Pieluszka wielorazowa White Safari Duduś

cena (bez wkładu): 62 PLN

Po raz kolejny mogę przyjrzeć się z bliska nowym pieluszkom wielorazowym, tym razem od Dudusia. Pewnie jestem już nudna z moimi zachwytami nad ekopieluszkami, ale z racji tego, że stają się one coraz bardziej popularne wśród mam, warto prześwietlić je tak, aby dokonać jak najlepszego zakupu. Teraz na tapetę (a może bardziej na tyłek mojego syneczka ;) wrzuciłam wielorazową pieluszkę w wersji White Safari.

Jest to produkt przeznaczony dla dzieciaczków praktycznie od chwili narodzin, aż do momentu odpieluchowania. Producent podaje, że zakres wagi malucha waha się od 3,0 do 16 kg, ja zakładam ją mojemu 11 kg synowi i choć pielucha sprawia wrażenie niewielkiej, faktycznie nie martwię się tym, że może z niej wyrosnąć w najbliższej przyszłości. Jest ona elastyczna, ładnie się układa na brzuszku i pupie, oraz bez problemu można regulować obwód brzuszka dzięki jednorzędowym zatrzaskom na bocznych zapięciach, które są wystarczające, aby utrzymać wszystko na swoim miejscu. Wzdłuż pieluchy umieszczono cztery rzędy zatrzasków pozwalających na dopasowanie pieluchy do wzrostu malca.

Wodoodporny materiał PUL (w bajeczne wzory!) chroni przed przeciekaniem, ale nie zaparza skóry malucha, dzięki możliwości ucieczki przez nią cząsteczek pary wodnej. Bardzo miękka wewnętrzna warstwa pieluszki powstała z delikatnego ale dobrze izolującego od wilgoci mikropolarku. Mocne gumki wzdłuż nóżek malca i dobrze przylegający do brzuszka i plecków dziecka materiał, zapobiega przeciekaniu, nie tylko moczu ale i “grubszej sprawy”. To chyba najbardziej ucieszy rodziców najmłodszych niemowląt, które wyjątkowo intensywnie się wypróżniają. To dopasowanie szczególnie ładnie uwidoczniło się na plaży, gdzie synka trzymałam jedynie w tej pieluszce i bluzeczce, a piasek nie przedostał się do wewnątrz pieluchy, oszczędzając przykrych otarć i marudzenia.

Rzeczą ważną, a może nawet najważniejszą jest super chłonny anatomiczny wkład. Celowo napisałam – super – bo jest to najbardziej chłonny wkład, jaki do tej pory użytkowałam w pieluchach wielorazowych. Złapałam się na tym, że podczas zmiany pieluchy, czyli zazwyczaj maksymalnie co trzy godziny, ręką sprawdzam czy wkład jest aby na pewno do zmiany, bo nie czuć wilgoci jak w zwykłych. A z czego wynika wyjątkowa chłonność wkładu? Na stronie producenta przeczytałam że jest on “ obszyty delikatnym mikropolarem, który bezpośrednio przylega do skóry dziecka. Mikropolar dzięki swej strukturze utrzymuje odpowiednio ciepły i suchy mikroklimat skóry. Wypełnienie stanowią wysokogatunkowe przędze mikrofilamentowe przez co wkład ma niezwykłą chłonność oraz bardzo szybko schnie”. Sama nie jestem wstanie tego lepiej wyjaśnić, ale zdecydowanie mogę podpisać się pod jego niezwykłą chłonnością i delikatnością.

Pieluszkę i wkład należy prać w temperaturze 40-60 stopni, co gwarantuje zachowanie ich dobrego wyglądu i długiego funkcjonowania. Kolory nie spierają się, po wielu praniach kształt pieluszki pozostaje nienaruszony, dalej wygląda jak przysłowiowa “nówka”.

Materiały wykorzystane przy produkcji wkładu jak i pieluszki, są bezpieczne i antyalergiczne, a sam produkt zaprojektowany i wykonany został w Polsce z użyciem polskich materiałów. Czyli dobre bo polskie!

Słowem podsumowania, warto zainwestować pieniądze w taką pieluchę, choć cena nie jest najniższa. Ale pamiętajmy, że płacimy nie tylko za sam produkt, ale jego bezpieczeństwo dla dziecka i gwarancję długiego użytkowania, a także wspieramy polskie przedsiębiorstwa. Polecam bardzo pieluszkę ekologiczną od Dudusia, naprawdę warto!

Dziękuję sklepowi Duduś za przekazanie pieluszki do testów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close