Adapter do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży

Produkt: Adapter do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży

Producent: Clippasafe

Sugerowana cena: ok. 130 zł

 

Jesteś w ciąży i jeździsz samochodem? Zapnij pasy!! Bezpieczeństwo Twoje i Twojego nienarodzonego dziecka jest najważniejsze!

Teraz bez obaw możesz podróżować w poszukiwaniu wyprawki dla maleństwa, a nie tylko przeglądać oferty sklepów internetowych. Wygodną i bezpieczną jazdę umożliwia adapter do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży firmy Clippasafe.

Obecnie jestem w 7 miesiącu ciąży i mimo, że brzuszek jest już spory, jestem aktywną mamą. Podróżuję jako kierowca jak i pasażer, i przyznam, że do tej pory nie używałam pasów bezpieczeństwa. Po pierwsze było mi niewygodnie, po drugie bałam się, że ucisk spowodowany np. mocniejszym hamowaniem, może mieć negatywny wpływ na dziecko. Dzięki temu adapterowi przekonałam się, że nawet z brzuszkiem da się podróżować  wygodnie, a co ważniejsze – bezpiecznie!

Po otrzymaniu przesyłki i otwarciu opakowania, bardzo uważnie przyglądałam się adapterowi. Przyznam, że po raz pierwszy miałam taki „wynalazek” w rękach i chciałam dokładnie się z nim zapoznać.

Pierwsza ocena – wygląd, jakość wykonania, design – na piątkę z plusem! Od razu widać, że producent skupia się na najdrobniejszych szczegółach, by produkt był jak najwyższej jakości. Wyraźnie odznacza się tu wybór doskonałych materiałów i dbałość o solidne wykończenie.

Adapter składa się z miękkiej poduszki, którą nakładamy na siedzenie w samochodzie, z pasów mocujących ową poduszkę oraz prowadnic do zamontowania pasów bezpieczeństwa.  Poduszka od strony użytkowej jest wykonana z niezwykle miękkiego i przyjemnego materiału, jej spód zaś pokrywa specjalna powłoka, która uniemożliwia jej przesuwanie się.

Zamontowanie urządzenia w samochodzie jest niezwykle proste. Poduszkę kładziemy na siedzeniu (obojętnie czy siedzimy za kierownicą czy na fotelu pasażera), spinamy pasami z tyłu siedziska. Później pozostaje nam już tylko umieszczenie pasów bezpieczeństwa w specjalnych prowadnicach, zapinanych na wygodne napy. Są one zamocowane na gumce, która dostosowuje się do naszej budowy ciała. Przytrzymując pasy pod brzuszkiem, zapewniają komfort mamie i bezpieczeństwo dziecku. Prowadnice umożliwiają przesuwanie się pasów, dzięki czemu nie mamy uczucia skrępowania.

Możemy go używać bez względu na strój jaki mamy na sobie. Używam go teraz zimą, więc ciepłe i długie kurtki są w ciągłym użyciu. Dzięki dwóm mocowaniom, które nazwałam wcześniej prowadnicami, nie jesteśmy skazane tylko na spodnie i jazdę w samej bluzeczce.  Adapter spisuje się w każdej możliwej wersji stroju.

Urządzenie doskonale nadaje się na krótkie jak i długie podróże. Dodatkowo poduszka sprawia, iż fotel samochodowy staje się wygodniejszy:)

Teraz adapter nie jest już dla mnie „wynalazkiem”, a moim obowiązkowym wyposażeniem w samochodzie, i czymś co może uratować życie moje i mojego malucha!!

 

Informacje producenta:

Mamo zapnij pasy!

W Polsce panuje przekonanie, że kobiety w ciąży nie powinny zapinać pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Prawo drogowe zwalnia je nawet z tego obowiązku. Czy słusznie? Czy w czasie ostrego hamowania, stłuczki lub wypadku, ciężarna kobieta i jej dziecko będą bezpieczne? Zdecydowanie nie!

