Paputki

Produkt: Paputki

Producent: paputki.com.pl

Sugerowana cena: ok. 40 zł

 

Moja córka miała ostatnio przyjemność założenia na swoje maleńkie stópki, niezwykle ciekawych bucików. Są to domowe pantofelki wykonane z delikatnej skóry jagnięcej, która jest bardzo miękka i przyjemna w dotyku, co sprawia, że paputki doskonale dopasowują się do stópki.

Naukowcy z całego świata uważają, iż najlepszym i najzdrowszym sposobem prawidłowego rozwoju stópki, jest stosowanie miękkich kapci lub wręcz pozwolenie dziecku na chodzenie tylko w skarpetkach, jako optymalnego sposobu dla realizacji koncepcji zdrowego chodzenia. Odchodzi się już od stosowania mocno usztywnianych, wysokich butów, które krępują ruchy powodując nienaturalne pozycje podczas chodzenia.

Jestem ogromną zwolenniczką pozostawiania swobody małym stopom. Latem córka biega na bosaka;) Dlatego bardzo ucieszyłam się, że mogłam przetestować właśnie takie paputki.

Wracając jednak do recenzji. Wnętrze paputków pokryte jest wyjątkową, antybakteryjną powłoką z nanosrebrem, czyli mikroskopijnymi cząsteczkami – jonami srebra. Dzięki rozdrobnieniu srebra do nanoczasteczek nieporównywalnie wzrosła skuteczność wykorzystania bakteriobójczych, grzybobójczych i wirusobójczych właściwości srebra. Skuteczność nanosrebra obejmuje likwidację przeszło 99,99% bakterii, grzybów, wirusów i pleśni.

Obuwie tego typu otrzymało prestiżowy znak „Stowarzyszenia Amerykańskich Lekarzy Pediatrów „ dla produktu, który wspiera naturalną funkcję stopy.

Paputki są unikatowe w swojej formie. Składają się tak jakby z dwóch części: jedna to ich przód, druga tył a połączone są na środku gumką – nie stanowią całości. Dzięki takiej właśnie budowie umożliwiają swobodny przepływ powietrza do stópek, zdecydowanie podnosząc komfort noszenia. Takie rozwiązanie sprawia, że nie mamy problemu z założeniem czy zdjęciem bucików. Same dopasowują się do stopy i nie spadają z niej, dając pełną swobodę noszenia. Gumka się rozciąga, co daje nam duże pole do manewru sprawiając, że największy maruder chętnie je założy. Co najważniejsze – nóżka się w nich nie poci, a miękka, zamszowa podeszwa jest antypoślizgowa, dzięki temu zapewnia bezpieczeństwo chwiejnym nóżkom. Podeszwa nie wyciera się, mimo iż jest cieniutka, jest bardzo trwała i odporna na podłogowe szaleństwa.

Paputki są doskonale wykończone, nie uwierają stopy w miejscu złączenia gumką, czy też w okolicy kostki.  O wyborze wzorów nie będę się rozpisywać, ponieważ jest ogromy. Każdy znajdzie coś dla siebie:). Jeśli chodzi o pielęgnację, paputki należy czyścić suchą lub lekko wilgotną szmatką.

Paputki z naturalnej skóry przeznaczone są dla dzieci od 0 miesięcy do 5 lat. Producent proponuje szeroką gamę rozmiarów, którą możemy dobrać do stóp początkujących jak i wprawnych biegaczy. Dopasowanie to jest ważne, aby maluchowi komfortowo wędrowało się w paputkach i nic nigdzie nie uwierało.

Gorąco polecam paputki.com.pl, to doskonałe domowe obuwie dla dzieci.

Magdalena

Dziękujemy za udostępnienie paputków w celu ich zrecenzowania!

 

0 odpowiedzi na “Paputki”

 1. Magdalena pisze:

  Paputki okazały się niezawodne! Moja córka ma już kolekcję kapci, które się kurzą, ponieważ chodzi tylko w Paputkach!. Nóżka rośnie i właśnie wybieram się po kolejną parę:-) Polecam serdecznie!!!!!!

 2. dfhuyrecbnh pisze:

  paputki były super i mój maluszek bardzo je lubił. niestety dziś byliśmy na kontroli chodu i okazało się, że mały koślawi stópki. lekarz skrytykował paputki. Powiedział, że w takich miękkich kapciach dziecko mogłoby chodzić po naturalnym podłożu (trawnik, las, piach, tam, gdzie stopa „pracuje”). natomiast po równym, płaskim (w domu, asfalt) stopa dziecka się koślawi, „spłaszcza”, miękkie i delikatne stawy i chrząstki wykoślawią się dopasowując do płaskiej twardej nawierzchni. Po wykoślawieniu stóp kolana pójdą w iksy…

  co do samych paputków nie miałam zastrzeżeń, dobrze wykonane, ale niestety chyba wyrządziły szkodę dla stópek.

 3. Jerzy pisze:

  Ciekaw jestem co to za lekarz. Chętnie z nim podyskutuję. Dlatego proszę o kontakt do tego ” specjalisty od stópek” , Na całym świecie miliony dzieci chodzą w Paputkach ( tego typu butkach ) i mają zdrowe stopy. No, ale jakiś „lekarz” w Polsce ma inną teorię.

 4. jeżeli najzdrowszym sposobem chodzenia dla maluszków jest chodzenie „boso” to takie paputki są rozwiązaniem idealnym, bo stopa nie ślizga się jak w skarpetkach, nie marznie jak gdyby faktycznie chodziła „boso” i nie koślawi się bo paputki dostosowują się do kształtu stópki!!! Obuwie usztywnione jest zalecane dzieciaczkom, które mają problemy ze stópkami, ale nie przez to że uczą się chodzić naturalnie … a na boso zalecają chodzić po wszystkim. Po domu, po trawie, po kamykach … tak, by stopy czuły podłoże. Moja lekarka, jak zobaczyła (przy najstarszej córci) że mam kupione im do nauki chodzenia takie usztywniane trampeczki, to mnie najnormalniej w świecie zwrzeszczała, że jak dziecko ma nauczyć się chodzić stabilnie jeżeli wkładam jej stópki w jakieś pancerne papucie, i uniemożliwiam jej w ten sposób prawidłowy rozwój stóp. Oj pamiętam to do dziś …

 5. K. pisze:

  No wszystko moze i swietnie z tego co czytam, ale jedna uwaga – czemu producent ma rozmiarowke S-XL … co to za rozmiarowka dla dzieci i to jeszcze bez podania ile jaki wymiar ma cm? Jak rodzic ma dobrac buty…? No i zgadzam sie ze dla malenstw najlepsze jest boso bieganie 🙂

 6. Magdalena Marczuk Romanowska pisze:

  Podaję rozmiarówkę paputków:
  XS – 11,5cm ,
  S – 12,5cm,
  M – 13,8cm,
  L – 15cm ,
  XL – 16cm
  2XL – 17,2cm,
  3XL – 19cm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close