Termometr SisiBabyCare AQUA THERM

Produkt: Termonowoczesny termometr MEDYCZNY SisiBabyCare AQUA THERM na podczerwień do ucha, czoła i otoczenia

Producent: SisiBabyCare

Sugerowana cena: ok. 70 zł

 

Każda mama wie, że – zdrowie dziecka jest najważniejsze! Mając w domu malucha, musimy być przygotowani na „nagłe wypadki”. Nigdy nie wiadomo, w którym momencie jakieś choroba zaatakują naszego malca. Podręczna, domowa apteczka powinna być obowiązkowo wyposażona w termometr do pomiaru temperatury ciała dziecka. Przedstawię tu termonowoczesny termometr medyczny SisiBabyCare AQUA THERM na podczerwień do ucha, czoła i otoczenia.

Na jego zakup zdecydowałam się jeszcze przed narodzinami córki. Ponieważ chciałam być przygotowana na wszelkie możliwe sytuacje, które mogą spotkać mnie jako świeżo upieczoną mamę.

Swoją recenzję zacznę może od strony estetycznej. Jest to małe, zgrabne, dobrze wyprofilowane urządzenie, które może zdobić nie tylko naszą apteczkę, ale i dziecięcy pokój. Urządzenie to zestaw – termometr i specjalna podstawka, baza. Dzięki temu z łatwością ustawimy je na dowolnym miejscu w pokoju, tak by było zawsze pod ręką. Całość wygląda ładnie i stabilnie, pozwalając na prawidłowe jego funkcjonowanie, ponieważ mamy pewność, że nie obija się ono gdzieś pomiędzy innymi rzeczami. A korzystając z funkcji pomiaru temperatury otoczenie, możemy sprawdzić ile stopni jest w pomieszczeniu, w którym przebywa maluszek i odpowiednio ją korygować.

Pomiar tym sprzętem jest banalnie prosty. Wystarczy tylko przytrzymać główny przycisk i odczekać chwilkę, aż termometr specjalnym dźwiękiem zasygnalizuje nam jego koniec. Po czym głosowo przedstawi nam wynik pomiaru. A jeśli badania dokonujemy w nocy i nie chcemy zbudzić małego pacjenta, możemy przełączyć urządzenia na tryb cichy, który zapewni nam dyskrecję.   Mamy tu do dyspozycji dwie końcówki – jedna służy do pomiaru przez czoło, a gdy zdejmiemy jedną z końcówek, możemy dokonać pomiaru temperatury przez ucho.

Termometr jest wyposażony w spory wyświetlacz LCD, na którym możemy odczytać wszelkie pomiary oraz datę i godzinę. Odczytu możemy dokonać bez względu na porę, nawet w nocy – wówczas wyświetlacz jest podświetlany. Natomiast jeśli zajdzie potrzeba zbadania dziecka w ciemnościach, do dyspozycji mamy wbudowaną latarkę, która łagodnym promieniem oświetli nam główkę lub uszko dziecka.

Cały zestaw bardzo łatwo się czyści, wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką. Nie ma tam żadnych zbędnych rowków i zakamarków, w które może wniknąć uporczywy bród. Jednakże ważne jest czyszczenie sondy. Należy ją przecierać wacikiem delikatnie nasączonym spirytusem, ponieważ może się na niej zbierać np. wydzielina z uszu i zaklejać czułą sondę, wówczas pomiary mogą być błędne.

Jeśli chcemy, aby posługiwanie się tym termometrem przebiegało bezproblemowo, a pomiar był prawidłowy pamiętajmy, aby zawsze przed użyciem zapoznać się z ulotką, którą dołącza producent. Pozwoli nam to na prawidłowe użytkowanie sprzętu i uniknięcie rozczarowania.

Ważna informacja! Aby wynik był wiarygodny, mierzymy temperaturę na czole lub w uchu (wkładając delikatnie tylko końcówkę sondy, nie należy wkładać do końca głębokości ucha). Jednorazowo można dokonać pomiaru temperatury maksymalnie 2 razy u jednej osoby. Aby wykonać kolejny pomiar, należy odczekać minimum 10 minut, w przeciwnym wypadku wynik będzie niewiarygodny.

Informacje producenta, czyli termometr SisiBabyCare Aqua Therm w telegraficznym skrócie:

– pomiar w 1 sekundę,

– technologia podczerwieni,

– mówi po polski,

– latarka,

– podświetlany wyświetlacz,

– pamięć 20 pomiarów,

– funkcja zegara i kalendarza,

– pomiar temperatury w pokoju.

 

Gorąco polecam Termonowoczesny termometr MEDYCZNY SisiBabyCare AQUA THERM na podczerwień do ucha, czoła i otoczenia. To taki domowy lekarz – przyjaciel:)

Magdalena

Dziękujemy firmie Violin za udostępnienie termometru SisiBabyCare AQUA THERM na podczerwień do ucha, czoła i otoczenia w celu jego zrecenzowania

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close