Kolorowanki 3D – Pojazdy. Kartonowe zabawki edukacyjne

Kartonowe zabawki edukacyjne – Kolorowanki 3D to wspaniały sposób na długie jesienno-zimowe wieczory z maluchami.  Nie są to zwykłe kolorowanki, a przeznaczone do samodzielnego składania kartonowe modele przestrzenne, które następnie można pokolorować. Do wyboru są takie modele: wyścigówka, ryś, biedronka, rekin, jeż, królik, samolot i wywrotka. Podczas składania zabawka świetnie rozwija zdolności manualne i zmysł orientacji przestrzennej, a kolorowanie gotowego modelu to prawdziwa frajda, podczas której dziecko może całkowicie popuścić wodze fantazji. W każdym zestawie znajduje się zestaw 4 flamastrów, ale oczywiście świetnie sprawdzają się także wszystkie posiadane w domu flamastry i farby. Wypróbowaliśmy także wersję z wyklejaniem papierem kolorowym i bibułą – sprawdza się wyśmienicie.

Na wewnętrznej stronie okładki czeka tradycyjna kolorowanka – to miły akcent i twórcze wykorzystanie, nawet opakowania. Radość dziecka z własnoręcznie wykonanej zabawki za każdym razem jest ogromna, a duma rodziców z postępów swojej pociechy nieoceniona. Polecamy także jako pomysł na upominek, lub na przykład na urządzany dla dziecka kinderbal, jako zadanie konkursowe. Wszyscy goście z pewnością z zachwytem wykonają takie zadanie.

Marta

Mieliśmy przyjemność tchnąć trochę koloru w model Wywrotki.

Ten wyjątkowo pożyteczny pojazd nie jest trudny do złożenia (składa się z dwóch połączonych elementów). Z szoferki zerka na nas przyjazny kierowca – zadbano o szczegóły i w każdym z samochodowych okien, możemy podziwiać odpowiednio twarz kierowcy lub jego profil. Szczególnie fajną „opcją” wywrotki jest możliwość zdejmowania lub podnoszenia kontenera. Wywrotka to nie tylko dobry pomysł na prezent dla chłopca, dwuletnia Klara z powodzeniem przewozi w niej swoje skarby: karty do gry, małe klocki, korale i różne inne „twory” małych gabarytów (np. potargane gazety). Po załadunku pojemnik można odczepić  lub pochylić i spokojnie zająć się przesypywaniem zawartości w dogodne miejsce. Wywrotka przypadła również do gustu Aleksowi (3lata) Madzi (5lat) i Kubie (9lat).

Pojazd dobrze “trzyma się” w miejscu złożeń, nie zdarzyło nam się aby przypadkowo się rozłożył.

Pozostałe dostępne modele:

Pojazdy: Wyścigówka i Samolot

Zwierzęta: Biedronka, Jeż, Ryś, Rekin i Królik – przeczytaj recenzję tutaj.

Serdecznie dziękujemy producentowi Kolorowanek 3D – firmie Direct Channel Sp. z o. o. za przekazanie kolorowanek do recenzji

Opis produktu:

Sugerowana cena: ok. 19 zł

Kolorowanki 3D to doskonała forma ekspresji plastycznej dla dzieci od 3-go roku życia. Wśród zalet terapeutycznych jakie posiadają kolorowanki 3D są:
– możliwość usprawniania motoryki rąk, tzn. płynności, elastyczności i precyzji ruchów zwłaszcza mięśni dłoni, palców i nadgarstka,
– rozwijanie koordynacji wzrokowo – ruchowej niezbędnej przy nauce pisania,
– harmonizowanie wszystkich funkcji psychomotorycznych.

Kolorowanki 3D mogą być również wykorzystywane do kształtowania pojęć związanych z wielkością, barwą, kształtem i budową, a co za ty idzie mogą korzystnie wpłynąć na rozwój mowy dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close