"Papierowe zabawy 1"

Tytuł:  „ Papierowe zabawy 1”

Ilustrator: Aleksandra Kosmala-Czarnecka

Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski

Seria: Papierowe zabawy

Oprawa: miękka, uszlachetniona specjalnym lakierem

Ilość stron: 16 + 2 karty z naklejkami + 2 karty z pojazdami do wyciśnięcia + plansza edukacyjna + 16 stron papierów orgiami

Średnia cena: ok. 13 zł

 

KOLORUJ – SKŁADAJ – NAKLEJAJ

Te trzy słowa w ogromnym skrócie przedstawiają nam „Papierowe zabawy 1”, Agencji Wydawniczej Jerzy Mostowski.

Ten niewielki zeszyt zawiera ogromne możliwość zabawy. Nawet nie wiem od czego zacząć tę recenzję:)

Może rozpocznę od tego, iż znajdziemy tu 6 modeli orgiami. Z kawałka papieru można wyczarować prawdziwe cuda i świetne zabawki, które jak tylko się znudzą możemy zastąpić kolejnymi. A takie zrobione własnoręcznie cieszą dziecko podwójnie.

Mamy tu dokładne instrukcje, jak krok po kroku, stworzyć biedronkę, liska, kaczuszkę, świnkę, gołąbka i króliczka. Dla każdego ze zwierzątek znajdziemy osobną stronę, którą musimy ożywić kolorami i naklejkami, tak by powstało tło w które wkomponujemy nasz zwierzaki.

Rozwijania zdolności manualnych nie koniec dzięki dwóm tekturowym modelom do złożenia. W naszej wersji to żółty spychacz i niebieska wywrotka, które urozmaicają zabawę. Pojazdy po złożeniu ładnie się prezentują, gdyż karton jest lakierowany, co nadaje im ładnego połysku.

Naszym dziełom dodają barw aż 54 naklejki, które moja córka uwielbia. Sprawia jej niezwykłą radość możliwość szukania odpowiednich naklejek, dopasowywanie ich w wyznaczone pola, jak również tworzenie własnych kolorowych wyklejanek.

A żeby tego było mało, w samym środku znajdziemy 16 kolorowych, dwustronnie wzorzystych kartek, z których możemy tworzyć własne orgiami czy wycinanki.

Książka ta pozwoli naszej wyobraźni na pracę na zwiększonych obrotach. Jest tu tak wiele możliwości i propozycji zabaw.

Ciekawostką jest to, że okładka stanowi, jeden z elementów większej planszy, którą możemy stworzyć kompletując wszystkie wydania tej serii. Dzięki tej planszy poszerzymy możliwości zabawy, a nasza wyobraźnia zyska dodatkowe pole do popisu.

Jeszcze dwa słowa o ogólnym wyglądzie książki. I na tym polu wydawcy należą się gratulacje! Okładka sztywna, czyli plansza na jej odwrocie długo nam posłuży. Strony bardzo kolorowe, każda ma inną ramkę. Jak już wspomniałam – lakierowane modele pojazdów wykonane są z grubej tektury i również na długo zachowają swój oryginalny wygląd. Naklejki błyszczące, różnych rozmiarów i o różnorodnej tematyce (oczywiście nawiązującej do tematu przewodniego tego wydania, czyli najbliższe otoczenie gospodarstwa domowego).

Książeczka zdecydowanie godna polecenia. Mam nadzieję, że uda nam się skompletować całą kolekcję, by rodzinnie spędzać czas na wspólnej zabawie.

Magdalena

Serdecznie dziękujemy Agencji Wydawniczej Jerzy Mostowski za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close