Pieluszka wielorazowa MINKY wzór – kwadraty i kółka

produkt: Pieluszka wielorazowa MINKY wzór – kwadraty i kółka
cena: 26 PLN

Miałam już możliwość przetestowania z powodzeniem pieluchy ekologicznej od Szop4bobo, a była to pieluszka węglowo-bambusowa
Teraz chciałabym podzielić się z moimi obserwacjami odnośnie wielorazowej pieluchy kieszonki typu MINKY, dobrze znanej „ekologicznym rodzicom”.

Jej zewnętrzna strona wykonana została z przyjemnego w dotyku mikropolarku, który jako warstwa nieprzemakalna skutecznie chroni ubranie dziecka przed przemoczeniem. Wnętrze pieluchy jest mikropolarkowe, czyli nie tylko daje delikatność skórze pupy, ale przede wszystkim dobrze odpowadza mocz do wkładki.

Utrzymaniu wilgoci z dala od skóry malucha pomaga w środku wkład czterowarstwowy, wykonany z mikrofibry z niebielonej froty bawełnianej. Lubię go, bo naprawdę dobrze chłonie wilgoć i dokładnie przylega do gumki, więc nie robi się luka, gdzie mógłby mocz przeciekać. Na noc daję dwie sztuki do środka i mały ma sucho nawet przez pół nocy.

Pielucha rośnie wraz z maluchem za sprawą regulacji jej rozmiaru. Cztery rzędy zatrzasków na przedzie i podwójny ich rząd w miejscu zapięcia, pozwala na wygodne i dokładne dopasowanie pieluchy do ciałka dziecka. Gumka, podobnie jak w wersji węglowo-bambusowej, jest elastyczna i nie wpija się w nóżki i brzuszek małego testera.

Pielucha w użytkowaniu sprawdza się bardzo dobrze, za to miękki mikropolarek na zewnątrz budził moje wątpliwości, czy przetrwa on pranie w pralce. I tu się okazało, że nawet codzienne pranie nie robi krzywdy wyglądowi i funkcjonalności pieluchy, nawet kolory nie wypłowiały, choć po tak intensywnej ekspolatacji miały do tego prawo.

Polecam “kieszonkę” od Szop4bobo, niezależnie od tego czy chcecie skorzystać z pieluchy standardowej, czy antyalergicznej. Chwalę sobie i jedną i drugą, bo różnica w cenie nie jest jakaś przepastna – za mikropolarkową MINKY wraz z wkładem zapłacicie 26 zł, więc to dobra cena za dobrą jakość.

 

Dziękuję firmie Szop4bobo za udostępnieniem pieluchy do recenzji.

Żaklina

2 odpowiedzi na “Pieluszka wielorazowa MINKY wzór – kwadraty i kółka”

  1. Maria Ciahotna pisze:

    Czy nadaje się taka pieluszka również dla mamy „pampersowej”? Chcę na lato trochę ulżyć młodej (10mies.) i spróbować jak to jest z tymi eko. Kupić powiedzmy ze 3 sztuki wystarczy?

    • Żaklina Kańczucka pisze:

      Myślę że 3 sztuki na początek będzie ok, bo do pieluszki typu kieszonka taki wkład chłonie fajnie ok 3 godzin u mojego dziecka (9 miesięcy). Ja w domu mam 16 sztuk pieluch i obskakuję z nimi 2 doby i jest cudnie. Pampersów nie tykam, a to własnie od nich zaczynałam, bo ze starszym były tylko pampersy, Wojtek przez pierwszy miesiąc też, a później szaleństwo- a zaczęłam właśnie od zakupu 3 sztuk :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close