Jeśli kobieta ciężarna nie zapięła pasów bezpieczeństwa, w czasie wypadku na niebezpieczeństwo narażona jest ona sama i jej dziecko. Najczęstszymi obrażeniami w takich sytuacjach jest przedwczesne odklejenie łożyska, które prowadzi do niedotlenienia oraz niedostatecznego odżywienia płodu. Może też dojść do uszkodzenia macicy lub bezpośrednich obrażeń płodu (pęknięcie kości nóg, rąk lub czaszki dzidziusia). Obrażenia te mogą spowodować przedwczesny poród, a czasem prowadzą do śmierci dziecka.

Jak więc kobieta w ciąży może zwiększyć bezpieczeństwo swoje i dziecka podczas jazdy samochodem? Najlepszym sposobem jest korzystanie ze specjalnych pasów bezpieczeństwa. W przypadku kobiet w ciąży najważniejsze jest, aby pasy bezpieczeństwa przytrzymywały przyszłą mamę  w miejscach, które są najmniej narażone na urazy.  Jednocześnie powinny chronić bardziej wrażliwe części ciała, m.in. brzuch, w którym znajduje się płód.

Przeprowadzone przez firmę Volvo badania, wskazują, że kobieta w ciąży i jej dziecko są najlepiej chronione, gdy kobieta prawidłowo używa trzypunktowego pasa bezpieczeństwa. Znacząco ogranicza on ryzyko obrażeń płodu.

Pasy bezpieczeństwa to podstawowy element wyposażenia samochodu, który zapewnia bezpieczeństwo pasażerom. Nie powinny o tym zapominać kobiety w ciąży. Dla bezpieczeństwa matki i dziecka zalecane jest zapięcie pasów, przy użyciu specjalnego adaptera dla kobiet w ciąży. Pamiętajmy, że tylko lekarz może wydać specjalne pisemne zalecenie, by ze względów zdrowotnych, przyszła mama całkowicie zaprzestała używania pasów.

„Niektóre kobiety nie zapinają pasów bezpieczeństwa w zaawansowanej ciąży, gdyż jest to dla nich niewygodne. Niepokoją się też, że silny ucisk pasów podczas nagłego hamowania może zaszkodzić dziecku. Z myślą o bezpieczeństwie przyszłych mam i ich dzieci powstał specjalny adapter do  pasów bezpieczeństwa. Powoduje on, że pas nie uciska brzuszka, nie przesuwa się podczas jazdy, a jednocześnie chroni kobietę w ciąży” – mówi Mariusz Sasiak  z firmy Netranova, dystrybutora adaptera  marki Clippasafe. „Dodatkowym atutem adaptera jest to, że jest on bardzo wygodny. Kobieta będzie się czuła swobodnie zarówno w spodniach jak i w spódnicy” – dodaje.

Adapter do pasów doskonale sprawdza się  w codziennych podróżach samochodem do pracy i  na zakupy, a także w przypadku dalszych wycieczek za miasto.

„Koniec z męczącymi podróżami” – mówi Pani Karolina. „Kupiłam go specjalnie na dłuższą podróż z mężem, jest bardzo wygodny i czuje się bezpieczniej kiedy dolny pas jest odciągnięty w dół daleko od mojego brzuszka” – dodaje.

Adapter do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży powinien zaleźć się w samochodzie każdej przyszłej mamy. Zapięcie pasów zajmuje chwilę, a może uratować życie przyszłej mamy i dziecka.

Magdalena

Serdecznie dziękujemy sklepowi www.babymama.pl za przekazanie adaptera w celu jego zrecenzowania.

 

 

 

 

Jedna odpowiedź do “Adapter do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży”

  1. Marta pisze:

    Używam tego adaptera trzecią ciążę, ale obawiam się, że w razie wypadku nie odegrałby większej roli… Dolny pas odciągnięty jest na słowo honoru, ciągle podsuwa się na brzuch, ja odciągam go i poprawiam na tych doczepianych gumkach… Jest wygodny w użyciu, ale to tyle. Placebo dla psychiki :-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close