Kask rowerowy MOVE FCB 11

Model: FCB 11
Producent: Move
Rozmiar: S (54-56cm)

Kask to nieodłączny atrybut sportowców uprawiających mniej lub bardziej ekstremalne sporty. Jest niezbędny między innymi podczas jazdy na rowerze, hulajnodze, czy łyżworolkach, a już na pewno powinien być obowiązkowym wyposażeniem dla naszych dzieci. Mieliśmy okazję wypróbować Kask rowerowy MOVE FCB 11, roz. S (zakres obwodu głowy to 54-56cm).

Początkowo kask nie zdobył serca testerki – jako młoda kobieta miała chwilowe zwątpienie czy jego design wpasowuje się w jej koncepcję stroju sportowego, ale argumenty dotyczące wyższości bezpieczeństwa nad wyglądem wzięły górę i ostatecznie bez większych protestów powędrował na głowę. Mimo długich i gęstych włosów nie było problemu z jego prawidłowym założeniem. Kask ma możliwość dopasowania rozmiaru dzięki wewnętrznej obręczy regulacyjnej- wystarczy odpowiednio użyć pokrętła. Zapięcie typu Quick-release zakończone jest klamrą spinającą, którą również należy dopasować. Należy pamiętać, że prawidłowo zapięty kask nie porusza się przy pochylaniu (próba zdjęcia zapiętego kasku powinna skończyć się niepowodzeniem!)

Zewnętrzna powłoka wykonana jest z PCV, a wnętrze wyłożone jest absorbującym materiałem EPS (potocznie zwanego styropianem, jest to angielski skrót oznaczający płyty wykonane z polistyrenu ekspandowanego). Dodatkowo wnętrze wyposażone zostało w gąbki poprawiające komfort jazdy, można je łatwo zdemontować, ponieważ przymocowane są na rzepy. Kask posiada 11 otworów wentylacyjnych, niestety ich minusem jest to, że nie posiadają siateczki zabezpieczającej przed wpadaniem w szczeliny owadów, co niestety jest dość powszechne np. podczas jazdy na rowerze. Kask łatwo się czyści wilgotną ściereczką wiec nie ma problemu z utrzymaniem go w czystości. Dobrze dopasowany jest wygodny, nie przeszkadza w aktywnościach sportowych, jest lekki co nie utrudnia dziecku utrzymania głowy w prawidłowy sposób.

Koszt takiego kasku nie jest wysoki, mimo wszytko spełnia podstawowe kryteria bezpieczeństwa, a co ważne – posiada certyfikat CE EN 1078 (CE jest deklaracją producenta, że produkt spełnia wszystkie wymogi UE dotyczące zagadnień związanych z bezpieczeństwem użytkowania, ochroną zdrowia oraz środowiska, natomiast EN 1078 jest deklaracją spełnienia wymagań dotyczących skuteczności ochrony dla kasków – oba te oznaczenia powinien zawierać kask).

Na szczęście kask nie miał okazji spełnić swojej pierwotnej funkcji – ochrony głowy przy upadku, jednak należy pamiętać, że po każdej takiej sytuacji należy dokładnie sprawdzić czy nie została naruszona konstrukcja kasku, w takim wypadku należy kask bezwzględnie wymienić!

Magda


Serdecznie dziękujemy sklepowi Merlin.pl za przekazanie produktu do recenzji.

Informacje producenta:

Kask rowerowy. Skorupa zewnętrzna wykonana z PCV, wewnątrz materiał absorbujący EPS. Kask dzięki swojemu kształtowi zapewnia doskonałą ochronę części czołowej i potylicznej. Kask posiada wewnętrzną obręcz regulacyjną, pozwalającą na płynną zmianę rozmiaru, oraz 11 otworów wentylacyjnych. Wewnątrz umieszczone zostały dodatkowe gąbki poprawiające komfort użytkowania. Zapięcie typy Quick-release realizowane jest za pomocą klamry.

 • Rozmiar: S(54-56cm)
 • Kaski posiadają certyfikat CE EN 1078

2 odpowiedzi na “Kask rowerowy MOVE FCB 11”

 1. Alicja pisze:

  Bardzo przydatny artykuł. Widać lekkie pióro autora 🙂 Pozdrowienia!

  http://www.extra-foto.com.pl/znak-ce-urzadzenia-elektryczne.html

 2. Amelia pisze:

  Dziękuję za sporo przydatnych informacji. Temat jest mi bliski 🙂

  http://www.wally.pl/biznes,ekonomia/ce,mark,pl,oznaczenie,ce,znak,ce,s,2515/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close