Kapitan Nauka – seria LOTTO

Gry rodzinne to jeden z naszych ulubionych sposobów spędzania czasu w naszym rodzinnym gronie.  Niedawno zawitała do nas przesyłka z grami od Kapitana Nauki z serią LOTTO KOLORY oraz ZWIERZĘTA. No i cóż tu owijać w bawełnę od pierwszego spojrzenia pozytywne zaskoczenie – świetne wykonanie, piękne kolory, wspaniałe ilustracje, a do tego cała masa dobrej zabawy:)

W obu przypadkach Kapitan Nauka proponuje cztery możliwe warianty zabawy, dodam nieśmiało, że sami stworzyliśmy chyba kolejne cztery, bo moje dzieci są bardzo kreatywne w tej materii.

Po rozpakowaniu gier z kolorowych pudełek – walizeczek, które doskonale nadają się do przechowywania i transportowania gier – rozłożyliśmy je na części pierwsze. Na samym początku świetną zabawą było wyciskanie kółeczek z tekturowego szablonu, na którym były umieszczone w celu zabezpieczenia podczas transportu. Po dalszych wnikliwych działaniach małych rączek, ukazało się przed nami 6 prostokątnych plansz i 36 żetonów (wszystko tak naprawdę razy dwa, ponieważ mieliśmy dwa zestawy z serii). I tu zaczęło się szaleństwo w wymyślaniu zasad grania. Najpierw zapoznałam się z instrukcją, która jest równie kolorowa, szczegółowa i jasno określa zasady zabawy.

W LOTTO można grać na wiele sposobów, jednak podstawowa zasada jest taka sama – należy przyporządkować żetony do plansz i ułożyć je w odpowiednich miejscach na planszy.

Wariant 1 – coś dla początkujących graczy pełzaczy – polega na działaniu z jedną planszą i sześcioma żetonami. Zadanie pełzacza polega na tym, żeby znaleźć na planszy obiekty przedstawione na żetonach i umieścić na nich żetony.

Wariant 2 – odpowiedni dla gracza wymiatacza – tu można już szaleć z większą liczbą plansz i żetonów, w zależności od stopnia zaawansowania gracza. Oczywiście zasada ta sama, należy ułożyć wszystkie żetony w odpowiednich miejscach.

Wariant 3 – gra dla graczy zapamiętywaczy – tutaj można zaszaleć i do zabawy zaprosić większe grono graczy. Każdy gracz otrzymuje jedną planszę, żetony leżą tak by Kapitan Nauka był na wierzchu (tył żetonów). Każdy zapamiętywacz odkrywa jeden z żetonów, jeśli ilustracja nie pasuje do jego planszy, odkłada go i daje szansę kolejnemu graczowi. Pozostali gracze obserwują i starają się zapamiętać, gdzie znajdują się rysunki pasujące do ich plansz. Ten kto jako pierwszy wypełni swoją planszę zostaje mistrzem spostrzegawczości.

Wariant 4 – to już jazda bez trzymanki dla graczy rozrabiaczy – każdy z nich otrzymuje planszę, a żetony rozkłada się obrazkami do góry. Zadanie polega na jak najszybszym znalezieniu żetonów pasujących do swojej planszy i ułożeniu ich w odpowiednich miejscach. W tym wariancie wszystkie chwyty są dozwolone, aby tylko utrudnić przeciwnikowi skompletowanie żetonów.

Naszych wariantów nie będziemy Wam zdradzać, pozostawimy to Waszej kreatywności i pomysłom. Nie ukrywam, że jakość wykonania i możliwości jakie dają nam te gry są wyjątkowe!! Z wielką ochotą poznam kolejne gry Lotto Kapitana Nauki.

Cała seria składa się z gier:

Lotto KOLORY 2+

Lotto ZWIERZĘTA 2+

Lotto ŚWIAT 3+

Lotto UBRANIA 3+

Lotto RODZINKA 4+

Lotto RECYKLING 4+

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

Jak pomyślę, tak zrobię

– Jestem do niczego, nic nie umiem…

„Jak pomyślę, tak zrobię” to historia chłopca o imieniu Marek. Bardzo lubi grać w piłkę, a przed nim ważny mecz. Trenuje więc strzały do bramki, niestety nie wychodzi mu. Szybko się poddaje, bo uważa, że przez niego drużyna przegra, a koledzy będą mieli do niego pretensje. Postanawia, że nie pójdzie na mecz.

Na szczęście pojawia się przyjaciel siostry Janek, który pokazuje Markowi, że nie warto się poddawać, należy zmienić sposób myślenia, a wszystko pójdzie znacznie lepiej.

Książeczka jest częścią serii o komunikacji przygotowanej, by uczyć dzieci, jak rozmawiać i rozwiązywać konflikty.
Autorka pokazuje, jak ważne jest — co i w jaki sposób myślimy na swój temat. Jakie podejście pomaga nam w działaniu, a jakie utrudnia. Co zrobić, by zapanować nad negatywnym myśleniem.

Na końcu książeczki znajduje się dodatek dydaktyczny zawierający pytania i wskazówki ułatwiające zmianę myślenia i postępowania.

Książeczka przygotowana została dla dzieci w wieku 8 lat i więcej.
Dość duża czcionka ułatwi samodzielne czytanie, a czarno-białe ilustracje w formie szkiców ołówkiem nie będą odwracały uwagi od treści opowiadania.

Moim zdaniem warto najpierw samemu przeczytać tę książkę, a następnie dać ją dziecku lub przeczytać wspólnie z nim i razem zastanowić się nad pytaniami zawartymi w dodatku. W ten sposób będziemy mieć pewność, że nasze dziecko zrozumiało wszystko dobrze i będzie umiało wykorzystać to w codziennym życiu.

Dla nas rodziców to również ciekawa pozycja. Ułatwi nam rozmowę z naszym dzieckiem w sytuacji, kiedy traci wiarę we własne siły i możliwości, pokaże jak je wspierać i wzmacniać w nim pozytywne myślenie. Sami też możemy na tym skorzystać, bo w codziennym biegu czasem zapominamy, że odpowiednie myślenie jest kluczem do sukcesu.

 

Tytuł: Jak pomyślę, tak zrobię
Autor: Elżbieta Zubrzycka
Oprawa: miękka
Liczba stron: 40
Wydawnictwo: GWP

Dziękuję Gdańskiemu Wydawnictwu Psychologicznemu za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku