Metkowiec

produkt: metkowiec
cena: od 10 zł

Tym razem skupiłam się na recenzji szczególnego produktu dla dzieci, osobliwej zabawki sensorycznej. Bardzo zaciekawił mnie ten typ zabawek, ponieważ z założenia jest on bardzo prosty, a mimo to potrafi wciągnąć moje pięciomiesięczne dziecko na dobrych kilka-kilkanaście minut, co u Wojtka jest sporym wyczynem.

Urok tego metkowca wynika z faktu, że jest to pomysłowe hand made i dwóch identycznych nie znajdziemy nigdzie. Wyjątkowość nie wynika jedynie z faktu szycia ich przez Ekokropkę, ale samego zastosowania. Jak nazwa wskazuje, na dwustronny materiał wielkości kartki A3 naszyto kilkanaście metek, które dzięki różnorodnym kształtom, kolorom, fakturom, grubościom i wzorom (ufff… są naprawdę przeróżne) skupiają na długo uwagę malucha.

Bez problemu udało mi się zabawkę zahaczyć za jedną z grubszych metek na pałąku z zawieszkami przy macie edukacyjnej. Sprawdziła się również jako zawieszka przy leżaku, bo moje dziecko naprawdę szybko się nudzi, więc metkowca podtykam z powodzeniem gdzie tylko mogę.

Ta zabawka zasługuje na miano sensorycznej, ponieważ wpływa jednocześnie na rozwój zmysłów dotyku, wzroku i słuchu u małego człowieczka. Mój metkowiec jest w stonowanych pastelowych kolorach, więc różnorodne metki odcinają się na tym tle fantastycznie. W dodatku jedna strona zabawki jest z polarku w jednolitym kolorze, a druga przedzielona na dwie części – jedna polarkowa z metkami wszerz materiału, następna to bawełniana tkanina w innym kolorze z obrazkiem ( można złożyć na pół jak książeczkę). Sam materiał do którego Ekokropka wszyła metki, ma w środku ukrytą szeleszczącą folię, co wprost zachwyca mojego synka, jak tylko pohałasuję metkowcem, od razu sztywnieje i zaczyna machać rączkami.
Bez problemu wyprałam go w pralce, wysechł ekspresowo i bez żadnego uszczerbku. Mimo codziennego używania, nie zmechacił się nam jeszcze. Moje dziecko najczęściej ciągnie za metki jak tylko potrafi, i przez cały ten czas (w sumie bawi się nim drugi miesiąc) żadnej metce krzywda się nie stała, szwy są bardzo mocne i nadal pozostały nienaruszone. Test wytrzymałości przeszedł wzorowo.
W tajemnicy przyznam się Wam, że zamówiłam u Ekokropki fantastyczny duży samolot również metkowiec, w realistycznym kształcie i w dodatku z literką imienia mojego małego chrześniaka. Piękny i wyjątkowy, sprawił wielką radość maluchowi i zrobił wrażenie na rodzicach 🙂

Polecam Wam hand made w wykonaniu Ekokropki ( szukajcie na Fb pod nazwą Kropka kropka ) bo traficie tam nie tylko na takie pomysłowe zabawki ale inne przytulanki. W zależności od użytego materiału i dodatków ceny zaczynają się od 10 PLN, czyli nie są wygórowane. Wszystko zależy od fantazji zamawiającego.

Dziękuję Ekokropce za przekazanie metkowca do recenzji.

Żaklina

 

Jedna odpowiedź do “Metkowiec”

  1. Żaklina Kańczucka pisze:

    Dla ciekawych, po pół roku intensywnej zabawy w rękach maluszków, oba metkowce są nienaruszone, jedynie lekko się podmechaciły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close