"Moje Królewny 2"

Tytuł:  „ Moje Królewny 2”

Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski

Ilustrator: Mariola Budek

Seria: Moje Królewny

Format: 265 x 195 mm

Oprawa: miękka, szyta, uszlachetniona

Ilość stron: 16

Średnia cena: ok. 8 zł

 

„Moje Królewny 2” Agencji Wydawniczej Jerzy Mostowski, to połączenie kolorowanek z naklejkami, czyli idealny zestaw dla mojej córki. Choć prawda jest taka, że Maja (2 latka) zajęła się naklejkami, a kolorowanie zostawiła swojej 6 – letniej kuzynce, która uwielbia zabawę kredkami.

Głównymi bohaterami są tu oczywiście królewny i ich zwierzęta – kotki, pieski, koniki, króliczki.

Każda strona przeznaczona jest na jeden rysunek, są też 2 duże kolorowanki obejmujące dwie strony.

Rysunki są ładnie rozmieszczone na stronie, proporcjonalnie. Nie mamy tu zbyt małych czy też zbyt dużych powierzchni do kolorowania. Postaci są bardzo realistyczne. Z każdego obrazka można zaczerpnąć inspirację do opowieści, którymi można zainteresować malucha.  Dziecko może również uwolnić swoja wyobraźnię i wymyślać swoje historie. Dziewczynki lubią się wcielać w rolę księżniczek :)

Pod obrazkami jest króciutki opis, może on posłużyć jako początek fascynującej opowieści, którą uwieńczy pomalowane dzieło.

Jak wspomniałam jest to nie tylko kolorowanka. U góry każdej strony jest miejsce na naklejkę.

Córka świetnie się bawiła podczas dopasowywania naklejek do rysunków. Mogą one tworzyć wzór, według którego należy pokolorować obrazek, co pomaga rozwijać koncentrację i spostrzegawczość. Jednak ja lubię namawiać dzieci do tworzenia własnych kompozycji kolorystycznych. Nagrodą za piękne rysunki są dwie dodatkowe naklejki – order królewny oraz serduszko „jestem królewną”.

Cała książeczka jest bardzo ładnie wykonana. Kartki są grube, matowe ale papier jest lekko śliski. Kredki różnego rodzaju łatwo i równomiernie na nich rysują.  Rogi są zaokrąglone, nie ukłują młodego artysty i dłużej pozostaną nierozwarstwione.

Małe Królewny na pewno chętnie sięgną po tę książeczkę i wyruszą w kolorową podróż z kredkami.

Magdalena

Serdecznie dziękujemy Agencji Wydawniczej Jerzy Mostowski za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Opis wydawcy:

Czy wiesz, gdzie mieszkają królewny i czym się zajmują?

Przyklejaj naklejki i koloruj obrazki według podpowiedzi, a wszystko stanie się jasne!

Fantastyczna zabawa dla każdej dziewczynki!

Uczy rozróżniania kolorów, ćwiczy rękę, koordynację i spostrzegawczość.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

“Wodny pędzelek – podróże”

Tytuł:  „ Wodny pędzelek – podróże”

Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski

Ilustrator: Piotr Kozera

Seria: Wodny pędzelek

Format: 343 x 230 mm, po rozłożeniu 685 x 240 mm

Oprawa: klejona z tekturką

Ilość stron: 8

Średnia cena: ok. 10 zł

 

Farby + dziecko = katastrofa. W wielu przypadkach taki scenariusz się sprawdza. Sama mam już w kuchni parę śladów po takich „katastrofach”.

Agencja Wydawnicza  Jerzy Mostowski ma propozycję, dzięki której unikniemy podobnych niespodzianek. A jest nią wodna malowanka – „Wodny pędzelek”. Dodam, że mamy tu do czynienia z malowaniem w WIELKIM FORMACIE, a dlaczego? Książeczka ta to ponad 5 metrów zabawy, zebranej na 8 podwójnych stronach!

Pierwszy raz spotkałam się z taką formą malowanki i od razu przypadła mi do gustu.  Choć Mai jeszcze kiepsko idzie koordynacja pędzelka i zazwyczaj takie kolorowanki zalewa wodą, nie mogłam się doczekać kiedy rozpoczniemy zabawę. Zaprosiłam oczywiście starszą kuzynkę córki i razem szalały na całym kuchennym stole, na którym rozłożyłam malowankę.

Książka ma rozmiar zwykłego bloku, poszczególne kolorowanki wyrywa się z niej. Jeden rysunek, to jakby dwie strony z bloku, czyli spokojnie zmieszczą się na stole. Można również zarządzić zabawę w parterze – podłoga daje większe możliwości:)

Zaintrygowała mnie tu wkładka z bardzo grubej tektury, na początku nie wiedziałam po co ona jest. Ale oczywiście później zorientowałam się, że służy do podłożenia pod malowankę, by zabawa była bardziej komfortowa.

Tematem naszej części są podróże, więc wraz z pędzelkiem udam się na farmę, zanurkujemy w morzu, wybierzemy się do lasu, odwiedzimy plac zabaw i odwiedzimy zwierzęta w zoo. Tematyka rysunków jest bardzo szeroka, nie zamyka się na jednym konkretnym wątku.

Pierwsza strona przykuwa uwagę swoją kolorystyką i dużymi, błyszczącymi napisami. Zachęca do poznania jej zawartości. Jak na taką wodną malowankę, kolory po zetknięciu się z wodą są dość intensywne i cieszą oko malucha.

Takie malowanki, najlepsze są dla odrobinę starszych dzieci. Zabawa wymaga skupienia, koordynacji ruchowej. Ważne, by pędzelek nie był zbyt mokry, bo kolory się zleją lub strona się przemoczy zabarwiając rysunek na drugiej stronie. Tak więc pozostałe części schowałam i jak Maja podrośnie będzie miała super zabawę. Jej kuzynka (6 lat), bawiła się świetnie!!

Bardzo ważną informacją jest fakt, iż książka została wydrukowana w ekologicznej technologii Waterless, bezpieczniej dla dziecka!

Magdalena

Serdecznie dziękujemy Agencji Wydawniczej Jerzy Mostowski za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

 

Opis wydawcy:

Ponad 5 metrów malowania na 8 podwójnych stronach! Kolorowo, choć bez farb!

Wystarczą tylko pędzelek, odrobina wody i zabawa gwarantowana!

-zmocz pędzelek w niewielkiej ilości wody

– zacznij malować od góry strony

– każdy wzór na rysunku to inny kolor, dlatego często płucz pędzelek

– kiedy skończysz, zostaw kartkę do wyschnięcia

– obróć ją i maluj kolejny obrazek

Strony można bezpiecznie wyrwać z książki, a sam obraz zawiesić w dowolnym miejscu. Wszyscy będą podziwiali, jak pięknie malujesz!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku