Cotton Ball Lights

Model: Violets, przewód 20 lampek
Producent: Cotton Ball Lights BV
Cena: 89zł

Od niedawna w naszym domu goszczą lampki Cotton Ball Lights. Jeśli ktoś ceni sobie piękno, oryginalność, a zarazem prostotę to jest to coś właśnie dla niego. Lampki to przewód (do złudzenia przypominający ten, który wieszamy na choince) na którym zamieszczamy (samodzielnie) kolorowe kule, ale o tym za chwilę.

Nasz zestaw długo wędrował po mieszkaniu by w końcu na stałe zamieszkać w pokoju naszej córki. Lampki zachwyciły mnie – mamę, która docenia ich design i przede wszystkim ich nastrojowe, magiczne światło, które działa niezwykle odprężająco i wyciszająco. Lampki zdobyły nie tylko moje serce – córka jest nimi równie zachwycona. Codzienne zasypianie jest przyjemnością dla nas wszystkich. Gdy tylko wchodzimy do pokoju, mały paluszek pokazuje „kilky”, by je włączyć i w mig śpioszek leży w swoim łóżku. Śmiało mogłabym powiedzieć, że to nasza osobista super niania. Mama z wielką chęcią kładzie się na podłodze i wpatruje w sufit, na którym wyrysowały się wzorki przypominające jej lustro wody.

Żałuję, że tak późno z nami zamieszkały – przy niemowlęciu lampka nocna jest niezbędnym wyposażeniem pokoju dziecka, zwłaszcza przy nocnym wstawaniu, a delikatne, przytłumione światło tych lampek idealnie się do tego nadaje, a i nocne koszmary nie mają przy nich szans.

 

Nasz zestaw składa się z przewodu z włącznikiem o długości 5m 26cm, zawierający 20 lampek (każda z nich w odstępie 12cm). Przewód między wtyczką a pierwszą żarówką jest o długości 1,5m. Dodatkowo dostaliśmy komplet żarówek na wymianę. W zestawie oczywiście znajdują się bawełniane kule (usztywnione prawdopodobnie klejem), które w bardzo prosty sposób należy umieścić na lampkach (dołączona jest foto instrukcja) – trzeba tylko naciąć nożykiem, skalpelem lub nożyczkami kulę na długości 1 cm i następnie wsunąć w nią żarówkę – proste, każdy sobie z tym poradzi. To od nas zależy kombinacja kolorystyczna – początkowo uznałam to za minus, jednak szybko doszłam do wniosku, że sama najlepiej ułożę kolejność kolorowych kul.

Kule należy czyścić na sucho, wg mnie najlepiej nadaje się do tego miotełka do kurzu.

Na stronie internetowej, gdzie można zamówić lampki Cotton Ball Lights w prosty sposób możemy stworzyć własny zestaw – zaczynając od długości przewodu (20, 35 lub 50 żarówek), na kolorystyce kończąc- mamy możliwość wybrania spośród 36 kolorów. Dla niezdecydowanych stworzone zostały piękne zestawy, z których i my skorzystaliśmy. Możliwe jest zakupienie samych kul lub samego przewodu.

Należy pamiętać, że jak każdy sprzęt elektryczny powinny znajdować się z dala od zasięgu rączek dzieci.

Informacje producenta:

20 sztuk minilampek; Żarówki: 12 V – 0,84W – 20sztuk + 2 zapasowe.

Wtyczka: 230 V – 50Hz

Produkt przeznaczony jest do użytku wewnątrz pomieszczenia. Przed podłączeniem zestaw należy rozpakować i sprawdzić, czy we wszystkich oprawkach znajduje się żarówka. W celu wymiany żarówki należy wyjąć wtyczkę z kontaktu, usunąć uszkodzoną żarówkę z oprawki lekko podciągając – BEZ KRĘCENIA, następnie wymienić na żarówkę o tych samych parametrach.

Nie należy łączyć ze sobą kilku przewodów z żarówkami. Zużyty lub uszkodzony towar należy wyrzucić jako elektrośmieci.

 

Serdecznie dziękuję firmie PRomotion Instytut za przekazanie zestawu do recenzji.

 

                                                                                                                                      Magda


    Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wrm_comment' not found or invalid function name in /home/klient.dhosting.pl/vellkan/wrolimamy.pl/public_html/wp-includes/class-walker-comment.php on line 174

      Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wrm_comment' not found or invalid function name in /home/klient.dhosting.pl/vellkan/wrolimamy.pl/public_html/wp-includes/class-walker-comment.php on line 174
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

Zdolne Bestie

Producent: Canca
Marka: Canca
Wymiary: 235x160x7 mm
Wiek: 2- 7 lat
Cena: 21,49zł

Zdolne Bestie to nic innego jak płyta DVD z piętnastoma kilkuminutowymi filmikami – kategoriami wyrazów do poznania przez nasze zdolne bestie. Różnorodna tematyka pozwala poznać zarówno ptaki, ssaki, owoce jak i części ciała, a dla starszych dzieci flagi różnych państw. Flaga Polski na białym tle wygląda nieco dziwnie, przynajmniej u mnie, chętnie się dowiem czy u Was też.

Każdy filmik to około 10 podpisanych obrazków, które odsłaniają się stopniowo w miarę znikania kolorowych figur geometrycznych. Zatrzymanie filmiku pozwala dziecku policzyć te figury, nazwać, określić kolor, wybrać największą i najmniejszą, oraz najjaśniejszą i najciemniejszą. Kiedy już to zadanie jest wykonane przechodzimy do dalszego ciągu, czyli próby odgadnięcia co się za chwilę odsłoni.

Całość ma bardzo ładny podkład muzyczny, moim niewprawnym uchem oceniłam jako gitarowy. Podpis do każdego obrazka czyta nie kto inny tylko sam Tomasz Kot, trzykrotne przeczytanie każdego słowa na trzy różne sposoby prowokuje dziecko do powtarzania, Duśka powtarza po nim wszystko.

Przyznaję że ja jako użytkowniczka Linuxa, która  przeszła już niejedną przygodę z uruchamianiem gier napisanych pod Windowsa, miałam spore obawy czy płyta się w ogóle  u mnie uruchomi, fakt że uruchomiła się bez bólu w odtwarzaczu filmów to kolejny plus dla tej dystrybucji.

Ponieważ to filmy, a nie gra, można odtwarzać w stacjonarnym odtwarzaczu DVD i oglądać na ekranie telewizora, co niewątpliwie jest wygodne gdy do zabawy usiądzie więcej niż jedno dziecko.

Producent zaleca aby płytę odtwarzać wyłącznie na ekranach komputerów typu laptop lub telewizorach z płaskimi ekranami LCD, plazmowych lub LED. Nie zaleca korzystania ze starszych telewizorów lub monitorów (z kineskopem) z uwagi na efekt odświeżania ekranu (mruganie ekranu).

Być może dla dorosłych zawartość płyty wyda się banalna, a sama obsługa zbyt prosta, być może padnie pytanie czemu to nie ma formy prostej gry, ale dla dzieci w wieku przedszkolnym jest to moim zdaniem świetnie dobrany poziomo trudności do wieku. Moje dziecko ma się bawić nie uczyć, Wasze też?

Mirella

Serdecznie dziękujemy sklepowi Merlin.pl za przekazanie egzemplarza Zdolnych Bestii do testów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku