"Zabawy plastyczne"

 

Tytuł:  „ Zabawy plastyczne”

Wydawnictwo: Skrzat

Autor: Igor Buszkowski, Katarzyna Michalec

Fotografie: Igor Buszkowski, Katarzyna Michalec

Format: 200×270 mm

Oprawa: twarda

Ilość stron: 72

Kategoria wiekowa: 3+

Średnia cena: ok. 20 zł

 

Czy ślimak z grzebienia, helikopter z płyty CD, bombki z waty i telefon komórkowy z butelki nie brzmią ciekawie? Potraficie stworzyć coś z niczego? A może chcielibyście posiąść takie umiejętności, a do tego wciągnąć w to dzieci i mieć z tego super frajdę? Stanie się to możliwe dzięki tej książce!

Czasami zwykłe przedmioty, a nawet śmieci, mogą posłużyć za świetny materiał do zabawy. Możemy w nie tchnąć nowe życie, wystarczy trochę czasu, chęci i pomysłów, które tu znajdziecie.

„Zabawy plastyczne” Katarzyny Michalec i Igora Buszkowskiego, bo o tej książce mowa, pomogą uruchomić naszą kreatywność i pobudzą wyobraźnię. Wraz z dziećmi pozwolą nam odkryć mnogość możliwości wykorzystania najróżniejszych przedmiotów, które zmienimy w super zabawki.

Owszem, takie sklepowe zabawiacze są piękne, estetycznie wykonane, ale szybko się nudzą, no i są popularne, żeby nie powiedzieć „oklepane”. Gwarantuję, że zabawki, które dzieci zrobią same lub z naszą pomocą, będą je dłużej cieszyć i możemy mieć pewność, że dziecko sąsiada nie będzie miało identycznej. Na dodatek wspólnie spędzony czas, podczas twórczych prac jest czasem bezcennym –  sprawia, że stajemy się sobie bliżsi.

Przechodząc do konkretów – książka podzielona jest na 7 rozdziałów, które obejmują takie zagadnienia jak: zwierzęta, pojazdy, postacie, budowle, ozdoby świąteczne, przedmioty, przyroda. Przekrój tematyczny jest bardzo różnorodny i każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na płeć, wiek czy chociażby porę roku:)

Przeglądając tę książkę, niejednokrotnie byłam zaskoczona tym, co można wyczarować z przedmiotów, które akurat mam w koszu na śmieci. Wiem już, że będę wraz z dziećmi często sięgać po „Zabawy plastyczne”, gdyż wraz z ich rozwojem, pomysły tu zawarte będziemy przekładać na praktykę. Książka nie pójdzie w niepamięć, nie znudzi się gdy dzieci będą starsze. Z biegiem lat same będą mogły wykonywać różne przedmioty, jak również wymyślać swoje własne zabawki czy zastosowanie najprostszych przedmiotów. A i my – rodzice – na tym skorzystamy, gdyż nasz budżet nie zostanie uszczuplony kupnem kolejnego zabawiacza:)

A jak prezentuje się to wydanie? Bardzo dobrze! To dość duża książka, ma 144 strony – czyli znajdziemy w niej duuużo pomysłów, które zapisano na lekko połyskującym papierze.

Dodatkowym plusem są nie ilustracje, a zdjęcia z każdego etapu powstawania przedmiotu. Uważam, że to doskonały pomysł prezentacji, który bardziej wpływa na naszą wyobraźnię i pozwala uzmysłowić co możemy stworzyć.

Książka stanowi doskonałe wsparcie dla nauczycieli, dla których może stanowić skarbnicę pomysłów.

 

Opis wydawcy:

Zabawy plastyczne” są przeznaczona dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i ich rodziców, mogą także zostać wykorzystane przez nauczycieli wychowania przedszkolnego. W książce zawarte są instrukcje (zilustrowane zdjęciami), jak z prostych materiałów i odpadów dostępnych w każdym domu można wykonać zabawki oraz przedmioty użytkowe. Butelki po keczupie, zużyte płyty CD, słomki, zniszczona rękawiczka itp. posłużą do stworzenia małych arcydzieł.

„Sztuka odpadkowa” może zostać wykorzystana przez rodziców do pokazywania i utrwalania u dzieci zachowań proekologicznych, będąc jednocześnie wspaniałą zabawą i doskonałym sposobem na wspólne spędzanie wolnego czasu. Książka jest podzielona na poszczególne instrukcje-zabawy w punktach: 1) zestaw potrzebnych przedmiotów i narzędzi; 2) kolejne etapy wykonywania; 3) zdjęcie gotowego produktu.

Stopień trudności został dostosowany do możliwości i umiejętności dziecka, rodzic więc tylko nadzoruje zabawę, ewentualnie trochę pomaga, tak aby mały artysta miał poczucie, że zrobił „tę rzecz” zupełnie sam.

Zachęcam do sięgnięcia po tę pozycję wydawniczą i do tworzenia swoich indywidualnych zabawek.

Magdalena

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Skrzat za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

 

 

 

  1. Zazdroszczę tez wyczekuje na deszcz

    1. Aktualnie lekko kapie. Oj jak przyjemnie. Posyłam do Was:)

  2. Ja też zazdraszczam. :/ do tej pory kilka kropelek dosłownie spadło. :(

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

„ Żółw wiercipięta i inne zwierzęta”

Tytuł:  „ Żółw wiercipięta i inne zwierzęta”

Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski

Ilustrator: Andrzej Chalecki

Format: 210 x 250 mm

Oprawa: twarda, piankowa, lakierowana

Ilość stron: 72

Średnia cena: ok. 20 zł

 

„Pozwólcie, że Wam przedstawię żółwia, co ma sto lat prawie.

Żółw to troszkę nietypowy – wręcz zupełnie odlotowy!

Jest odziany bardzo modnie: nosi trampki oraz spodnie,

A do tego kapelusik z eleganckim piórkiem strusim…”[i]

 

Ten rezolutny żółw jest naszym przewodnikiem, dzięki któremu poznamy 21 rożnych zwierzątek. Począwszy od małej biedronki po dużego słonia.

Książka jest zbiorem krótkich, zabawnych historyjek o zwierzątkach. Dzięki temu, że nie są długie, zatrzymają uwagę nawet największego wiercipięty. Jak również dzięki temu dzieci szybko będą w stanie nauczyć się wierszyków na pamięć. Część z nich się rymuje, co zdecydowanie ułatwia zapamiętanie.

Pewne jest, że ilustracje się nam i dziecku nie znudzą! Są pełne humoru i barw. Idealnie komponują się z tekstem, otaczając go z każdej strony.

Wydanie to będzie doskonałym prezentem dla początkującego czytelnika. Użyta czcionka jest duża i wyraźna, a historyjki podzielono na krótkie wersy i zwrotki.

Moja córka chętnie przegląda tę książkę, zadaje pytania dotyczące zwierząt i wspólnie, dzięki barwnym rysunkom, wymyślamy własne historie.

Jeśli chodzi o jakość tego wydania – jest doskonała. Od razu moją uwagę przyciągnęła okładka, która jest oczywiście mocna, gruba a do tego tak jakby miękka. Nie jest to zwykła twarda oprawa, pod wpływam nacisku, zapada się, jest elastyczna – bardzo fajna w dotyku. Strony wydają się delikatne za sprawą połysku i gładkości, ale są dosyć grube i wytrzymałe.

Magdalena

Serdecznie dziękujemy Agencji Wydawniczej Jerzy Mostowski za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Opis wydawcy:

W zbiorze wierszy Żółw Wiercipięta i inne zwierzęta nasi najmłodsi Czytelnicy poznają różne zwierzątka i dowiedzą się o nich ciekawych rzeczy.

Wdzięk, lekkość i duże poczucie humoru to charakterystyczne cechy twórczości autorki Agnieszki Frączek.

Teksty doskonale uzupełniają się z barwnymi, pełnymi życia , wesołymi ilustracjami Andrzeja Chaleckiego.

Polecam tę pozycję wydawniczą, z nią nasze dzieci nie będą się nudzić i z ciekawością poznają przygody Żółwia Wiercipięty oraz innych zwierzątek.

 

 

 

 


[i] Frączek A.: Żółw wiercipięta i inne zwierzęta. S.5. AWM 2005

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku