UltraTERM100 Komplet termoaktywny damski (koszulka i getry)

Producent: Stoor
Model: UltraTERM100
Cena: 149 PLN

Zimowe bieganie, bez odpowiedniego ubioru, nie zawsze należy do przyjemności. Specyfikę tej pory roku szczególnie odczuwamy przy minusowych temperaturach, więc bardzo ważne jest aby nasz strój dobrze odprowadzał wilgoć ze skóry oraz utrzymywał stałą temperaturę ciała. Te kryteria spełnia komplet odzieży termoaktywnej polskiej marki Stoor.

Obecnie korzystam z niego przy temperaturze ok. 7 stopni poniżej zera, nie martwiąc się o komfort podczas biegania. Zarówno koszulka jak i getry świetnie przylegają do ciała, bardzo dobrze utrzymując ciepło. Odzież jest elastyczna, umożliwia swobodę ruchów, a podczas intensywnego biegu nigdzie się nie ściąga. Materiał, z którego wykonano komplet jest dwuwarstwowy, co ma zapewnić jego wytrzymałość i działanie tremoaktywne. Mimo grubszej struktury pozostaje on delikatny, miękki oraz lekki.

Niewątpliwym atutem zestawu jest przedłużona koszulka, która nachodzi na biodra, a podczas ruchu nie podciąga się, więc plecy cały czas są chronione przed zimnem. Dużym plusem są otwory na kciuki w rękawach, co jest absolutnym strzałem w dziesiątkę! Przedłużone rękawy również ładnie nachodzą aż do połowy dłoni, więc nic się nie ściąga. Przyznam się bez bicia – wkładam w nie sprzęt grający podczas biegu i mam pewność, że  nie wypadnie :)

W trakcie ruchu wszystko pozostaje na miejscu, a wierzcie mi, że wyjątkowo wybija z rytmu konieczność ciągłego poprawiania ubioru. Koszulka wykończona jest golfem, więc szyja jest również chroniona, a płaskie szwy niwelują możliwość otarcia naskórka. Na temperaturę poniżej zera koszulka świetnie pasuje pod grubszą, wierzchnią warstwę.

Getry  zrobione są  z tego samego materiału, bardzo dobrze przylegają i świetnie izolują ciało od zimna. Sprawdziły się nawet jako “legginsy” pod tunikę, i nikt się nie zorientował, że mam sportowy “element” na sobie. Co więcej, sam materiał wygląda po prostu ładnie, włókna są zwarte i dają wrażenie “półmatowych”.

Długie nogawki sięgają za kostki co na zimowe bieganie jest wielkim atutem, bo mając na sobie ten zestaw czuję się chroniona od kostek po samą szyję. Mimo użytkowania, czasem dzień po dniu, nie ma efektu “wypchanych kolan”, a szersza gumka na brzuchu nie wpija się w ciało. Jedyny minus, to odciskające się szwy boczne na wewnętrznej stronie nóg, ale dla mnie to akurat najmniejszy problem.

Producent umieścił na wewnętrznej stronie getrów symbole wskazujące jak należy prać i konserwować komplet. Bez szwanku wyprałam je z innymi ciemnymi rzeczami w temperaturze 40 stopni i dość szybko wysuszyłam, przerzucone na zwykłej suszarce.

Komplet spisuje się u mnie na piątkę z plusem, bardzo lubię w nim biegać, ponieważ zapewnia komfort podczas ruchu, a sam wygląd koszulki i getrów zachęca do założenia go na siebie. Cena względem jakości nie jest wygórowana, dlatego zdecydowanie polecam zakup UltraTERM100 dla aktywnego spędzania czasu podczas chłodniejszych dni.

Serdecznie dziękuję firmie Stoor za przekazanie kompletu do recenzji.

Żaklina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close