Materacyk do kąpieli niemowląt „Pluszek”

Produkt: Materacyk do kąpieli niemowląt „Pluszek”

Producent: Romeks

Sugerowana cena: ok. 12 zł

 

Dziecko – największy cud, jaki może się zdarzyć dwojgu ludziom. Maleńki i bezbronny człowiek, który rodzi się całkowicie uzależniony od rodziców.  Czasem myśl ta przeraża przyszłych rodziców. Jest wiele czynności, które paraliżują, a pierwsza kąpiel maleństwa zalicza się do czołówki. Brak doświadczenia, niewprawne, drżące ręce i ogromne emocje mogą powodować duży lęk.  Możemy jednak znaleźć pomoc w tej czynności. Takim pomocnikiem będzie materacyk do kąpieli niemowląt „Pluszek” firmy Romeks.

Materacyk wykonany jest z  w całości z gąbki, która jest wyprofilowana w taki sposób, by maluch czuł się bezpiecznie, jego ciało swobodnie się na niej wspierało, a główka pozostawała zawsze ponad poziomem wody.  Świeżo upieczeni rodzice, mogą mieć początkowo problem ze skoordynowaniem ruchów związanych z podtrzymywaniem i kąpielą dziecka. Materacyk daje nam swobodę obu rąk.  Możemy w pełni cieszyć się wspólnymi chwilami i w odpowiedni sposób zadbać o higienę naszego dziecka.

Gąbka doskonale przywiera do dna wanienki jak również dużej wanny. Pod wpływam ciężaru wody, którą wchłania  nie ślizga się. Jednakże jest to gąbka, więc chłonie sporą ilość wody, którą później należy dobrze odcisnąć, by gąbka mogła dokładnie wyschnąć przed ponownym użyciem. Pamiętajmy, by dbać o jej czystość!!

Materacyki „Pluszek” produkowany jest w trzech wielkościach: Mini, Midi, Maxi co pozwala optymalnie dobrać go do wielkości dziecka. Oferuje duży wybór jeśli chodzi o gamę kolorystyczną materacyków. Na pewno znajdziemy taki, który spodoba się rodzicom, jak i małym pływakom. W zestawie otrzymujemy materacyk oraz dwie gąbki identycznego koloru.

Magdalena

Serdecznie dziękujemy firmie Romeks za przekazanie materacyka do kąpieli niemowląt, w celu jego zrecenzowania.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

Termometr SisiBabyCare AQUA THERM

Produkt: Termonowoczesny termometr MEDYCZNY SisiBabyCare AQUA THERM na podczerwień do ucha, czoła i otoczenia

Producent: SisiBabyCare

Sugerowana cena: ok. 70 zł

 

Każda mama wie, że – zdrowie dziecka jest najważniejsze! Mając w domu malucha, musimy być przygotowani na „nagłe wypadki”. Nigdy nie wiadomo, w którym momencie jakieś choroba zaatakują naszego malca. Podręczna, domowa apteczka powinna być obowiązkowo wyposażona w termometr do pomiaru temperatury ciała dziecka. Przedstawię tu termonowoczesny termometr medyczny SisiBabyCare AQUA THERM na podczerwień do ucha, czoła i otoczenia.

Na jego zakup zdecydowałam się jeszcze przed narodzinami córki. Ponieważ chciałam być przygotowana na wszelkie możliwe sytuacje, które mogą spotkać mnie jako świeżo upieczoną mamę.

Swoją recenzję zacznę może od strony estetycznej. Jest to małe, zgrabne, dobrze wyprofilowane urządzenie, które może zdobić nie tylko naszą apteczkę, ale i dziecięcy pokój. Urządzenie to zestaw – termometr i specjalna podstawka, baza. Dzięki temu z łatwością ustawimy je na dowolnym miejscu w pokoju, tak by było zawsze pod ręką. Całość wygląda ładnie i stabilnie, pozwalając na prawidłowe jego funkcjonowanie, ponieważ mamy pewność, że nie obija się ono gdzieś pomiędzy innymi rzeczami. A korzystając z funkcji pomiaru temperatury otoczenie, możemy sprawdzić ile stopni jest w pomieszczeniu, w którym przebywa maluszek i odpowiednio ją korygować.

Pomiar tym sprzętem jest banalnie prosty. Wystarczy tylko przytrzymać główny przycisk i odczekać chwilkę, aż termometr specjalnym dźwiękiem zasygnalizuje nam jego koniec. Po czym głosowo przedstawi nam wynik pomiaru. A jeśli badania dokonujemy w nocy i nie chcemy zbudzić małego pacjenta, możemy przełączyć urządzenia na tryb cichy, który zapewni nam dyskrecję.   Mamy tu do dyspozycji dwie końcówki – jedna służy do pomiaru przez czoło, a gdy zdejmiemy jedną z końcówek, możemy dokonać pomiaru temperatury przez ucho.

Termometr jest wyposażony w spory wyświetlacz LCD, na którym możemy odczytać wszelkie pomiary oraz datę i godzinę. Odczytu możemy dokonać bez względu na porę, nawet w nocy – wówczas wyświetlacz jest podświetlany. Natomiast jeśli zajdzie potrzeba zbadania dziecka w ciemnościach, do dyspozycji mamy wbudowaną latarkę, która łagodnym promieniem oświetli nam główkę lub uszko dziecka.

Cały zestaw bardzo łatwo się czyści, wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką. Nie ma tam żadnych zbędnych rowków i zakamarków, w które może wniknąć uporczywy bród. Jednakże ważne jest czyszczenie sondy. Należy ją przecierać wacikiem delikatnie nasączonym spirytusem, ponieważ może się na niej zbierać np. wydzielina z uszu i zaklejać czułą sondę, wówczas pomiary mogą być błędne.

Jeśli chcemy, aby posługiwanie się tym termometrem przebiegało bezproblemowo, a pomiar był prawidłowy pamiętajmy, aby zawsze przed użyciem zapoznać się z ulotką, którą dołącza producent. Pozwoli nam to na prawidłowe użytkowanie sprzętu i uniknięcie rozczarowania.

Ważna informacja! Aby wynik był wiarygodny, mierzymy temperaturę na czole lub w uchu (wkładając delikatnie tylko końcówkę sondy, nie należy wkładać do końca głębokości ucha). Jednorazowo można dokonać pomiaru temperatury maksymalnie 2 razy u jednej osoby. Aby wykonać kolejny pomiar, należy odczekać minimum 10 minut, w przeciwnym wypadku wynik będzie niewiarygodny.

Informacje producenta, czyli termometr SisiBabyCare Aqua Therm w telegraficznym skrócie:

– pomiar w 1 sekundę,

– technologia podczerwieni,

– mówi po polski,

– latarka,

– podświetlany wyświetlacz,

– pamięć 20 pomiarów,

– funkcja zegara i kalendarza,

– pomiar temperatury w pokoju.

 

Gorąco polecam Termonowoczesny termometr MEDYCZNY SisiBabyCare AQUA THERM na podczerwień do ucha, czoła i otoczenia. To taki domowy lekarz – przyjaciel:)

Magdalena

Dziękujemy firmie Violin za udostępnienie termometru SisiBabyCare AQUA THERM na podczerwień do ucha, czoła i otoczenia w celu jego zrecenzowania

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku