Termometr bezdotykowy Alfawise CK – T1803

Po narodzinach dziecka pragniemy, aby maluch był zdrowy. A jak wiadomo nie zawsze tak jest, katarek, kaszel i gorączka, mogą przyplątać się bez względu na wiek dziecka. Dlatego warto mieć na wyposażeniu termometr, który szybko i komfortowo zmierzy temperaturę.

Korzystając z uprzejmości sklepu gearbest.com, mogłam przetestować bezdotykowy termometr Alfawise CK – T1803.

Po wyjęciu urządzenia z ładnego opakowania od razu spodobał mi się ten sprzęt. Muszę przyznać, że w dłoni leży idealnie. Jest wyjątkowo lekki, a zarazem sprawia wrażenie solidnego. Duży i czytelny wyświetlacz również oceniam bardzo na plus.

Obsługa termometru jest wyjątkowo prosta, wystarczy skierować  głowicę w stronę czoła, skroni lub pachy (ponieważ termometr ten działa dwufazowo) i wcisnąć przycisk SCAN. Pomiar trwa bardzo krótko, a jego zakończenie sygnalizuje cichy dźwięk. Jest to ważne, ponieważ często maluszkom kontrolujemy temperaturę podczas snu. Ten termometr na pewno nikogo nie zbudzi. Wyświetlacz w trakcie pracy jest lekko podświetlony, co również jest ogromną zaletą. Światło jest delikatne, ale w zupełności wystarczające, by odczytać pomiar.

Sprawdzałam termometr przez dość długi okres czasu, aby mieć pewność co do jego poprawnego działania. Na szczęście sprzęt nie musiał zmagać się z wysokimi temperaturami moich dzieci, bo udało się nam uniknąć infekcji. Jednakże systematyczne pomiary wskazały, że urządzenie działa poprawnie, wskazując rzeczywistą temperaturę. Do tej pory nie słyszałam alarmu wysokiej temperatury (od 38 stopni Celsjusza), który również jest tu wbudowany – wówczas słyszymy sygnał dźwiękowy oraz kolor wyświetlacza zmienia się na czerwony.

Termometr Alfawise CK – T1803 to wysokiej jakości bezdotykowe urządzenie do pomiaru temperatury, idealne dla matek z małymi dziećmi, które potrzebują szybkiego i łatwego sprawdzenia gorączki. Urządzenie działa na podczerwień w podwójnym trybie, który precyzyjnie rejestruje temperaturę czoła i pod pachą. Nadaje się również do pomiaru temperatury butelki z mlekiem, żywności, wody do kąpieli itp. Umożliwia użytkownikom swobodę wyboru między stopniami Celsjusza i Fahrenheita. W pamięci może przechować 32 pozycje pomiarów. Wykonany z materiałów wysokiej jakości, dzięki czemu jest trwały, wygodny w obsłudze i łatwy w utrzymaniu czystości.

Szybkie podsumowanie głównych cech:

– dokładny 1-sekundowy szybki pomiar temperatury,

– alarm wysokiej temperatury,

– odpowiedni do pomiaru temperatury ciała i temperatury powierzchni obiektu,

– pamięć 32 pomiarów,

– pomiar w stopniach Celsjusza i Fahrenheita,

– automatyczne wyłączanie 15 sekund po pomiarze,

– ekran LCD z jasnym podświetleniem, zapewnia wyraźne widzenie w nocy,

– wskaźnik poziomu baterii,  

– wygodny do trzymania i łatwy w obsłudze,

– instrukcja obsługi w zestawie.

 

Trochę danych technicznych:

Metoda pomiaru: bezkontaktowa

Odległość pomiaru: 3 – 5 cm

Zakres pomiaru: 32 – 42,5 stopnia Celsjusza (89,6 – 108,5 stopnia Fahrenheita)

Bateria: 2 baterie AAA

Tryby: tryb ciała, tryb powierzchni

Stanowisko pomiarowe ciała: czoło lub pod pachą

 

Dziękuję sklepowi gearbest.com za możliwość korzystania z Alfawise CK – T1803. Przy okazji zapraszam do odwiedzenia strony sklepu – znajdziecie tam wiele propozycji i akcji promocyjnych, które zdecydowanie przydadzą się Wam w przygodzie, jaką jest macierzyństwo i to niezależnie od wieku Waszych pociech:)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close