Gra Bubbles

Liczba graczy: 2 – 4

Wiek graczy: od 6 lat

Zawartość pudełka: 4 kostki do gry, 24 karty, naklejki, instrukcja

„Bubbles” to gra, której motywem przewodnim są wesołe kulki: żółte, czerwone, niebieskie i zielone. Tytułowe bąbelki umieszczone są na 24 dwustronnych kartach. Każdy z bąbli umieszczony na karcie jest innej wielkości a razem tworzą unikalny, niepowtarzalny układ. Aby rozpocząć zabawę należy wybrać wariant gry. Karty posiadają 2 kolory obramowania – wskazujące warianty gry: zwykły i utrudniony. Różnica pomiędzy nimi polega na układzie bąbelków na karcie. W przypadku wyboru wariantu zwykłego kładziemy karty pomarańczową ramką do góry. Bąbelki zostały na nich ułożone zgodnie z ich wielkością, od największego do najmniejszego. W wariancie utrudnionym kładziemy karty niebieskoszarą ramką do góry. Różnej wielkości bąbelki są na nich ułożone w losowej kolejności, co może nieznacznie utrudnić grę. Jeśli chcecie urozmaicić rozgrywkę nic nie stoi na przeszkodzie byście połączyli oba warianty gry.

W pudełku oprócz kart znajdują się 4 duże, drewniane kostki (czerwona, zielona, niebieska i żółta), każda z nich odpowiada jednemu kolorowi bąbelka. Przed rozpoczęciem pierwszej rozgrywki należy na kostkach umieścić dołączone do gry naklejki z liczbami. A teraz można rozpocząć grę i zobaczyć jak szybko uda się nam znaleźć kartę z bąbelkami pasującymi wielkością do liczb wyrzuconych na kostkach. Nie raz bąble dwoją się i troją w oczach. Trzeba wytężyć wzrok i zmysł obserwacji, bo wygrywa ten, kto ma najszybszy refleks.  

Gra „Bubbles” to doskonały sposób na ćwiczenie spostrzegawczości i zwracania uwagi na szczegóły. Szukanie odpowiedniego układu bąbli wspomaga koncentrację i zdolność logicznego myślenia. Przeznaczona jest dla dzieci od 6 lat, ale młodsze spokojnie sobie poradzą z łatwiejszym wariantem gry. Jest to świetna zabawa dla całej rodziny, w sam raz na długie zimowe wieczory.

Jeśli miałabym wskazać jakiś minus w wykonaniu gry, to byłyby to kostki a właściwie naklejki na nich. Udoskonaliłabym je wytłaczając liczby bezpośrednio na kostkach. Obawiam się, że przy intensywnej eksploatacji gry (a takowa nam grozi) naklejki mogą się ścierać. Tak to niestety nie raz z nimi bywa.

Jeśli nadal szukacie prezentu gwiazdkowego a w domu macie małego fana gier planszowych to „Bubbles” polecam z czystym sumieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close