miano kosmetyku do zadań specjalnych!

W swoim składzie żel zawiera m. in. olej sojowy, olej canola oraz witaminę E. Olej canola znany ze swoich łagodzących i odżywczych właściwości, pomaga przywrócić naturalną fizjologiczną równowagę skóry. Zaś olej sojowy doskonale wiąże wodę w naskórku, utrzymując optymalny poziom nawilżenia skóry, regenerując ją i chroniąc przed negatywnym wpływem niekorzystnych czynników środowiska zewnętrznego.

Jako pierwszy mojej ocenie został poddany zapach, który przyznam mnie zachwycił. Niezwykle delikatny, lekki, przyjemny. Chciałabym, aby moja skóra pachniała tak przez cały dzień! Możemy się nim cieszyć po kąpieli, ale niestety nie wytrzyma tak długo:(

W kosmetykach przeznaczonych do mycia ciała, ważna jest konsystencja, która w tym przypadku jest raczej rzadka. Musimy uważnie dozować kosmetyk, aby był bardziej wydajny. Ja stosuję go bezpośrednio na gąbkę, dzięki czemu starcza na dłużej, jednakże można go również wlać do kąpieli. Wówczas zabarwia wodę na mleczny kolor i dociera w każdy zakątek spragnionej nawilżenia skóry. Po nałożeniu na gąbkę bardzo dobrze się pieni, potęgując uczucie odprężenia i relaksu podczas kąpieli. Wystarczy niewielka ilość, by otulić się białym puchem.

Stosowałam ten żel podczas codziennej kąpieli i mogę potwierdzić jego skuteczność. Skóra jest nawilżona i lśniąca, pięknie pachnie a ja czuję się atrakcyjna i zadbana. Szczególnie w porze letniej, moja skóra jest narażona na wysuszenia i promienie słoneczne. Pracuję w klimatyzowanych pomieszczeniach co potęguje uczucie suchości. Dzięki temu żelowi moja skóra stała się delikatna, miękka w dotyku a ja mogę ją eksponować przy każdej okazji.

Produkt rekomendowany przez Klinikę Dermatologii UMŁ.

Gorąco polecam kosmetyki z serii Emoliacti firmy Pharmaceris z Laboratorium Dr Ireny Eris.

Magdalena 

Dziękuję przedstawicielom firmy Pharmaceris za możliwość zrecenzowania produktu Emoliacti – Emolientowy żel do mycia ciała.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close