Balsam nawilżający do ciała dla niemowląt i dzieci PAT&RUB

Produkt: Balsam nawilżający do ciała dla niemowląt i dzieci

Producent: PAT&RUB

Seria: Sweet

Opakowanie: 200 ml

Sugerowana cena: ok. 40 zł

Ostatnio wraz z córeczką miałam przyjemność testowania balsamu nawilżającego do ciała dla niemowląt i dzieci firmy PAT&RUB, kosmetyku sygnowanego przez Kingę Rusin.

Kosmetyki z serii Sweet są w 100% naturalne, czyli najlepsze dla maluszka już od pierwszych chwil życia. W jego składzie znajdziemy miedzy innymi: wodę źródlana z Jeleniej Strugi w Karkonoszach, olej słonecznikowy, olej sojowy, olej bawełniany, lanolinę rośliną, wyciąg z liści oliwek, woski roślinne, glicerynę roślinną, naturalna witaminę E, jak również biolin, czyli prebiotyk, który pomaga odbudować naturalna pożyteczną florę bakteryjną skóry dziecka.

Jak wiadomo skóra niemowlaka jest bardzo wrażliwa, ważne zatem abyśmy stosowali kosmetyki specjalnie do niej przystosowane. Tak bogaty skład balsamu pomaga radzić sobie z przesuszeniem, podrażnieniem i zaczerwienieniem, które często pojawia się u maluszka.

Nasze pierwsze spostrzeżenia… konsystencja – balsam dość gęsty ale łatwy w aplikacji, dobrze się rozprowadza, chociaż trzeba go dobrze rozetrzeć. Skóra po nim jest nawilżona, po dotknięciu da się wyczuć tłusta warstewkę, którą otula ciało. Po krótkiej chwili ładnie się wchłania, nie pozostawia żadnych smug.

Zapach, tu kwestia jest bardzo indywidualna. Jak wspomniałam, kompozycja składników serii Sweet jest w 100% naturalna, zatem ich zapach jest specyficzny.  Trudno jest go określić,  dla jednych będzie przyjemny dla innych nie. Mi osobiście nie przypadł do gustu, ale o nich się nie dyskutuje. Jest on dosyć intensywny i utrzymuje się jakiś czas na ciele. Mojej córeczce odpowiada więc chętnie poddaje się masażom z udziałem tego balsamu.

Działanie kosmetyku oceniam bardzo dobrze. Spełnia on najważniejsze funkcje – nawilża, nie podrażnia skóry.

Zgodnie z informacją, którą znalazłam na opakowaniu, iż balsam może być stosowany przez „dorosłych wrażliwców”, nie omieszkałam przetestować go na sobie. Moje obserwacje nie różnią się od tych, które spostrzegłam podczas stosowania na córce. Balsam godny polecenia dla małych i dużych.

Opakowanie ładne, ze śmiesznymi rysunkami, które są chyba aurorstwa  jednego z testujących dzieci. Forma tuby, pozwala na wykorzystanie balsamu do ostatniej kropli.

Zachęcam do zapoznania się z pozostałymi kosmetykami serii Sweet do pielęgnacji dzieci.

Magdalena 

Serdecznie dziękuję firmie Merlin.pl za przekazanie balsamu do testów.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close