Kolorowanki 3D – Zwierzęta. Kartonowe zabawki edukacyjne

Dobrym sposobem na wypełnienie wolnego czasu dziecka są kolorowanki. Maluchy lubią zamieniać czarno-białe rysunki w barwne obrazki, a przy tym rozwijają umiejętności manualne. Dzieci pobudzają wyobraźnię, trenują rozróżnianie kolorów, uczą się przyporządkowywania odpowiednich barw do rzeczy, ćwiczą spostrzegawczość i rozwijają koncentrację. Poza tym mogą kolorować samodzielnie i jest to o wiele lepsza forma „zajęcia się sobą”, niż wpatrywanie się w telewizor. Wiele plusów, prawda?

Kolorowanki 3D to wynalazek, który wychodzi o krok dalej od tradycyjnych malowanek – zostały wzbogacone o  jeszcze jeden wymiar. I tak oto po odpowiednim złożeniu, zamiast płaskiego rysunku powstaje przestrzenna figura. Tradycyjne kolorowanki po skończonej pracy leżą często zapomniane w książeczce, dziełem 3D można się bawić, lub potraktować je jako dekorację ustawiając na półce.

Zrobione są z tektury powlekanej białym papierem, na którym nadrukowane są obrysy zwierząt lub pojazdów – tektura jest na tyle cienka, że łatwo się ją składa i na tyle gruba, że nie niszczy się (nie rozmięka) podczas malowania farbami.  Nam najbardziej spodobał się właśnie ten malarski efekt. Kolorowanka to zazwyczaj jeden element, który należy odpowiednio pozaginać, by złożyć model zabawki. Niektóre kolorowanki składają się z dwóch części – (np. wywrotka + naczepa). Do złożenia zabawki nie potrzebujemy kleju ani taśmy klejącej.

Według instrukcji producenta (czytelnej i jasnej) – obrazek w prosty sposób zaginamy, składamy (młodsze dzieci będą w tym momencie potrzebowały jednak pomocy rodzica), a następnie kolorujemy. My osobiście wolimy odwrotną kolejność – zaczynamy od kolorowania, a dopiero potem montujemy bryłę. Do zestawu dołączony jest komplet 4 mazaków, które można wykorzystać do ozdabiania – choć ze względu na małą ilość kolorów służą raczej, jako uzupełnienie efektu.  Tak jak wspomniałam wcześniej, ciekawy rezultat daje malowanie farbami, ze względu na intensywne kolory i szybszy efekt dla mniej cierpliwych maluchów.

Dodatkowo można wykorzystać okładkę  – po jej rozłożeniu ukazuje nam się duża również kartonowa (tym razem płaska) kolorowanka. Właśnie ze względu na twardszy niż tradycyjny materiał i duży rozmiar rysunku znów polecam pomalowanie farbkami.

Do wyboru mamy wiele ciekawych wzorów – wszystkie opcje są zaprezentowanie na okładce zestawu. Spośród zwierząt i pojazdów pewnie każdy mały artysta znajdzie coś dla siebie. Poza tym każdy wykonany model może być jedyny w swoim rodzaju i różnić się od pozostałych kolorami bądź sposobem ozdobienia – możemy zdać się na inwencję dzieci lub podsunąć im propozycje przeróżnych technik plastycznych.

Kolorowanki 3D proponują zabawę z takimi zwierzętami:

Ryś – uroczy dziki kot, szczególnie przypadł do gustu pięcioletniej Madzi – to jej ulubiony model. Pomoc mamy przy złożeniu tekturowego przyjaciela była potrzebna, jednak efekt zachwycający. Ryś jest najtrudniejszy w składaniu, ale piękny ogonek i uszy warte są wysiłku.

Rekin – z pewnością przypadnie do gustu starszym chłopcom. Morski drapieżnik to ulubiony model dziewięcioletniego Kuby, dla którego najlepszym etapem zabawy było konstruowanie (w tak poważnym wieku kolorowanie zeszło na drugi plan). Model posiada wszystkie ważne rekinie atrybuty: płetwę grzbietową, zębiska a nawet blizny po spotkaniach z harpunem. Złożenie rekina jest średnio trudne.

Jeż – miły i sympatyczny mieszkaniec lasu, łatwy do złożenia (składa się z jednego tekturowego elementu). Zaskarbił sobie względy 2-letniej Klary, którą przez krótka chwilę miał okazje ponieść na grzbiecie razem z bananami, jabłkiem, gruszką i małymi robaczkami – próbę pomysłowości dziecka przeżył bez uszczerbku na kolcach, jednak pasażerka należy do „piórek” i odradzamy wykorzystywanie Jeżyka w charakterze fotela;)

Trzyletni Aleks nie faworyzował żadnego zwierzątka, wszystkie sprawiły frajdę. W zamian otrzymały bardzo staranne i piękne kolory od młodego twórcy.

Pozostałe dostępne modele:

Zwierzęta: Biedronka i Królik

Pojazdy: Wyścigówka, Wywrotka i Samolot – przeczytaj recenzję tutaj.

Polecam zarówno trzylatkom (pamiętajmy o niezbędnej pomoc dorosłego w etapie składania), jak i starszym dzieciom, które samodzielnie radzą sobie z konstruowaniem zabawki.

Kolorowanki 3D nadają się idealnie jako zabawka do indywidualnej zabawy, jak i do wspólnego rodzinnego zajęcia. Są kapitalnym pomysłem na niedrogi prezent – na 100% każdy maluch się ucieszy

Basia

Serdecznie dziękujemy producentowi Kolorowanek 3D – firmie Direct Channel Sp. z o. o. za przekazanie kolorowanek do recenzji

Opis produktu:

Sugerowana cena: ok. 19 zł

Kolorowanki 3D to doskonała forma ekspresji plastycznej dla dzieci od 3-go roku życia. Wśród zalet terapeutycznych jakie posiadają kolorowanki 3D są:
– możliwość usprawniania motoryki rąk, tzn. płynności, elastyczności i precyzji ruchów zwłaszcza mięśni dłoni, palców i nadgarstka,
– rozwijanie koordynacji wzrokowo – ruchowej niezbędnej przy nauce pisania,
– harmonizowanie wszystkich funkcji psychomotorycznych.

Kolorowanki 3D mogą być również wykorzystywane do kształtowania pojęć związanych z wielkością, barwą, kształtem i budową, a co za ty idzie mogą korzystnie wpłynąć na rozwój mowy dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close