Komin – Szalik Termoaktywny 5 w 1 Unisex

producent: Nessi
cena: 35,99 PLN

Aby znaleźć najlepszą ochronę przed niskimi temperaturami, testowałam różnorakie ubrania mające zapewnić komfort podczas intensywnego ruchu. Tym razem miałam przyjemność wypróbować komin termoaktywny marki Nessi.

Komin – szalik wymyślony został jako wielofunkcyjny element ubioru 5 w 1 czyli: czapka, szal, opaska na głowę, maska na twarz, kominiarka, tak więc z  założenia każdy powinien znaleźć dla niego zastosowanie. Komin – bo ja użytkuję go przede wszystkim w takim charakterze –  ma kształt prostokąta o wymiarach – długość 48cm x szerokość 25cm (nierozciągnięty), więc dobrze zakrywa całą długość szyi.

Ten element stroju  posiada płaskie szwy po bokach oraz na górze i dole materiału (100 % Polyester), co zapobiega otarciom i podrażnieniom delikatnej skóry. Komin jest lekki i cienki, jednak dobrze chroni przed utratą ciepła i  działalnością zimnego wiatru. Jego zewnętrzna warstwa jest złożona z “kratkowanego” materiału, natomiast wewnętrzna ogrzewa ciało dzięki jednolitej warstwie przypominającej w dotyku miękki polar.

Jak większość testowanych przeze mnie ubrań termoaktywnych, komin Nessi chroni przed czynnikami zewnętrznymi, oraz odprowadza wilgoć od ciała na zewnątrz. Bez problemu można go nosić bezpośrednio przy szyi, lub jako element wierzchni na ubraniu “wieńczący”  naszą ochronę przed zimnem.

Komin byłby dla mnie idealny, gdyby posiadał jeszcze  troczki którymi mogłabym mocniej zacisnąć go na pożądanej wysokości, ponieważ akurat ja lubię bardzo szczelnie zakrywać szyję przed zimnem i wiatrem. Mimo powyższego, uważam że ten gadżet zasługuje na mocną ocenę czwórki z plusem.

Generalnie komin Nessi jest kolejnym produktem z linii termoaktywnej, który dobrze spełnia swe zadanie i który z powodzeniem mogę polecić pozostałym konsumentom.

Dziękuję firmie Nessi za przekazanie komina do recenzji.

Żaklina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

AlfI – Bidon z termoizolacją isoBottle

Moje ostatnie odkrycie to bidon, termos, butelka z termoizolacją w jednym! Będąc mamą przedszkolaka szukałam właśnie takiego rozwiązania – trzymającego ciepło pojemnika na napoje, który będzie wygodny dla małego chłopca.

Alfi isoBottle jest to produkt, który urzeka swoim wyglądem i harmonijnym połączeniem kolorów – żółte zamknięcie, czarna nakrętka, a na białej butelce – palmowe liście, żółte banany i skaczące po lianach brązowe małpki. Wzór zarówno dla chłopców jak i dziewczynek; przedszkolaków, jak i dzieci w wieku szkolnym. Oczywiście producent proponuje też inne wzornictwo i kolorystykę butelek.

Uwagę zwraca wysoka i solidna jakość wykonania i dbałość o szczegóły.

Korpus zrobiony jest ze stali nierdzewnej z wypełnieniem próżniowym – dzięki podwójnej ściance z próżnią termos jest leciutki, a i system termiczny opiera się na tej właśnie konstrukcji – przez wiele godzin zachowuje gorące lub zimne napoje w niezmienionej temperaturze (ale o tym za chwile).

W bidonie zastosowano system zamknięcia pop-up cap – aby się napić przekręcamy kolorową nakrętkę, która sama odskakuje. W tym momencie, gdy odwrócimy butelkę do góry dnem nic z niej jeszcze nie wypłynie. Musimy lekko przekręcić górny czarny pierścień i możemy się napić. Jedyny minus, który zauważyłam, pojawia się właśnie w tym miejscu – szkoda, że górna i dolna nakrętka obracają się w tę samą stronę. Bardziej funkcjonalne byłby ich przeciwny kierunek odkręcania. Dużym plusem – szczególnie w przypadku produktu dla dzieci – jest to, że nie trzeba dotykać ustnika palcami (a czystość rąk dzieci często pozostawia wiele do życzenia) by go odblokować i się napić. Zamknięcie jest zupełnie szczelne – żadnego kapania płynu. Maluch śmiało może nosić butelkę w plecaku, czy szkolnym tornistrze bez ryzyka zalania zeszytów.

Kolejna ważna rzecz – termos bardzo długo trzyma ciepło. Wrząca woda po ośmiu godzinach moich testów nadal była tak gorąca, że aż parzyła! Po 12 godzinach płyn wciąż był bardzo ciepły. Jest to najlepsza izolacja termiczna jaką miałam okazję próbować.

Alfi isoBottle jest butelką o praktycznej (w przypadku dzieci) objętości (0,35l), poręczną, a jej kształt umożliwia wygodne trzymanie.

Butelkę znakomicie się czyści – można ją rozłożyć i dokładnie umyć. Myję ją pod kranem, a jej górną część można też myć w zmywarce. Dla mnie ważne jest również to, że ustnik nie posiada rurki, która jest zwykle problematyczna w myciu. Poza tym można go rozłożyć i podczas mycia bez większych trudności dotrzeć do każdego zakamarka.

Sprawdziłam i POLECAM!

Basia

Serdecznie dziękuję sklepowi KrainaEkoZabawek.pl za przekazanie produktu do testów.

Informacje producenta:

Bidon dostępny jest w dwóch rozmiarach w różnych wersjach kolorystycznych; zawsze idealnie zachowuje temperaturę napoju – czy to herbaty, kawy, soków, wody. Duży otwór umożliwia proste czyszczenie ciepłą wodą.

• zawsze idealna temperatura napoju
• dwuścienny korpus ze stali nierdzewnej wypełniony próżnią
• zamykanie z inteligentnym systemem Air-Liquid-Stream
• system zamykania typu pop-up cap z blokadą
• część górna odporna na mycie w zmywarce
• higieniczna stal nierdzewna
• odporna na uderzenia
• absolutnie szczelna głowica wykonana z wysokiej jakości sylikonu

Pojemność: 0,35l

Dla dzieci w wieku: od 3 lat
Cena: 88,00zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku