Legginsy Fortessa Bas Bleu

Producent: Bas Bleu
Model: Fortessa
Cena: ok 100zł

Od niedawna mam przyjemność testowania długich legginsów Fortessa w kolorze czarnym z grafitem z kolekcji Energy, które idealnie nadają się do aktywności fizycznej. Pierwsze wątpliwości nasunął kontakt z tkaniną, czy oby na pewno skóra w nich oddycha. Już kolejnego dnia postanowiłam to sprawdzić.

 

Kiedy je założyłam czułam się w nich komfortowo, po chwili stały się moją drugą skórą- zupełnie ich na sobie nie czułam. Doskonale podkreślają sylwetkę dzięki przeszyciom i klinom, co optycznie wydłużyło i wyszczupliło nogi, zwłaszcza łydki. Przed wyjściem z domu jak zwykle sięgnęłam po swój pokrowiec na rękę, w którym chowam klucze i telefon, co okazało się zupełnie niepotrzebne- odkryłam dwie kryte kieszonki, które znajdowały się na wysokości ud. Mimo, że wyglądają niepozornie bez problemu pomieściły mój spory telefon i klucze. Na pierwszy test wybrałam półgodzinną przebieżkę po dzikim parku. Legginsy doskonale się sprawdziły, obiecana wymiana termiczna faktycznie działa- materiał przepuszcza powietrze i odparowuje wilgoć. Kto choć raz miał okazję wykazać jakąś aktywność fizyczną doceni ten fakt.

Nie dając za wygraną, zabrałam legginsy na step aerobic by sprawdzić jak będą się sprawowały w warunkach sali gimnastycznej, choć już wiedziałam, że się sprawdzą. Nie myliłam się – pierwszy raz nie miałam do czynienia z przyklejonymi od potu spodniami. Zdradzę Wam sekret, że przetestowałam je jeszcze w zupełnie niezamierzony sposób – w pośpiechu szukałam czegoś co mogłam założyć pod spodnie, gdy pogoda nie zachęcała do wyjścia z domu. Wpadły mi w ręce legginsy, więc powędrowały pod moje „rurki”- okazało się, że idealnie się do tego nadają- grzeją, a zupełnie ich nie widać pod obcisłymi spodniami.

Po praniu wyglądają tak tak samo– bez odkształceń czy zagnieceń, dodatkowo dodam, że bardzo szybko schną. Dla posiadaczy czworonogów jest dobra wiadomość, sierść nie wbija się w tkaninę i  wystarczy ją strzepać. Mimo mojego zachwytu znalazłam jeden minus. Gumka ukryta w pasie przekręca się i roluje, trochę czasu zajmuje by to naprawić- brakuje tu choć dwóch przeszyć po bokach, aby utrzymać gumkę na miejscu.

Magda

Dziękujemy Bas Bleu za przekazanie egzemplarza recenzenckiego legginsów.

Opis producenta:

Nazwa:    FORTESSA

Grubość: 200 DEN

Rozmiary: 2, 3, 4

Skład:     85% Polyester, 15% Elastan

Kolekcja:  Jesień – Zima 2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

„Rozwody i rozstania. Sprawdzony program odbudowy życia”

Tytuł:  „Rozwody i rozstania. Sprawdzony program odbudowy życia”
Autor: Bruce Fisher, Robert Alberti
Wydawnictwo: Edgard
Seria: Samo Sedno
Rok wydania: 2012
Format: 23,5 x 16,5 cm
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron:  272
Cena sugerowana: ok. 35,90 zł
BESTSELLER – Milion sprzedanych egzemplarzy na całym świecie

Poradnik, kompendium czy może podręcznik? Tak naprawdę nie można jednoznacznie określić jaką rolę spełni książka dla konkretnej osoby. Z pewnością jest źródłem wiedzy, osobistym trenerem, cichym przyjacielem i nieformalnym strażnikiem „rozwodowej” etykiety!

Dla kogo?
Przede wszystkim dla wszystkich osób, które przeżywają separację, rozwód lub rozstanie oraz rozważających zakończenie związku. W drugiej kolejności dla osób owdowiałych czy borykających się z kryzysem w związku – należy jednak pamiętać, że celem autorów nie jest praca nad związkiem, a nad człowiekiem, dlatego książka może okazać się pomocna, lecz nie w bezpośredniej interpretacji. To również ciekawa lektura dla każdego, przecież prawie wszyscy przeżyliśmy jakieś rozstania i rozpady związków – to fascynujące doświadczenie przeanalizować (często dawne dzieje z młodości) i wyciągnąć zaskakujące wnioski, jak uniknąć „błędów” w obecnym związku.

Kto mądrze radzi…?
Autorzy poradnika są członkami Amerykańskiego Stowarzyszenia Terapii Małżeńskiej i Rodzinnej. Dr Bruce Fisher jest autorem systemu odbudowy psychicznej osób po rozwodzie, to właśnie na podstawie programu jego seminariów powstał poradnik. Bez wątpienia są fachowcami, a ich wiedza nie ogranicza się do teorii.

Na czym „to” polega?
Program odbudowy życia składa się z 19-tu cegiełek – są to kolejne kroki/etapy pracy nad sobą i swoim życiem. Książka pomaga zarówno w otwarciu się przed samym sobą, jak i w podążaniu nowym szlakiem i kontaktem z ludźmi. Stopniowo zostajemy wprowadzeni w nasz „nowy świat”, a tępo wędrówki pozostaje do decyzji czytelnika.

Autorzy podkreślają znaczenie zrozumienia siebie, przyznania się przed samym sobą do swoich lęków i bolączek – bo jak walczyć z „potworem”, w którego istnienie nie wierzymy?

Tematy poruszone w książce są bardzo życiowe: radzenie sobie z gniewem, żalem, poczuciem winy, utrata przyjaciół czy własna seksualność to jedynie kilka wątków, które są nieodłącznym elementem codzienności „po rozstaniu”.

Trzeba przyznać, że sukces poradnika na całym świecie jest zasłużony. Każdy „krok” zakończony jest listą „pytań kontrolnych” – odpowiadając sobie na nie, weryfikujemy czy naprawdę jesteśmy już gotowi zrobić następny krok.
W prawie każdym zagadnieniu poruszono również temat danej emocji z perspektywy dziecka.

Dlaczego?
Korzyści jakie może przynieść lektura wydają się być oczywiste. Gdy w grę wchodzą emocje – a nie sposób zakończyć związek czy małżeństwo bez uczuć i emocji – tracimy równowagę. Nie zawsze mamy u swego boku doradcę, psychologa czy szczerego przyjaciela, która kiedy trzeba przytuli lub porządnie nami potrząśnie.

Poradnik oprócz trenera odbudowy „osoby”, może być „dobrym sędzią” i bezpiecznikiem w kontaktach z byłym/ą partnerem/ką. Gdy emocje sięgną zenitu, warto umówić się, że zamiast kłótni możecie zajrzeć do poradnika i spróbować znaleźć obiektywne i zdroworozsądkowe propozycje radzenia sobie z konkretnym problemem.

Książka zawiera różne przykłady i historie uczestników seminariów dla osób po rozwodzie. Dodatkową cenną treścią jest załącznik poświęcony „uzdrawiającej separacji” – ta część książki prezentuje alternatywę dla rozwodu. Do książki dołączony jest również formularz (swego rodzaju umowa między partnerami) regulujący najważniejsze przyziemne kwestie rozstania, takie jak: finanse, szczegóły dotyczące opieki nad dziećmi, wzajemne zobowiązania, ustalenia warunków separacji itd. Choć może wydawać się absurdem spisywanie takich oczekiwań, gdy stoi się u stóp kipiącego „wulkanu” – wbrew pozorom właśnie taka pomoc może się okazać najcenniejsza. Poruszone w „umowie” sprawy często znikają na drugim planie podczas kolejnych burz, a życie przecież toczy się dalej… Rozstanie to nie tylko zmiana adresu, szczególnie, gdy dotyka dzieci.

Książka jest dość miła w lekturze, w kilku miejscach zdecydowanie traci na „lekkości”, uważam jednak, że jest to często nieuniknione, gdy mamy do czynienia z przekładem z języka obcego. Z pewnością jest bardzo wartościowa merytorycznie!

Treść w formie kursu jest uporządkowana i nadaje lekturze miły rytm, a w książce nic nie dzieje się przypadkiem. To dobra dawka inspiracji do rozwoju osobistego, którego celem jest szczęśliwe życie, a także umiejętność zbudowania szczęśliwego związku w przyszłości.

Zapraszam do lektury!

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Edgard za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku