Wycinanki-naklejanki

Produkt: Wycinanki-naklejanki

Producent:UP!MEDIA

Cena zestawu: od 10,50zł do 28zł

Niedawno do naszego domu trafiły zestawy wycinanek-naklejanek. Śmiało można odnieść do nich powiedzenie „nie szata zdobi człowieka”, a w zasadzie naklejki. Wiadomo też, że siła tkwi w prostocie, dlatego jestem pewna, że zostaną docenione nie tylko przez dzieci.

Czym są wycinanki-najklejanki? To zestawy papierowych elementów, z których można ułożyć kolorowe obrazki. Do każdego zestawu dołączona jest naklejka przedstawiająca przykładowy wzór, który można odwzorować oraz kartka na której można je przykleić za pomocą kleju. Zestawy zawierają od20 do 100 elementów, w zależności od tego który wybierzemy.

W pierwszej chwili nie byłam nimi zachwycona – kilka kolorowych kartoników ma być fajne? Nie, nie ma być – jest! Ale przyznaję, że ogromne znaczenie miało drugie wrażenie. Po rozpakowaniu zestawu Junior (dla trzylatków) moja niespełna czteroletnia córka bez słowa instrukcji, posilając się wzorem ułożyła obrazek używając wszystkich elementów. Po zaakceptowaniu stworzonego przez siebie obrazka chwyciła po klej i z wielkim skupieniem przyklejała wszystko do kartki. Od razu sięgnęła po kolejny zestaw dla dzieci w wieku 4-7lat. Cała zawartość wylądowała na stoliku i… tu już nie było tak łatwo, ale wspólnie dałyśmy radę. Schemat zabawy wyglądał podobnie, jednak tym razem przykleiłyśmy tylko najmniejsze elementy, np. oczy do większych kartoników. Dlaczego? Żeby wydłużyć zabawę do maksimum i móc układać wycinanki jak puzzle. Ale to nie jedyny powód. Nie mogłyśmy zdecydować się jak ma wyglądać nasza dżungla.

Niewątpliwą zaletą wycinanek-naklejanek jest to, że pozwalają dziecku być kreatywnym. Nie ma jednej instrukcji która narzuca działanie, zabawa zależy tylko i wyłącznie od wyobraźni, a wycinanki można wykorzystać do uzupełnienia namalowanych przez dziecko obrazków. Takie zabawy korzystnie wpływają na małą motorykę, uczą dzieci precyzji. Elementy wykonane są z brystolu, dzięki czemu nie gniotą się w małych paluszkach.

Serdecznie dziękujemy firmie UP!MEDIA za przekazanie zestawów do recenzji.

 

Opis producenta

 

Wycinanki-naklejanki są wykonane z papieru barwionego w masie, czyli:

  • są barwione na etapie produkcji i nie wydzielają oparów farby
  • są odporne na działanie promieni UV – wycinanka nie wyblaknie
  • nie tracą koloru pod wpływem wody.

Wszystkie oferowane przez nas w zestawach Premium kleje są nietoksyczne i odpowiednie do pracy z dziećmi.

Jedna odpowiedź do “Wycinanki-naklejanki”

  1. Isabel pisze:

    Karolina ,Sofa, narożnik w kolorze cienemj szarości jak najbardziej by pasował. Do tego proponuję jedną ścianę pomalować na ulubiony kolor (pomarańczowy, żf3łty, fioletowy czy czerwony) lub ewentualnie fajną fototapetę. Do tego reszta ścian w bieli. Stolik kawowy polecam szklany przeźroczysty, może składać się z 2 mniejszych (jak na zdjęciu). Wtedy nie zmniejszy on przestrzeni przed narożnikiem. Domyślam się, że stf3ł z krzesłami jest w kolorze wenge więc do tego proponuję stolik rtv rf3wnież w tym samym odcieniu. PozdrawiamKarolina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close