Obrazek dziecięcy – “Pociąg Bartek”

Niektórzy mają „go” zaplanowany w najdrobniejszych szczegółach, inny „idą” na żywioł. Jedni planują detale wraz z pojawieniem się na teście „dwóch kreseczek”, drudzy budują go miesiąc po miesiącu, wraz rozwojem swojej pociechy i jej upodobaniami. Mowa oczywiście o pokoju dziecinnym – miejscu relaksu i zabawy, azylu i kawałka „ja” małego człowieka.

Bez względu na to do której grupy się zaliczacie, z pewnością w dziecinnym pokoju oprócz niezbędnych mebli i zabawek nie powinno zabraknąć dekoracji. To często pozornie takie detale jak obrazek, mogą dostarczyć dziecku bodźców i wielu tematów do wspólnej zabawy.

O gustach się nie dyskutuje, a pokoik dziecka nie ma jednej „idealnej” formy. Można natomiast godzinami zastanawiać się nad praktycznością i jakością przedmiotów, które w nim umieścimy.

Dzięki uprzejmości firmy Tybopi miałam przyjemność wzięcia pod lupę obrazka dziecięcego „Pociąg Bartek”, obrazka dość niezwykłego …

Obrazki dziecięce autorstwa Pani Bożeny Jankowskiej, to cała tęczowa paleta bohaterów i pejzaży tylko czekających na haczyk na ścianie Waszego domu. Mnogość i różnorodność asortymentu zadowoli amatorów obrazków „bajkowych”, jednoznacznych lub pachnących lekkim surrealizmem.

Obrazki to reprodukcje wydrukowane na płótnie canvas – nie ustępują kroku obrazkom malowanym tradycyjną techniką! To naprawdę świetny pomysł w doskonałym jakościowo wykonaniu. Jestem bardzo mile zaskoczona, a było to moje pierwsze spotkanie oko w oko z tzw. wydrukiem na płótnie.

Zalety? Jest ich sporo:

ESTETYKA – to doskonała alternatywa dla mało praktycznych plakatów lub popularnych ostatnio naklejek ściennych. Prezentuje się godnie i nadaje zupełnie inne znaczenie „obrazków” dla dzieci. Mimo swojej poważnej formy doskonale komponuje się na kolorowej ścianie z resztą pokoju. Zdecydowanie jest dodatkiem wyprzedzającym „nieśmiertelne” antyramy czy fototapety.

WYBÓR –  wzorów i rozmiarów jest bardzo duży. Proponowane ilustracje zadowolą różne gusta: są obrazki wesołe i pstrokate, są pastelowe i bardziej stonowane – krótko mówiąc dla każdego coś miłego! Można również skontaktować się z Autorką i zamówić dzieła „tylko dla nas”.

WYKOŃCZENIE – obraz można powiesić bez dodatkowych zabiegów wykończenia, jest w formie malarskiej blejtramy – czyli płótna na drewnianej ramie. Boki obrazu są również ładnie wykończone – jest na nich kontynuacja obrazka. Jeżeli wolicie możecie go oprawić jak każdy obraz.

BEZPIECZEŃSTWO – farby użyte do wydruku na płótnie posiadają stosowne certyfikaty produktu bezpiecznego dla dzieci i są wodoodporne! Tusze i materiały uzyte do druku spełniają standardy m.in. Oeko Tex oraz odpowiedzialnego gospodarowania lasami. Ponieważ jakość druku jest bardzo wysoka i umożliwia łatwe czyszczenie i konserwacje nie ma potrzeby zabezpieczania obrazka np. szkłem czy pleksiglasem.

CENA – jest przystępna, nie obawiajcie się kosztów, jak na licytacji rodzimego „Kossaka”. Koszt zależy od rozmiaru obrazka i waha się w przedziale od 39 do 120 zł

SPÓJNOŚĆ – dzięki szerokiemu asortymentowi możecie spójnie wybrać kilka obrazków tworzących zgrabna historię lub opiewającą na dany temat. To ważne aby komponując kilka obrazów w jednym miejscu utrzymać pewną ciągłość. Ponieważ prace wyszły spod pędzla jednej autorki równie dobrze będą ze sobą współgrały obrazki z różnych kategorii tematycznych.

KONSERWACJA –sztuka i dzieci, wszyscy wiemy do czego to prowadzi… Szczególnie, gdy małe (zazwyczaj upaskudzone po łokcie) rączki studiują dzieło centymetr po centymetrze. To żaden kłopot – obraz można bez uszczerbku na jego „zdrowiu” przecierać wilgotna szmatką!

Obrazkidzieciece.pl to z pewnością pomysł wart uwagi rodziców. W prosty i ciekawy sposób, niskim nakładem kosztów można wyczarować niepowtarzalny „pokoik” dla swojego szkraba. Serdecznie polecam Wam ten czasem uroczy, czasem fikuśny, a czasem po prostu praktyczny i dostępny wymiar sztuki!

Jeśli wybierzecie prezentowany obraz z „Pociągiem Bartkiem” dodatkowo oprócz ładnej ozdoby zyskacie na swoim koncie dobry uczynek – ponieważ całkowity zysk ze sprzedaży obrazków z pociągiem Bartkiem zasili konto fundacji zbierającej środki na przeszczep serca dla Bartka Witkowskiego.

„Pociąg Bartek” można zamówić w trzech rozmiarach : 18 x 40 cm, 24 x 50 cm oraz 30 x 60 cm.

Hanna

Informacje producenta – Certyfikaty bezpieczeństwa:

Materiały do druku lateksowego HP i bezwonne tusze HP spełniają kryteria AgBB i GREENGUARD Children & Schools Certified, posiadają również certyfikat FSC, opierający się na odpowiedzialnym gospodarowaniu lasami na całym świecie.

Wszystkie materiały HP do druku lateksowego były testowane pod względem wydzielania związków chemicznych, pestycydów i środków alergicznych. Spełniają także kryteria dla Oeko-Tex (produkty testowane i certyfikowane z punktu widzenia zdrowia ludzkiego)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close