Oliwka do ciała i kąpieli dla niemowląt i dzieci PAT&RUB

Produkt: Oliwka do ciała i kąpieli dla niemowląt i dzieci PAT&RUB
Producent: PAT&RUB
Seria: Sweet
Opakowanie: 250 ml
Sugerowana cena: ok. 65zł

Wraz z synkiem mieliśmy przyjemność wypróbować na własnej skórze działanie naturalnej oliwki do ciała i kąpieli PAT&RUB. Kosmetyk ten przeznaczony jest od pierwszego dnia życia dziecka, ale z powodzeniem i zachwytem również ja wypróbowałam jego działanie.

W pierwszej kolejności zainteresował mnie skład oliwki, czyli 100% surowców naturalnych i ekologicznych. Na co dzień nie mam zbyt często do czynienia z podobnymi produktami, więc tym chętniej przeanalizowałam jej skład: olej słonecznikowy, sezamowy, sojowy, winogronowy, bawełniany oraz olej kosmetyczny z pszenicy, orzecha kokosowego i oleju palmowego…. Uff… Zrobiło to na mnie wrażenie, tym bardziej że jak zapewnia producent, wszystkie surowce użyte do stworzenia oliwki mają certyfikat naturalności.

Po wnikliwej analizie, przyszedł czas na praktyczne zastosowanie. Bartkowi, jako że nie przepada za nakładaniem jakichkolwiek kosmetyków na ciało, oliwkę dodałam do kąpieli, i rzeczywiście spełniła ona swe zadania, w przyjemny sposób natłuszczając skórę dziecka, ale nie zostawiając tłustych plam na ręczniku małego. Ja z kolei nie lubię podobnych eksperymentów więc oliwkę wmasowałam w wilgotne ciało, i mimo że osobiście nie przepadałam za tego typu kosmetykami, oliwka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła.

Przede wszystkim konsystencja sprawia że oliwka nie spływa w trybie natychmiastowym ze skóry, więc bez pośpiechu mogę korzystać z dłuższej chwili relaksu. Po wchłonięciu ręcznikiem nadmiaru wilgoci ze skóry, pozostaje ona wspaniale odżywiona, wygładzona i to co dla mnie bardzo istotne, nie przykleiłam się ani do szlafroka ani do pościeli 🙂 Wystarczy niewiele kosmetyku, aby pokryć nim całe ciało, jest naprawdę wydajny, więc jego cena w konfrontacji z  powyższymi zaletami wcale nie jest wygórowana.

Mimo iż jest to oliwka, a ja nie mam już nastu lat, nakładając na skórę twarzy nie obciążyłam jej, czego bardzo się obawiałam, a co więcej w przypływie lenistwa z powodzeniem zastępuję nią mleczko do demakijażu oczu.

Muszę wspomnieć tu również o zapachu oliwki, gdyż jest on dość specyficzny- w moim subiektywnym odczuciu troszkę pachnę po niej frytkami, ale wiadomo jakaś cena za 100% natury w kosmetyku musi być, tym bardziej, że zapach jest wyczuwalny, ale niezbyt intensywny i szybko obojętnieje dla nosa. Ani moje dziecko, ani małżonek nie uskarżają się na mnie, a ja widząc skład oliwki, przestałam się temu dziwić.

Ze strony “technicznej” kosmetyk ubrano w opakowanie z atomizerem które pozwala na sprawne dozowanie odpowiedniej ilości oliwki, oraz na utrzymaniu buteleczki  i jej otoczenia we względnej czystości

Podsumowując, oliwka do ciała i kąpieli dla niemowląt i dzieci PAT&RUB zachwyciła mnie, stała się bardziej kosmetykiem moim niż mojego dziecka, śmiało mogę ją polecić innym Mamom, które szukają naturalnego, hipoalergicznego sposobu na utrzymanie skóry i młodszych i starszych w świetnej kondycji.

                                                                                                                                                                                                  Żaklina

Serdecznie dziękuję firmie Merlin.pl za przekazanie oliwki do testów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close