Krem Ochronny do Twarzy na Każdą Pogodę dla Niemowląt i Dzieci

Produkt: Krem Ochronny do Twarzy na Każdą Pogodę dla Niemowląt i Dzieci
Producent: PAT&RUB
Seria: Sweet
Opakowanie: 75 ml
Sugerowana cena: ok. 55 zł

Jakiś czas temu miałam wielką przyjemność przetestować wraz z synkiem oliwkę do ciała i kąpieli z serii Sweet, a gdy nadarzyła się okazja, z równie wielką ciekawością i nadzieją na podobne oczarowanie wypróbowaliśmy Krem Ochronny do Twarzy na Każdą Pogodę dla Niemowląt i Dzieci.

Krem, podobnie jak oliwka przeznaczony jest zarówno dla maluszków od pierwszego dnia życia jak i dla całej rodziny. W jego skład wchodzą jedynie w 100% naturalne i ekologiczne surowce, bez dodatku sztucznych konserwantów, zapachów, barwników, oraz pochodnych ropy i pozostałych komponentów przypominających składem tablicę Mendelejewa. To ważny atut, szczególnie iż znalazłam na opakowaniu kremu informację, że jest to produkt hipoalergiczny, mający na celu zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznej.

Pierwszeństwo w testowaniu oddałam synkowi, niestety już na początku nastąpił nieoczekiwany kłopot – zaskoczyła mnie konsystencja kremu, dość gęsta, którą w moim odczuciu mogę porównać do konsystencji masła. Opornie poszło rozsmarowanie kremu na skórze Bartka, gdyż jeszcze dodatkowo się rozwarstwiał. Niestety musiałam trochę mocniej wcierać, żeby Bartek nie chodził ze smugami na twarzy. Na dodatek mały nie lubi jakiegokolwiek smarowania kosmetykami, muszę to robić ekspresowo, inaczej nici z ochrony buzi.

Specyfik następnie przeszedł na moją półkę w łazience. Treściwa konsystencja nie jest dla mnie większą przeszkodą, gdyż sam preparat świetnie nawilża i wygładza skórę twarzy, rzeczywiście łagodząc podrażnienia.

Muszę jeszcze dodać, że warstwa ochronna jaka pozostaje na skórze po nałożeniu kremu przeszkadzała mi w zrobieniu makijażu, gdyż kolorowe kosmetyki nieładnie się na niej  rozprowadzają i pozostają smugi.  Choć nie można tu wymagać cudów, bo krem w końcu nie jest przeznaczony jako baza pod makijaż ;)

Nie licząc delikatnej i naturalnej pielęgnacji, dużym pozytywem jest neutralny zapach kosmetyku i bardzo wygodna i stabilna buteleczka z pompką, która wygodnie dozuje krem nie dopuszczając zanieczyszczeń z zewnątrz.

Podsumowując powyższe, zaproponowałabym wszystkim ciekawym Mamusiom zakup kremu i samodzielną ocenę produktu, bo to co dla mnie i dla Bartka było dość kłopotliwe, dla innych nie musi być żadną przeszkodą w użytkowaniu. Ja oceniam krem na 4 z minusem, jednak ze względu na jego skład i działanie mogę go bez wahania polecić innym użytkownikom.

 

Żaklina

Serdecznie dziękuję firmie Merlin.pl za przekazanie kremu do testów.

Jedna odpowiedź do “Krem Ochronny do Twarzy na Każdą Pogodę dla Niemowląt i Dzieci”

  1. lilka pisze:

    wygląda bardzo fajnie. na razie z synkiem używamy kremu flosik ale może później spróbujemy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close