Łyżworolki Move TGI-2

Model: TGI-2
Producent: Move
Rozmiar: M (34-37)

Łyżworolki to chyba już jeden z podstawowych sprzętów sportowych, które powinien posiadać zwolennik aktywnego spędzania czasu wolnego. Na rynku dostępna jest całkiem spora ilość modeli, jednak osobiście uważam, że rolki Move TGI – 2 idealnie nadają się dla małych sportowców. Po pierwsze rosną razem ze stopą dziecka, każdy model podzielony jest na rozmiar S, M i L. My testowaliśmy rozmiar M, który posiada zakres rozmiarów od 34-37. Takie rozwiązanie jest idealne dla portfela rodziców – nowy sezon nie zaskoczy nas kolejnym wydatkiem z powodu większej stopy dziecka. System powiększania buta jest bardzo łatwy w obsłudze – wystarczy zwolnić rzep ściągający but, wcisnąć guzik i rozciągnąć but do odpowiedniego rozmiaru- każdy sobie z tym poradzi. Gdy ustaliliśmy już rozmiar buta, mogliśmy rozpocząć testowanie.

  But wykonany jest z materiału miękkiego, dodatkowo kostka zabezpieczona jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, który ją stabilizuje, ale jednocześnie pozwala jej pracować (jest to bardzo ważne w tego typu sportach). Jeśli tylko dziecko potrafi wiązać sznurowadła nie będzie miało problemu z założeniem łyżworolek, jednak dla jego bezpieczeństwa najlepiej zrobić to samemu. Innym zabezpieczeniem jest wspomniany rzep i plastikowa klamra z szybkim zapinaniem i odpinaniem. Kółka PCV 64 x 24mm (im wyższy numer tym kółka są twardsze). Kółka miękkie szybciej się zużywają, ale dają lepszy komfort jazdy (lepiej adoptują się do drogi i zapewniają lepszą trakcję). Płoza wykonana jest ze wzmocnionego aluminium, a użyte łożyska to ABEC – 5 Carbon (łożyska o długotrwałej żywotności, im wyższa cyfra ABEC tym lepszy materiał i precyzja wykonania). Ważnym elementem jest hamulec, który znajduje się przy jednym z butów. Każdy amator jazdy na rolkach powinien opanować technikę hamowania – wystarczy podnieść czubek buta, dociskając hamulec jednocześnie do powierzchni do momentu wyhamowania.

Pierwsze próby jazdy na łyżworolkach odbyły się na dywanie, co pozwoliło na opanowanie sztuki utrzymywania równowagi, jednocześnie nie pozwalając na nadmierną prędkość. Po domowym treningu przyszedł czas na test w trudniejszych warunkach. Jazda po chodniku/kostce brukowej odbyła się bez najmniejszych problemów. Komfort jazdy był wysoki zarówno dla testującego jak i jego towarzysza. W mojej pamięci zarysowane były plastikowe kółka, które sygnalizowały zbliżającego się rolkarza 500m przed celem, natomiast tych kółek właściwie w ogóle nie słychać! Dziecko może jeździć w zabudowie mieszkalnej bez obaw, że ktoś wyczerpie swoje granice tolerancji. Na polnej, ubitej drodze również poradziły sobie doskonale.

Podsumowując – zabawa była przednia, niespełna drugoklasistka poradziła sobie świetnie i na pewno nie zakończy przygody z łyżworolkami mimo kilku upadków na pupę, a opiekun może spokojnie odetchnąć, ponieważ rolki są wykonane solidnie. Nowoczesny design zachwyci każdego. Wersja dla Pań  jest w kolorystyce pastelowego różu, bieli i szarości, z elementami czarnego- kolory pasujące do każdej Kobiety- młodszej i starszej. Należy jednak pamiętać o zachowaniu podstawowych środków bezpieczeństwa, takich jak kask.

Magda

Serdecznie dziękujemy sklepowi Merlin.pl za przekazanie produktu do recenzji.

Informacje producenta:
Łyżworolki z regulowanym rozmiarem buta, przeznaczone do użytkowania rekreacyjnego. Posiadają potrójny system zapinania poprawiający usztywnienie stopy i stawu skokowego: wiązania na sznurowadła, pasek Velcro na rzep pod kątem 45 stopni, oraz klamrę. But półmiękki

  • Płoza wykonana ze wzmocnionego Aluminium
  • Koła PCV 64 x 24mm.
  • Łożyska ABEC – 5 Carbon
  • Kolor: Biało-różowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close