Termometr TOPCOM KIDZZZ

Termometr stanowi podstawowe wyposażenie apteczki w każdym domu. Najlepiej jeśli jest on nie używany, ale niestety mając dzieci takie sprzęty przydają się dość często.  A ostatnio termometr Topcom Kidzzz jest u nas aż nadużywany (niestety). Ważne więc jest dla mnie, by był zawsze pod ręką; i tak w dzień stawiam go na specjalnej, dyskretnej bazie, a w nocy zawsze leży w zasięgu ręki.

Cyfrowy wyświetlacz, w który wyposażony jest termometr,  pokazuje wszystkie ważne informacje, a co jest bardzo przydatne, zwłaszcza w nocy – sygnalizuje temperaturę wyższą niż 38 stopni. Wówczas ekran zapala się na pomarańczowo, przy prawidłowej temperaturze ma miły dla oka, delikatny niebieski kolor. Wyświetlacz jest duży i czytelny. Może dodatkowo pokazać nam temperaturę otoczenia, pokarmów, wody do kąpieli, jak również wskaże nam datę i godzinę. Bardzo podoba mi się to, że bardzo szybko dokonuje pomiaru i jest bardzo cichy. Nie zdarzyło mi się, aby któreś z dzieci podczas badania w nocy choćby lekko zareagowało na jego dźwięk.

Pomiaru temperatury możemy dokonywać zbliżając diodę do czoła/skroni, a gdy zdejmiemy specjalną nasadkę – mierzymy temperaturę w uchu. Termometr ma wbudowany alarm, który informuje nas kiedy należy wyczyścić diodę wykorzystywaną do pomiaru w uchu.

Pomiary są bardzo dokładne, porównywałam z paroma innymi termometrami, jak również z taki specjalistycznym, który ma moja pediatra.

Jako ciekawostkę dodam tu informację, jak powinno się prawidłowo mierzyć temperaturę za pomocą takiego termometru. Otóż, należy końcówkę przeznaczoną do pomiaru na czole, ustawić w miejscu skroni i co najmniej 3 razy dokonać pomiaru. Uznając za prawidłowy najwyższy wynik.

Termometr Topcom Kidzzz 501 jest naszym przyjacielem w zdrowiu i w chorobie;)

Dziękuję za możliwość przetestowania tego urządzenia.

Magdalena

Opis producenta:

Termometr na podczerwień 5 w 1:

Pomiar temperatury ciała w uchu

Pomiar temperatury ciała na czole

Pomiar temperatury otoczenia

Pomiar temperatury mleka, pokarmu i wody do kąpieli

Wskazanie daty i godzin

Termometr wyposażony jest w alarm czyszczenia diody stosowanej do pomiaru temperatury ciała w uchu

Technologia podczerwieni

Pamięć 9 wyników pamięci

Alarm oznaczający gorączkę powyżej 38° C / zmiana koloru wyświetlacza na pomarańczowy

Pomiary sekwencyjne (w 3 sekundy)

Wynik w ciągu 2 sekund

Czytelny wyświetlacz LCD

Podświetlenie wyświetlacza

Energooszczędne automatyczne wyłączanie

Wysoka dokładność

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close