Otulacz Summer Wallaboo

 

Produkt: Otulacz Summer Wallaboo

Producent: Wallaboo

Materiał: Bawełna

Sugerowana cena: ok. 200 zł

 

Jestem zwolenniczką wszelkiego rodzaju otulaczy czy rożków. Uważam, że nowo narodzone maleństwa dobrze czują się, gdy są otulone mięciutkim materiałem. Takie rożki ułatwiają też niektóre czynności i mogą mieć inne zastosowanie, np. jako kocyk czy podkład. Dlatego ucieszyła mnie wiadomość, że otrzymam otulaczek firmy Wallaboo. Tym bardziej, że pogoda lubi nam sprawiać psikusy i spacery odbywają się w różnych warunkach.

Już patrząc na opakowanie domyślałam się, że będę miała do czynienia z produktem wysokiej jakości – nie myliłam się!!

Na pierwszy ogień oceny poszedł oczywiście materiał, z którego otulacz jest wykonany. Jest to 100% bawełna, miękka, przyjemna w dotyku i delikatna.

Rozłożony otulacz ma kształt kwiatka z symetrycznymi płatkami, co umożliwia doskonałe dopasowanie i otulenie malucha. Nie jest to jeden kawałek materiału, a kilka zszytych warstwami, co gwarantuje przepuszczanie powietrza i sprawia wrażenie lekkości. Warstwy są z cienkiego materiału, tak jak wewnętrzna kieszonka, w którą wkłada się nóżki dziecka. Takie rozwiązanie, sprawia że możemy mieć pewność, że dziecko się nie rozkopie, a jego nóżki nie zmarzną. Nigdzie nie ma grubych szwów, które mogłyby uwierać. To samo dotyczy metki, jest jedna i nie duża, schowana w kieszonce, zawiera podstawowe informacje dotyczące rodzaju materiału oraz sposobu prania. Jeśli chodzi o pranie, nie ma z tym problemu. Otulacz można prać w 30 stopniach z innymi ubraniami w podobnym kolorze. Ja wrzuciłam go do pralki i nic złego się nie stało, nie rozciągnął się ani też nie skurczył.

Sposób otulania dziecka jest bardzo prosty. Wystarczy włożyć nóżki dziecka do specjalnej kieszonki a pozostałą częścią materiału otulić malucha. By otulaczek się nie rozchodził, należy go związać sznureczkami, które mogłyby być wykonane z bardziej miękkiego, podatnego materiału, gdyż te użyte przez producenta lubią się rozwiązywać i są sztywne. A jeśli wybieramy się na spacer w wietrzny lub chłodniejszy dzień, górne płatki kwiatka zapinamy specjalnymi zatrzaskami i tworzy się nam doskonały kapturek, który ochroni maleństwo. Tak otulonemu maluszkowi będzie miło i cieplutko, a do tego będzie on słodko wyglądał w takim kwiatuszku:)

Otulacz posiada rozcięcia na pasy, więc można go używać w foteliku samochodowym i wózku. Pasuje do 3 i 5-punktowego systemu zapinania pasów. Co ważne, otwory na pasy są dobrze wykonane, z łatwością przechodzą przez nie pasy, jest to zdecydowany plus. Podczas jazdy, maluch może być odkryty, a jeśli musimy go przenieść z samochodu, po prostu zawiązujemy troczki, robimy kapturek i w ciepłych i przyjemnych warunkach transportujemy małego podróżnika.

Dodam, że otulacz dostępny jest w ślicznych kolorach:)

Magdalena

Serdecznie dziękujemy dystrybutorowi Baby Universe za przekazanie otulacza Summer Wallaboo do jego zrecenzowania.

 

Opis producenta:

Chłonna i bardzo miękka bawełna

Posiada 2 sznureczki służące do utrzymania zawiniętego dziecka bezpiecznie na miejscu

Przytulny kapturek utrzymuje ciepło oraz sprawia, że główka dziecka jest osłonięta

Specjalnie zaprojektowana kieszeń sprawia, że dziecięce nóżki są zawsze otulone

Zawijak można stosować m.in. w gondoli, w foteliku samochodowym oraz w łożeczku

Pasuje do 3 i 5-cio punktowych pasów bezpieczeństwa

Wymiary 85 cm x 85 cm – idealne dla niemowląt do 12 miesiąca

Można prać w pralce w 30ºC

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close