“Wesoła Farma” nowa kolekcja DeAgostini

Zwierzątka lubi chyba każde dziecko, dlatego, gdy otrzymaliśmy książeczki z figurkami z kolekcji DeAgostini “Wesoła farma”, moje dzieci bardzo się ucieszyły. Nie mogły się doczekać, kiedy zbudują z klocków dużą farmę dla zwierzątek. Początkowo nie miałam możliwości obejrzenia ich dokładnie, ponieważ moje dzieci porwały je do swojego pokoju i wciągnęły w zabawę. 

Korzystając jednak z chwili ciszy, zapoznałam się z książeczkami, które otrzymaliśmy wraz z figurkami zwierząt. Nieduży format wydania i twarda oprawa idealnie nadają się dla mniejszych rączek. Kolorowe i bardzo przejrzyste ilustracje zachęcają do głębszego zapoznania się z treścią, która dokładnie opisuje farmę i jej mieszkańców. 

Książeczka “W gospodarstwie – farma” – wspaniale przedstawia życie na wsi, począwszy od domu, po podwórko, szopę, stodołę, stajnię i oborę. Mały czytelnik może dowiedzieć się, gdzie gospodarze trzymają przetwory, suszą wędliny, do czego służy żłób i gdzie swoje miejsce mają uzdy, kombajn oraz do czego służy spichlerz. 

Świetną prezentacją jest przedstawianie na rysunkach gospodarstw z różnych regionów Polski.  

W przesyłce znalazły się również książeczki “Na pastwisku” – Koń oraz Krowa. Każda z nich za pomocą ilustracji z opisami przedstawia dane zwierzątko, a raczej zwierzątka przedstawiają swoje rodziny i życie na wsi – “Cześć, mam na imię Emilka…” Mieszkańcy farmy zwracają się bezpośrednio do małych czytelników, co jest ciekawym zabiegiem i na pewno ułatwia przekaz informacji. Nasz koń i krowa, “oprowadzają” dzieci po wszystkich zakamarkach, pokazują, co robią o danej porze dnia czy roku. Dowiemy się, że konie nie tylko mogą ciągnąć wozy czy pług, ale można na nich jeździć w zawodach i wykonywać akrobacje. Natomiast krówka przedstawi swoje dziecko i męża – byka, oraz pokaże, jak wygląda dojenie i co można zrobić z jej mleka.

Znajdziemy tu również strony, na których przedstawiono rodzaje koni i krów, z krótkim opisem. Przyznam, że wszystkie zawarte tu informacje czytałam z zaciekawieniem. Mimo iż od urodzenia mieszkam na wsi, sporo dowiedziałam się o wiejskich mieszkańcach:) 

W każdej książeczce znajdziemy wspaniałe historyjki z życia wiejskich rodzin, a na końcu każda książka przedstawia, co znajdziemy w następnej, co tylko wzmaga apetyt, na poznawanie kolejnych wiejskich przyjaciół. 

Naprawdę bardzo podobają mi się te książeczki, ich ilustracje, kolory i prostota opisów w świetny sposób przekazują ważne informacje młodemu czytelnikowi.    

W końcu jednak nie dałam za wygraną i odwiedziłam zabudowania, które stworzyły moje dzieci, ponieważ chciałam koniecznie zobaczyć zwierzęta, które tam zamieszkały:) Do naszego domu trafiły: krowa, koń, byk, świnka, owieczka, kurka i …. śmieszna farmerka.

Zwierzątka bardzo dobrze odzwierciedlają prawdziwe stworzenia. Wykonane są z twardej gumy, którą starannie pomalowano. Farba nie schodzi, nie wyciera się (nawet pierwszy ząbek mojej Olki im nie zaszkodził). Jedynym mankamentem jest łączenie, spaw, który jest mocno widoczny. Jednak nie ma się co czarować, może to przeszkadzać nam dorosłym, natomiast dzieciaki zupełnie nie zwracają na to uwagi:).

Podsumowując – kolekcja DeAgostini o życiu na farmie bardzo się nam spodobała i z niecierpliwością czekamy na pozostałe zwierzątka, ponieważ moje dzieci zbudowały naprawdę pokaźną farmą. 

Was też zachęcam do budowania farmy i zbierania ciekawych informacji o życiu jej mieszkańców. 

Tytuł: Krowa, Koń, Farma
Redakcja: Ryszard Popiołek, Katarzyna Beliniak
Tłumaczenie: Wojciech Tyszka
Wydawnictwo: De Agostini Publishing Italia A.p.A.
Liczba stron: 24
Przedział wiekowy: 3-99 lat
Oprawa: twarda

WAŻNA INFORMACJA DLA WAS !

Zamów kolekcję klikając na ten link http://bit.ly/w-roli-mamy wykorzystaj kod promocyjny PROMOFARMA2019 i otrzymaj niesamowite prezenty dostępne tylko w prenumeracie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close