MiniLalka z ubrankiem Miniland

Stereotypowy podział zabawek na dziewczęce i chłopięce, dawno został już obalony. Lalkami bawią się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Niedawno otrzymałam do zrecenzowania lalkę hiszpańskiej firmy Miniland – MiniLalka z ubrankiem,wersja chłopiec.

Laleczka wygląda dosłownie jak zminiaturyzowany noworodek. Mimo swych 21 centymetrów producent wiernie odwzorował wszelkie fałdki dziecięce, paznokcie na paluszkach, łokcie, kolanka czy linie papilarne na stopach. Laleczka nie zamyka oczu, tak naprawdę dobrze że nie musi, bo są one śliczne: błyszcząca niebieska tęczówka z wszelkimi cechami oka ludzkiego.

Bobas wykonany jest z miękkiego gumowanego tworzywa wolnego od ftalanów, czyli związków chemicznych powszechnie używanych do zmiękczania tworzyw sztucznych. Związki te są bardzo szkodliwe dla zdrowia.  Firma Miniland w trosce o zdrowie dzieci wykorzystała tylko bezpieczne i certyfikowane materiały. Zabawka wyprodukowana została w kraju producenta – Hiszpanii. Głowa, ręce i nogi są ruchome – przetestowane pod każdym kątem przez mojego synka, nadal działają bez zarzutu. Laleczka ślicznie pachnie wanilią i zapach nie znikł mimo wielu kąpieli w wodzie. Oryginalnie zakupiona zabawka posiada białą bluzeczkę i majteczki. Producent przewidział, że to za mało i dodatkowo można dokupić inne kompleciki tak małych ubranek, by dziecko rozwijało zdolności manualne podczas ubierania i manipulacji lalką. Lalka wykonana jest naprawdę solidnie a w swej prostocie mimo braku gadżetów jest po po prostu piękna.

Co odróżnia lalkę Miniland spośród wielu dostępnych na rynku? Otóż jest to lalka anatomiczna. Każda posiada narządy płciowe (męskie lub żeńskie w zależności od wybranej płci). Dzieci od małego mogą uczyć się różnic płciowych oswajając się z seksulnością człowieka. Dzięki niej nagość nie jest tabu a dzieci w naturalny sposób w czasie zabawy mogą nazywać poszczególne części ciała. Jak wiadomo edukacja przez zabawę to bardzo dobra opcja.

Szczerze polecam zakup tej zabawki zarówno dla chłopca jak i dziewczynki. Zabawa napewno będzie udana.

Serdecznie dziękuję sklepowi Nie wierzę w bociana za przekazanie lalki do recenzji.

2 odpowiedzi na “MiniLalka z ubrankiem Miniland”

  1. Barbara Heppa-Chudy pisze:

    Sylwiu, a Kubusiowi spodobała się lalka? Chętnie się nią bawi?

  2. Ola F pisze:

    Miałam szczęście wygrać tę lalkę od nie wierzę w bociana i choć minęło od tego czasu już sporo (nie pamiętam dokładnie, ale około 2 lat zdaje się) to lalka wciąż wygląda wspaniale i cały czas pachnie! Rewelacyjne laleczki, polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close