Kredki Block Crayon. Zestaw farma 12 sztuk.

Niebanalne i pomysłoweczy równie praktyczne?

To pierwsze skojarzenia, które nasunęły mi się na myśl o kredkach – klockach Block Crayon. Te kredki przykuły moją uwagę i pobudziły dociekliwość. Pomysł bardzo mi się spodobał, jednak jak każda mama, obdarzona intuicją, z pewną dozą niedowierzania i ostrożności  obserwowałam ten produkt. Tym bardziej miło mi było sprawdzić z córką „co w trawie piszczy” – i jak się okazało rozwiać wszystkie wątpliwości!

Kredki są bardzo praktyczne! Spełniają kilka funkcji – od podstawowej, czyli rysowania po wszelkiej maści zabawy: układanie kloców, naukę cyfr czy oglądanie zwierzątek.

Zestaw zawiera 12 kredek-klocków, w tym 7 pojedynczych klocków, 3 figurki i 2 podwójne większe klocki. W naszym zestawie kredki występują w dziesięciu różnych kolorach. Są to tzw. Suche kredki świecowenie zostawiają tłustych śladów. Są dość twarde i wytrzymałe – rzuty na ziemię nie zrobiły na nich żadnego wrażenia :). Klara szybko nauczyła się z nich korzystać – ponieważ nie są tłuste wymagają nieco większego „docisku” do papieru, jednak właśnie dzięki temu są też przyjaciółmi Mamy – niecelowo nie brudzą przypadkowych powierzchni, ani małych rączek. Rozmiar i kształt kredek ułatwia ich chwyt przez najmłodszych (nasz młody recenzent ma 18 miesięcy). Każda kredka – klocek ma wytłoczone wzory: literę, cyfrę oraz na dwóch pozostałych bokach motyw tematyczny (w naszym zestawie związany z życiem na farmie).

Zabawa w układanie klocków, również należy do przyjemnych. Kredki – klocki posiadają duże otwory i trzpienie– więc ich ułożenie nie jest trudne dla dziecka, łatwo udaje się je dopasować. Wbrew pozorom, nie kosztem stabilności budowli (oczywiście pamiętacie, że wraz z użytkowaniem  “kredek”, nasze “klocki”  będą się zużywać).

Niezwykły pomysł, dobre wykonanie, świetna zabawa i brak szkód = piątka z plusem!

Serdecznie polecam wszystkim „Malarzom – Inżynierom”

Hanna 

Sugerowana cena: ok. 35zł

Informacje Producenta:

Nowatorski zestaw kredek świecowych dla dzieci od 1-go roku życia.

Zestaw zawiera 12 sztuk kredek świecowych w kształcie zwierzątek i klocków.

Wyraźne kolory aktywizują dzieci do czynnej zabawy w kolorowanie.

A dodatkowy wariant nakładania jednej kredki na drugą umożliwia konstruowanie różnorodnych budowli.

Serdecznie dziękujemy dystrybutorowi marki Block Crayon – firmie Lime Sp. z o.o. za przekazanie kompletu kredek do recenzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

Bee, Mee i Kukuryku!

„Bee, Mee i Kukuryku!”

Autor ilustrator: Agata Półtorak
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Rok wydania: 2010

Format: 20,5 x 14,5cm

Okładka: twarda

Ilość stron: 32

Cena sugerowana: ok. 17 zł

Przedział wiekowy: od 10 miesiąca życia

 Koty za płoty, kukuryku na patyku i kukułeczka kuka! Czy ma to jakiś sens? Ma, ma… piesek też potwierdzi moje słowa donośnym szczeknięciem, kotek zamiauczy w aprobacie, a ropuszka zarechocze ochoczo!

Książeczka genialna w swej prostocie! Na jej kartach znajdziecie piękne ilustracje zwierzątek, opatrzone „ich” komentarzem – czyli dosłownie bee, mee, kukuryku i wiele, wiele innych. Zapytacie zapewne czy popadam w szaleństwo ciesząc się jak dziecko z tak „podstawowej” zabawy. Być może, ale wszystkim z całego serca życzę takiego obłędu!

Wyjątkowość książeczki objawia się w jej misji – stworzona została z myślą o ćwiczeniu podstaw mowy już z najmniejszymi dziećmi. Takie ćwiczenia są bardzo ważnym elementem rozwoju dziecka, pomagają zapobiegać wadom wymowy i przyśpieszają jej naturalny rozwój – dostarczając wręcz niezliczone  ilości pomysłowych zabaw i radości. Naśladowanie dźwięków w naturalny sposób wpisuje się repertuar każdego Malca, warto to z pożytkiem wykorzystać!

To już kolejna pozycja z oferty Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego stworzona w imię zabawy i nauki oraz wartościowy pomocnik dla Rodziców.

Książeczka opatrzona została komentarzem dla Rodziców, stanowiącym źródło podstawowej wiedzy o celowości takich zabaw oraz drogowskazem jak się bawić! Znajdziecie takie informacje jak:

„W czym pomoże ta książka”

„Wspólna zabawa a zarazem nauka”

„Prosty język na miarę możliwości maluszka:”

„Jak się bawić?”

„Bawcie się razem – mali i duzi”

„Na co zwrócić uwagę w rozwoju dziecka – zapobieganie wadom wymowy”

Książeczka jest pięknie wydana.  Dobór jej bohaterów, można powiedzieć po części klasyczny, jednak odbiega od podstawowej kanonady odgłosów z tzw. „Paszczy”. Oprócz miłego miauczącego kotka, znajdziecie też stroszącego się złego kocura, a pieski nie zawsze merdają wesoło ogonkiem – mogą również groźnie warczeć. To kolejny cenny szczegół, gama dźwięków jakie towarzyszą życiu zwierząt jest znacznie szersza niż sapanie i szczekanie, a autorka na szczęście o tym nie zapomniała! Dla starszych dzieci sposobem na nudę, mogą okazać się sylabizowane napisy odgłosów oraz podpisy niektórych elementów ilustracji – to doskonały sposób na próbę swoich sił w czytaniu.

A więc: Muuuuuuszę Kokokoniecznie Beeez Miauknięcia zachęcić Was do zaproszenia tej pozycji na Wasze półki!!!

Hanna 

 Serdecznie dziękujemy Gdańskiemu Wydawnictwu Psychologicznemu za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku