Majtki treningowe Bambino Mio

Kiedy mój syn skończył 6 miesięcy, mimowolnie (z mojej inicjatywy) przystąpił do testowania pieluch wielorazowych, powszechnie znanych – tetrowych. Obecnie syn ma skończone 14 miesięcy i ponownie pod moim nadzorem testuje nowy gadżet, mianowicie majtki treningowe Bambino Mio.

Majtki te wyglądem zewnętrznym przypominają „normalne” majtki – mają tył, przód, gumkę w pasie i 2 otwory na zgrabne nóżki mojego syna. Uszyte są z delikatnej tkaniny – ja się zbytnio na tym nie znam więc nie wiem, ale producent twierdzi, że to bawełna. Generalnie majtki są całkiem przyjemne w dotyku, nie „gryzą” i nie podrażniają delikatnej skóry mojego dziecka.

Wewnątrz (w kroku) majtki posiadają specjalny wkład, który chłonie mocz i tym samym zabezpiecza przed przeciekaniem. Warstwa ta jednak (w przeciwieństwie do tradycyjnych jednorazówek) nie chłonie moczu w 100% i nie utylizuje go w magiczny sposób, tak więc w mniejszym bądź większym stopniu pozwala dziecku na odczuwanie wilgoci, co według informacji producenta – uczy dziecko świadomości potrzeb fizjologicznych, a co za tym idzie – ma wspomóc naukę załatwiania się do nocnika.

My nocnika używamy już od dawna, a więc moje dziecko wie – co to jest i do czego służy. Zostaje nam więc tylko kwestia komunikowania – chcę siusiu lub chcę kupkę i właśnie nad tym pracujemy. Póki co majtki efektów (pozytywnych) żadnych nie przyniosły, gdyż mój syn robi siusiu „pod siebie” i nie daje żadnych znaków, że ma mokro.

Myślę więc, że majtki treningowe będą bardziej przydatne dla dziecka, które potrafi już zasygnalizować swoje potrzeby i na co dzień nie potrzebuje pieluchy, jedynie coś co zabezpieczy – na wszelki wypadek.

Jeśli chodzi o pranie, spokojnie można prać majtki w pralce, w 40 st. nic się z nimi nie dzieje, nie farbują. Według informacji producenta, majtki można również suszyć mechanicznie, czego niestety nie sprawdziłam, bo niestety ale nie posiadam takowej suszarki.

Fizinka

Dodatkowe informacje:

Producent: Bambino Mio

Marka: Bambino Mio

Kolory: biały, różowy, niebieski

Kategorie wagowe: 11-13 kg; 13-16 kg; 16+ kg

Cena: 31,49 zł

 

Serdecznie dziękujemy sklepowi Merlin.pl za przekazanie majtek do recenzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close