Klocki Smily Play – Straż pożarna

Klocki Smily Play – Straż pożarna

Kategoria wiekowa – od 36 miesięcy

Liczba elementów – 121 

 

Klocki są doskonałym instrumentem wspomagającym rozwój dziecka, uczą bawiąc. Rozwijają wyobraźnie, zdolności manualne, ćwiczą cierpliwość i staranność. Warto, by każde dziecko miało swój własny zestaw wspomagający.

Dzięki uprzejmości Merlin.pl mogłam odebrać od listonosza sporą przesyłkę z klockami Smily Play dla mojej córki. Już na wstępie zachwyciło mnie masywne, dobrze wykonane i stabilne pudło.  Gruba rączka, mocne zamknięcie i dobrej jakości plastik, stanowią świetną ochronę zawartości. Wspomnę może tylko, że warto by powiększyć lukę pomiędzy rączką a plastikiem w pokrywie pudełka, gdyż łatwo wchodzą tam małe paluszki dziecka, ale już tak łatwo nie można ich wydostać. Zmiana ta ułatwiłaby też łapania uchwytu nam dorosłym.

Wracając jednak do zawartości – ta okazała się zachwycająca. Klocki są pakowane w osobne woreczki, umożliwiające dozowanie ilości używanych klocków lub stanowią doskonałe zabezpieczanie podczas transportu. Wszystkie elementy wykonane są z precyzją i dbałością o jakość. Załączone naklejki będą doskonałym uzupełnieniem powstających budowli. Klocki mają średnią wielkość, nie są maleńkie i niebezpieczne, a nie są już tak duże, jak te dla najmłodszych budowniczych. Doskonale mieszczą się w dłoni małego dziecka. I choć mają przeznaczenie dla malców powyżej 36 miesięcy, moja roczna córka doskonale sobie z nimi radzi. Może nie stawia jeszcze imponujących budowli, ale małe wieże już tak. Świadczy to o tym, że klocki są dobrze wycięte i łatwo je do siebie dopasować.

Zestaw składa się ze 121 elementów, z których możemy wyczarować całą remizę strażacką. Mamy tam wozy strażackie z drabinami i wężami, strażaków w pełnym umundurowaniu z kaskami na głowach a nawet helikopter. Klocki są wyprofilowane więc możemy z nich budować budynki o różnych kształtach, łukach i wieżyczkach, do których będą musieli się dostać nasi strażacy:)

Tematyką przewodnią jest tu, jak już wspomniałam, straż pożarna, więc nie możemy liczyć na mnogość kolorów. Dominuje tu czerwień, biel, żółć i błękit. Taki zestaw w zupełności wystarcza by mogły z niego powstać cuda małej “architektury”. Tu liczy się już kreatywność, pomysłowość i wyobraźnia małych budowniczych.

Polecam zakup takiego zestawu klocków. Sprawi on wielką radość dziecku  – podejrzewam, że niejeden rodzic spędzi przy nim dłuższe chwile. Będzie świetnym prezentem dla przyszłych strażaków.

Magdalena

Serdecznie dziękujemy naszemu sponsorowi Merlin.pl za przekazanie klocków w celu napisania recenzji.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close