Kartki okolicznościowe od sendmoments.pl

Urodziny dziecka, to chyba dla każdego rodzica wyjątkowy moment.  A dla mamy w szczególności, ponieważ nie tylko pamięcią sięga wstecz, do dnia kiedy Jej Skarb pojawił się na świecie, ale też pragnie zorganizować Mu takie przyjęcie, które sprawi (wszystkim) ogromną radość!

Lista gości, zaproszenia, wymyślanie menu, przygotowywanie przekąsek, pieczenie tortu i różnych innych słodkości, dekorowanie domu, … to tylko część dodatkowych obowiązków, jaką ja – Mama pełną gębą, biorę na siebie, trzeci rok z rzędu.

I wiecie co, lubię sprawiać dziecku przyjemność, lubię czuć tę satysfakcję, że ze wszystkim sama sobie poradziłam, ale tak sobie myślę – kobieto, bez przesady! Na pewno na zdrowie ci wyjdzie, jeśli wrzucisz trochę na luz i dasz sobie pomóc, chociażby zlecając komuś pieczenie tortu (które mnie zawsze dobija i zżera połowę czasu jaki mam na przygotowania!).

W przyszłym roku, na pewno wycwanię się w jeszcze jednej kwestii, mianowicie w robieniu zaproszeń! 😀

Trafiłam całkiem niedawno, na bardzo fajną stronę internetową  www.sendmoments.pl  która zajmuje się tworzeniem SPERSONALIZOWANYCH KARTEK OKOLICZNOŚCIOWYCH.

Przyznam szczerze, bez bicia, że na początku byłam dosyć sceptycznie nastawiona do tematu (w zasadzie nie wiem dlaczego?!) i nie wierzyłam w to, że owe kartki mogą być, co najmniej fajne.
Ale z racji tego, że na stronie istnieje możliwość zamówienia TRZECH BEZPŁATNYCH PRÓBEK, „zaryzykowałam”…

Dziś, dotarła do mnie przesyłka  i ….. jestem bardzo pozytywnie zaskoczona! Żałuję wręcz, że nie zamówiłam zaproszeń kilka dni wcześniej, tak by dotarły jeszcze przed Jaśka urodzinami! Mogłabym je zupełnie bez wstydu wręczyć gościom.
A tak moja przezorna natura kazała mi „męczyć” się i własnoręcznie tworzyć coś, co i tak nie dało mi takiego efektu, jakiego oczekiwałam.

No ale nieważne! Czas na kilka słów o samych kartkach…

Do wyboru mamy następujące kategorie (a każda z nich zawiera jeszcze podkategorie):
ślub  (kartki ślubne, …)
urodziny  (zaproszenia,..)
dziecko   (narodziny, chrzest,…),
kartki okolicznościowe  (pierwsza komunia, bierzmowanie, Boże Narodzenie),
kartki z życzeniami (Wielkanoc, Dzień Mamy, Walentynki, podziękowania),
pocztówki   (urlop, wyjątkowe momenty),
cytaty.

Wchodząc w daną kategorię, możemy jeszcze sprecyzować czego konkretnie szukamy, np.:
– zaproszenia,
– winietki,
– karty menu,
– kartki z życzeniami,
– podziękowania dla gości,
– mapki dojazdowe.

Jeśli już wiemy czego szukamy, w moim przypadku były to zaproszenia na urodziny dziecka, wybieramy odpowiedni wzór kartki – propozycji na stronie jest dosyć dużo, myślę więc że każdy znajdzie coś dla siebie.

Gdy zdecydujemy się już na odpowiedni wzór, nie pozostaje nam nic innego jak SPERSONALIZOWANIE swojego zamówienia, w tym celu możemy wybrać:
– szablon kartki (z przedstawionych wzorów),
– rodzaj i kolor papieru,
– w miejscu przeznaczonym na tekst – rozmiar, czcionkę oraz kolor liter,
zdjęcia z własnego archiwum, które automatycznie wklejają się w wyznaczone na kartce miejsce, i które możemy dowolnie powiększać, zmniejszać i/lub obracać, tak by odpowiednio je dopasować.

Te słowa, życzenia czy informacje, które chcemy zawrzeć w naszej kartce, wprowadzamy sami, jednakże w przypadku braku inwencji twórczej, możemy posiłkować się przykładowymi tekstami, zawartymi w poszczególnych projektach (odpowiednio je personalizując) tudzież zapożyczać cytaty, dostępne w kategorii o tej samej nazwie.
Uważam, że jest to (kolejne) duże ułatwienie, ponieważ człowiek w natłoku obowiązków czasem nie jest w stanie zebrać myśli w jedną całość i sklecić ich w kilku sensownych zdaniach (przynajmniej ja tak miałam).

Po zakończeniu personalizacji kartki/ek oraz złożeniu zamówienia, drogą mailową otrzymujemy informację o numerze zamówienia i danych potrzebnych do zalogowania się na stronie by móc śledzić aktualny jego status.

Nie wiem ile czasu zajął mi cały proces personalizacji kartek (z wrażenia zapomniałam włączyć stoper 😛 ), ale na pewno zdecydowanie mniej niż własnoręczne wycinanie i wyklejanie, które pochłonęło mnie na cały jeden wieczór!
O zaoszczędzonym spokoju ducha i porządku w miejscu pracy, nie wspominając! 😉

Generalnie z zaproszeń jestem bardzo zadowolonajakość papieru, wydruk, kolorystyka i oczywiście zgodność z tym, co zamówiłam (wszystko jest tak jak być powinno), zrobiły na mnie duże wrażenie! Naprawdę żałuję, że nie zamówiłam kartek wcześniej i nie zdążyłam ich wręczyć gościom.

Polecam wszystkim zabieganym, zapracowanym i z ograniczonymi zdolnościami manualnymi 😉 korzystanie z możliwości jakie daje sendmoments.pl !

sendmoments 1

sendmoments 2

sendmoments 3

sendmoments 4

sendmoments 5

Serdecznie dziękujemy firmie sendmoments.pl za przekazanie produktu do recenzji.

2 odpowiedzi na “Kartki okolicznościowe od sendmoments.pl”

  1. Milena Kamińska pisze:

    zawsze robiłam sama zaproszenia, prawda to że jest to pracochłonne dlatego gdy mój syn będzie miał Komunie chyba skorzystam z pomocy

  2. Kasia Krawczyk pisze:

    Podobne produkty oferuje również firma Nadzwyczajki.pl. Warto porównać obie strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close