Rękawiczki Termoaktywne Polartec Unisex

producent: Nessi
cena: 59,99 PLN

Każdy, kto choć raz uprawiał sport zimą na świeżym powietrzu, wie jak istotna jest ochrona całego ciała przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Chwaliłam już wcześniej działanie termoaktywnej odzieży kilku firm, dziś chciałabym przedstawić swoje spostrzeżenia dotyczące rękawiczek marki Nessi.

Rękawiczki wykonano z materiału Polartec (100 % Polyester ), na zewnątrz mają jednolitą fakturę, a wewnątrz czuć w przyjemny sposób miękkie polarowe podszycie. Są one bardzo lekkie, bez problemu  można zapomnieć że mamy je na dłoniach. Szwy są bardzo delikatne, w żaden sposób nie przeszkadzają podczas noszenia rękawiczek, nie uwierają i nie odciskają się też na dłoni. Miękki materiał ma również zaletę, którą dostrzegą jedynie osoby ocierające z twarzy pot, ponieważ nie istnieje ryzyko podrapania skóry.

Rękawiczki są elastyczne i dzięki temu, że kończą się ok. 4 cm za moim nadgarstkiem, nie dopuszczają do utraty ciepła od strony rękawów bluzy. Dodatkowo, co dla mnie jest istotne, bez problemu włożyłam w nie sprzęt grający, bo dla mnie bieganie bez muzyki to wątpliwa przyjemność.

Otrzymałam informację, iż najlepiej sprawdzają się one w ochronie termicznej do temperatury minus 4 stopnie poniżej zera, co zdecydowanie mogę potwierdzić, i żałuję jednocześnie, że z powodu braku dotkliwego mrozu nie dane było mi sprawdzić jak zachowują się w bardziej ekstremalnych warunkach. Dodatkowo dobrze odprowadzają one wilgoć na zewnątrz, co również przekłada się na odczuwany podczas ich noszenia komfort termiczny.

Testowane przeze mnie rękawiczki są w kolorze czerni i świetnie wyglądają na dłoniach. Można nosić je nie tylko podczas treningów, ale również idąc „do ludzi”, ponieważ wyglądają lekko i elegancko.

Można je prać w temperaturze 30 stopni w pralce, i warto zaznaczyć, że schną naprawdę ekspresowo. Nie znalazłam w czasie prawie miesięcznego ich użytkowania wad, więc zdecydowanie polecam je osobom szukającym ochrony dłoni, na co dzień i podczas aktywnego spędzania czasu w zimowej aurze.

 

Dziękuję firmie Nessi za przekazanie rękawiczek do recenzji.

Żaklina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close