Sokole oczka

Nazwa: Sokole oczka

Producent: Canca

2-etapowy zestaw

  • Plansz 20 obrazkami

  • Animacje na płycie CD

Cena: ok 27 zł

Sokole oczka na pierwszy rzut oka to niepozorny pakiet pomocy dla małego dziecka. Zawiera 10 dwustronnych planszy z obrazkami (kwadraty, koła, gwiazdy, oraz inne kształty) dla maluszków od pierwszych dni życia, których celem jest rozwijanie spostrzegania oraz koncentracji uwagi. Druga część pakietu to płyta CD z animacjami, uporządkowanymi od prostszych do bardziej skomplikowanych dla dzieci od 6-tego miesiąca życia.

Punktem wyjścia autorów są obserwacje dzieci dotyczące rozwoju procesów spostrzegania. Analizując każdy element tego pakietu (oraz porządek proponowany przez autorów) można zauważyć, że proponuje się dzieciom najpierw stałe obrazy, następnie ruchome animacje. Drugą zmienną jest ilość kolorów, od dwu kolorowego (biało-czarne), przez trzy kolorowe (czarno-białe-czerwone), po wielokolorowe obrazy w animacjach. Trzecią zmienną są kształty. Początkowo są to proste figury geometryczne, z czasem przybierają finezyjne formy. Kolejną zmienną jest ilość elementów na planszy, wpierw jest to jeden element, później dwa, z czasem coraz więcej. Te obserwacje wskazują, że autorzy przyjęli jakiś hipotezy względem wspomagania rozwoju procesu spostrzegania dziecka.

Nie sposób stwierdzić efektywności tej pomocy, jednak oceniając zawartość i sposób prezentacji materiałów, trzeba przyznać, że zostały one bardzo dobrze przygotowane. Potwierdza to również moja wiedza i doświadczenie pedagogiczne. Autorzy mądrze podkreślają, że efektywność korzystania z tej pomocy wzrasta wtedy, kiedy dziecko korzysta z niej z pomocą dorosłych.

Ze swojej strony, jako matki 11 miesięcznego dziecka chętnie polecam ten materiał, by wspomagać rozwijanie spostrzegawczości dzieci.

Serdecznie dziękujemy sklepowi internetowemu Merlin.pl

za przekazanie egzemplarza recenzenckiego pakietu

Rachela

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close