Fontanna z piłek Elefun – PLAYSKOOL

Fontanna z piłek Elefun to zabawka rozwijająca wyobraźnię oraz sprawność ruchową dziecka.  Napędzana powietrzem fontanna w kształcie słonia zapewni mnóstwo śmiechu i zabawy, polecana jest szczególnie dla dzieci lubiących ruch i aktywną formę spędzania czasu.

Słonik posiada duży, łatwy w użyciu przycisk uruchamiający muzykę oraz kolorowe piłeczki, które wyskakują z jego trąby. Według producenta ruchoma część ów  trąby słonia umożliwia kontrolę częstotliwości wyskakiwania piłeczek, z czym niestety nie mogę się zgodzić. W moim odczuciu częstotliwość jest taka sama, różnica jedynie polega na tym, że piłeczki nie wpadają wprost do uszu słonia a następnie do jego trąby, lecz rozrzucane są po pokoju. Jednak poza niezgodnością z tą informacją nie stanowi to żadnego problemu ponieważ dziecko ma zajęcie i może gonić za uciekającymi piłeczkami.

Mój syn dostał tę zabawkę w prezencie, kiedy miał 9 miesięcy, teraz skończył rok i cały czas uwielbia się nią bawić. Widać, że sprawia mu mnóstwo radości, a więc z czystym sumieniem mogę ją polecić!.

Dodatkowe informacje:

Marka: Hasbro

Numer katalogowy: 31943

Wiek: + 9 mies.

Wymiary: 20,3 x 35,6 x 38,1 cm

Zasilanie: 4 x bateria R20 (BRAK W ZESTAWIE)

Cena: waha się od 100,00 zł do 230,00 zł

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

„Uwaga, to niebezpieczne!”

„Uwaga, to niebezpieczne ! ” seria: „Obrazki dla maluchów”

Autor: Nathalie Belineau, Emilie Beaumont

Wydawnictwo: Olesiejuk
Rok wydania: 2011
Strony: 30,
Format: 16,5 x 20 cm
Oprawa: książka całokartonowa
Sugerowana cena: ok. 14,99 PLN

Książka po raz pierwszy wpadła w nasze ręce (i rączki) podczas spotkania u znajomych. Jednak zanim podjęliśmy decyzję o jej zakupie, długo  się zastanawialiśmy. Nie da się ukryć że tematyka, którą podejmuje, należy do kontrowersyjnych.

Książeczka przeznaczona jest dla najmłodszych Czytelników, jednak wbrew pozorom nie służy rozrywce. Poprzez proste i jednoznaczne pary rysunków, ilustruje niebezpieczne dla dziecka sytuacje w życiu codziennym i ich konsekwencje.

Ażeby w pełni bezpiecznie mogła służyć w naszym domu – jako przestroga, a nie „skarbnica wiedzy”, przyjęliśmy bardzo ważną zasadę, czytania tej książeczki: Książeczkę czytamy tylko z Rodzicem, który wyjaśnia obrazki. Nasza córka nie może jej oglądać sama, bez naszego komentarza – żeby zawsze miała świadomość, że zilustrowane sytuacje są z kategorii NIE: NIE- bezpieczne, NIE -wolno!!!

Małe dziecko nie zawsze zwraca uwagę na szczegóły, warto dopilnować (jeśli bierzemy się za tego rodzaju edukację), aby przekaz był jasny i zrozumiały dla dziecka.

Jeśli chcecie porozmawiać z dzieckiem o niebezpieczeństwach, polecam tę książeczkę. Moim zdaniem nadaję się również dla Starszaków – obrazek i jego krótki opis, mogą posłużyć Wam jako wstęp do jakiegoś tematu.

Autorom trzeba przyznać, że bardzo skrupulatnie potraktowali temat – nie przychodzi mi do głowy sytuacja, której bym nie znalazła w tej pozycji. Poruszane są tematy związane m.in. ze sprzętami domowymi, zwierzętami, wodą, ogniem, chemikaliami, samochodem, zabawą z innymi dziećmi i wiele, wiele innych.

Pozostaję więc jedynie kwestia podjęcia decyzji – kiedy chcecie rozpocząć tak poważne rozmowy z Waszymi dziećmi i w jaki sposób planujecie ich realizację – bo “asystenta” znajdziecie w wielu księgarniach.

Hanna 

  1. Mamy tą książeczkę w domu i jest na prawdę fajna. Kupiliśmy ją jak córka miała 2 latka i jest już z nami 2 lata i nadal często czytana. Teraz sobie sama książeczkę otwiera i mówi czego nie wolno robić :) jestem jak najbardziej na tak

  2. Kasiabaczewska

    Świetna książeczka, u nas też jest w użyciu od 2 lat,dzięki niej synek jest bardziej świadomy niebezpiecznych sytuacji i konsekwencji jakie mogą z nich wyniknąć.Bardziej uważa na siebie i innych .

  3. cała seria jest rewelacyjna!. Polecamy ciepło

  4. Koszmarna książka!
    Oglądałyśmy często tą książeczkę razem z moją 2-letnią córeczką. Bardzo ją polubiła i zawsze mówiła, że tego nie wolno, że tamto to tylko mamusia może itd. Po jakimś czasie zauważyłam jednak, że mała po kryjomu próbuje robić te rzeczy które zobaczyła w książeczce!
    Eksperymentuje jak każdy maluch, ale ma teraz bardzo niebezpieczne pomysły! Bardzo żałuję, że mam tą książeczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku