Rękawiczki Termoaktywne Polartec Unisex

producent: Nessi
cena: 59,99 PLN

Każdy, kto choć raz uprawiał sport zimą na świeżym powietrzu, wie jak istotna jest ochrona całego ciała przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Chwaliłam już wcześniej działanie termoaktywnej odzieży kilku firm, dziś chciałabym przedstawić swoje spostrzeżenia dotyczące rękawiczek marki Nessi.

Rękawiczki wykonano z materiału Polartec (100 % Polyester ), na zewnątrz mają jednolitą fakturę, a wewnątrz czuć w przyjemny sposób miękkie polarowe podszycie. Są one bardzo lekkie, bez problemu  można zapomnieć że mamy je na dłoniach. Szwy są bardzo delikatne, w żaden sposób nie przeszkadzają podczas noszenia rękawiczek, nie uwierają i nie odciskają się też na dłoni. Miękki materiał ma również zaletę, którą dostrzegą jedynie osoby ocierające z twarzy pot, ponieważ nie istnieje ryzyko podrapania skóry.

Rękawiczki są elastyczne i dzięki temu, że kończą się ok. 4 cm za moim nadgarstkiem, nie dopuszczają do utraty ciepła od strony rękawów bluzy. Dodatkowo, co dla mnie jest istotne, bez problemu włożyłam w nie sprzęt grający, bo dla mnie bieganie bez muzyki to wątpliwa przyjemność.

Otrzymałam informację, iż najlepiej sprawdzają się one w ochronie termicznej do temperatury minus 4 stopnie poniżej zera, co zdecydowanie mogę potwierdzić, i żałuję jednocześnie, że z powodu braku dotkliwego mrozu nie dane było mi sprawdzić jak zachowują się w bardziej ekstremalnych warunkach. Dodatkowo dobrze odprowadzają one wilgoć na zewnątrz, co również przekłada się na odczuwany podczas ich noszenia komfort termiczny.

Testowane przeze mnie rękawiczki są w kolorze czerni i świetnie wyglądają na dłoniach. Można nosić je nie tylko podczas treningów, ale również idąc „do ludzi”, ponieważ wyglądają lekko i elegancko.

Można je prać w temperaturze 30 stopni w pralce, i warto zaznaczyć, że schną naprawdę ekspresowo. Nie znalazłam w czasie prawie miesięcznego ich użytkowania wad, więc zdecydowanie polecam je osobom szukającym ochrony dłoni, na co dzień i podczas aktywnego spędzania czasu w zimowej aurze.

 

Dziękuję firmie Nessi za przekazanie rękawiczek do recenzji.

Żaklina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

Zabawy z niemowlakiem

Tytuł:  „Zabawy z niemowlakiem”
Autorzy: dr Wendy Masi, dr Cohen Roni Leiderman
Wydawnictwo: Jedność
Rok wydania: 2013
Format: 23,2 x 23,2 cm
Okładka: Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 272
Cena sugerowana: ok. 34,90 zł
Jesteśmy Patronem medialnym tej książki

Gdy rodzi się dziecko zaczynamy w naszym życiu etap istnej rewolucji – jak nigdy uczymy się z prędkością światła wielu rzeczy dotyczących rozwoju i pielęgnacji naszej pociechy. Na szczęście podczas tej nauki nie jesteśmy sami, krok w krok, szybciej niż niejeden prymus uczy się nasze dziecko! Każda spędzona z nami minuta, to nowy rozdział z podręcznika jakim jest życie – warto wpierać naszego malca czułym spojrzeniem i dobrą zabawą, bo to one dają najwięcej!

„Zabawy z niemowlakiem, czyli jak łatwo wspierać rozwój swojego dziecka” to wyjątkowa książka dla rodziców dzieci do pierwszego roku życia. Bogato ilustrowany zbiór zabaw oraz porad i ciekawostek dotyczących rozwoju malca, to pozycja godna uwagi rodziców „świeżo upieczonych” oraz tych „zaprawionych w bojach”. Autorzy zadbali o spójną i użyteczną treść, a swego rodzaju „dialog” prowadzony z czytelnikiem pełen jest szacunku – ciekawi z pewnością jesteście co mam na myśli?

W odróżnieniu od wielu poradników, nie jest to jedynie zestaw faktów czy zabaw – nikt nie zakłada, że jesteśmy niespełna rozumu lub myślenie nie jest naszą mocną stroną – a jednak przekazywane wiadomości zawierają ważne informacje. A co znajdziecie w „środku”?

Wartościową przedmowę – to treściwe i ciekawe informacje dotyczące życia dziecka na poszczególnych „etapach rozwoju”, znaczenia zabawy i możliwości jakie ona stwarza dla tej małej istotki oraz cenne wskazówki jak my – rodzice, możemy mądrze bawić się z niemowlakiem we własnym domu. Całość podana w formie lekkiej i miłej lektury.

Klucze do zabaw, czyli przejrzystą informację jak najlepiej korzystać z książki.

Zabawy –  ponad 100 propozycji zabaw wspierających naturalny rozwój dziecka. Zabawy zostały posegregowany ze względu na wiek dziecka – od narodzin do pierwszego roku życia.

Aktywność jaką jest zabawa może mieć wiele obliczy, w książce znajdziecie propozycje zajęć wspierających rozwój motoryczny i emocjonalny, zabaw w domu, w kąpieli czy podczas podróży. Zabawy są przemyślane, łatwe do realizacji– często rekwizytem stają się przedmioty codziennego użytku lub podstawowe zabawki.

Każda zabawa zawiera swój opis oraz wskazówki dla rodziców – czego uczy ta aktywność  (np. rozwój umiejętności społecznych, czy zmysłu równowagi).

Czym jeszcze postanowiło rozpieścić rodziców Wydawnictwo Jedność:

Teksty piosenek dla dzieci urozmaicą zabawy i są dobrą ściągawką dla mamy i taty.

Wskazówki dla rodziców: dotyczące codziennych życiowych sytuacji: podróżowania, bezpieczeństwa  i inne.

Na zakończenie, jeszcze kilka detali ułatwiających życie: Słowniczek pojęć oraz bardzo użyteczne indeksy- alfabetyczny, indeks umiejętności oraz indeks zabaw (ze względu na ich charakter: zabawy na dworze, w samochodzie, poznawcze, muzyczne itd.)

Szczególnie miło jest korzystać z książki bogatej w zdjęcia wesoło bawiących się bobasów – to również dodatkowy atut i pomysł na zabawę, dzieci uwielbiają oglądać inne dzidziusie, spróbujcie sami!

Serdecznie polecam Wam takie „Zabawy z niemowlakiem” – zabawy twórcze i stworzone, aby malować uśmiechy na Waszych twarzach!

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Jedność za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku