Boże Narodzenie 6 grudnia 2013

Sakiewkowe bombki w 2 krokach

Jeśli uważasz, że robienie ozdób świątecznych zawsze jest czaso i pracochłonne oraz wymaga sporych zdolności to spieszę wyprowadzić Cię z błędu. Poniżej przedstawię jak zrobić bombkę w maksymalnie 5 minut. Zapraszam zatem na sakiewkowe bombki w 2 krokach!

Przygotuj:
styropianową kulkę
kawałek materiału
jedną szpilkę
wstążeczkę

CIMG1441[1]


Krok 1

Złóż około 10 cm wstążki na pół i na końcu zawiąż supełek, by powstało oczko do zawieszenia bombki. Przymocuj je do styropianowej kulki, tak by przez powstały supełek przechodziła szpilka.

Krok 2

Zawiń kulkę w materiał tak, by jego końce znajdowały się dokładnie w miejscu naszego oczka. Uformuj w dłoniach materiał (ponaciągaj) i ciasno zwiąż wstążką. Wstążeczkę zawiąż w kokardkę i obetnij końce, jeśli są za długie (zamiast kokardki można  nawlec koraliki). Nadmiar materiału skróć i wyrównaj (uważając na nasze oczko do wieszania) do długości, która Ci odpowiada.

100CASIO2[1]
CIMG1450[1]

Gotowe!

A to moje sakiewkowe bombki z kawałka szyfonu

CIMG1462 CIMG1468

Zobacz także:
Bombki ze wstążki,
Bombki ze wstążki z cekinami,
Bombki techniką serwetkową,
Bombki z plastikowych kul,

Zdjęcia: (nie)Magda(lena)

Subscribe
Powiadom o
guest

10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paulina Garbień
Paulina Garbień
9 lat temu

świetny pomysł dla zapracowanej mamy 🙂

tomek q (jakchcemy.pl)

Dla taty też świetny pomysł :).
Moim zdaniem fajne w tym pomyśle jest to, że można zrobić wspólnie z dziećmi.

(nie)Magda(lena)
(nie)Magda(lena)
9 lat temu

I do tego można je zrobić z jakiś zalegających skrawków materiałów, które pewnie tak samo jak u mnie walają się po szufladzie i nie wiadomo co z nimi zrobić 🙂
I jak zauważyłeś – poradzą sobie z tym nawet dzieci 🙂 (no, może z małą pomocą rodziców, ale to jest w tym najcenniejsze :D)

tomek q (jakchcemy.pl)

Razem, razem 🙂 – tak to wielka za zaleta. Zatrzymać się i coś wspólnie podłubać.

marzenka
marzenka
9 lat temu

Super pomysł. Musze poszukac takich styropianowych baz u siebie i do dzieła. A próbowałaś tak odświeżać stare bombki (szklane, plastikowe)? Może zdjąć dzyndzelek?Jakieś porady?

(nie)Magda(lena)
(nie)Magda(lena)
9 lat temu
Reply to  marzenka

Nie próbowałam, ale myślę, że to bardzo dobry pomysł. Tego dzyndzelka wcale nie trzeba zdejmować, wystarczy owinąć w taki sposób, by związać na szyjce bombki tasiemką (o ile taką ma), a jak nie to właśnie na tym uchwycie metalowym. Niestety nie mam takich tradycyjnych bombek, żeby pokazać.

Asia Jo
8 lat temu

Bardzo pomysłowe, chyba z córką kilka takich zrobimy

Na zakupach 4 grudnia 2013

Czytam sobie

Gdy jakiś czas temu usłyszałam o Akcji „Czytam sobie”, od razu sprawdziłam w jednej z internetowych księgarni, jakie tytuły wchodzą w skład serii i w jakiej są cenie. Jako mama czteroipółlatka, który uwielbia, gdy mu się czyta i zaczyna przygodę z samodzielnym czytaniem, byłam szczególnie zainteresowana książeczkami o pierwszym poziomie trudności „Składam słowa”.

Jaka była moja radość, gdy w zeszłym tygodniu otrzymałam przesyłkę – niespodziankę od McDonalds’a, a w niej 7 książek z serii „Czytam sobie”. Ktoś czytał w moich myślach?

ksiazeczki-czytam-sobie-7

Miesiąc temu restauracja McDonalds – jako jeden z partnerów akcji  – zainaugurowała dystrybucję książek dla dzieci w ramach projektu „Czytam sobie”. Książkę z tej serii można bezpłatnie otrzymać kupując zestaw dziecięcy Happy Meal z McZestawem. Jest to jeden z elementów akcji społecznej zachęcający dzieci do czytania, a przez to do odkrywania swoich pasji i zainteresowań.  Z badań Biblioteki Narodowej wynika, że czytanie jest dziedziczne – że dzieci czytają tam, gdzie czyta rodzic.

Do tej pory w serii ukazało się 15 książek podzielonych na trzy poziomy trudności.

Poziom pierwszy – Składam słowa – dla dzieci, które dopiero uczą się czytać. Tekst jest w formie krótkich zdań i zawiera 23 podstawowe głoski, a także ćwiczenie głoskowania. Książeczki z tego poziomu cechują się tekstem na dole strony, by ułatwić dzieciom śledzenie kolejnych literek palcem.

ksiazeczki-czytam-sobie-1

Poziom drugi – Składam zdania – to książki z dłuższymi opisami i dialogami. Tekst zawierają wypowiedzi (800–900 wyrazów) składające się także ze zdań złożonych, przy wykorzystaniu 23 podstawowych głosek oraz „h”, wraz z ćwiczeniem sylabizowania.

ksiazeczki-czytam-sobie-2

Poziom trzeci – Połykam strony – dla dzieci, które radzą już sobie ze złożonymi tekstami. Opisy składają się z 2500–2800 wyrazów i użyto wszystkich głosek, zdania są dłuższe i bardziej złożone, dodatkowo stworzono też alfabetyczny słownik trudnych wyrazów. Od poziomu pierwszego do trzeciego zmniejsza się liczba obrazków, by w łagodny sposób przechodzić z kolorowych książeczek dla dzieci do książek dorosłych.

ksiazeczki-czytam-sobie-3

Książeczki zostały wydane przez Wydawnictwo Egmont, napisane przez znanych polskich autorów i zilustrowane przez najlepszych rysowników dla dzieci. Na naszym blogu możecie przeczytać recenzje książek z pierwszej edycji akcji.

Trzymam kciuki za powodzenie akcji  – za rodziców i za najmłodszych, aby przekonały się, że czytanie jest dobrą zabawą i by u wielu dzieci udało wyrobić się nawyk czytania.
 

Chcesz włączyć się do akcji?

 • Polub profil Akcji na Facebooku
 • Udostępnij informacje i spot Akcji „Czytam sobie” (www.youtube.com/watch?v=WkjjINuHMPg&feature=youtu.be) na swojej stronie internetowej lub/i  profilu FB
 • Wejdź na www.czytamsobie.pl
 • Ciesz się z dzieckiem z każdego przeczytanego przez niego słowa, strony, czy książki, buduj poczucie sukcesu z czytania książek.
 • Czytaj przy dziecku! – ono  zrozumie, że czytanie to przyjemność
 •  

  Zdjęcia: Basia Heppa – Chudy

  Subscribe
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Boże Narodzenie 1 grudnia 2013

  Zrób to sam, czyli bombka ze wstążki

  Początek grudnia to dobry czas na rozpoczęcie domowej produkcji ozdób choinkowych. Dziś pokażę Ci jak zrobić bombkę ze wstążki lub innego materiału, która jest chyba jedną z najbardziej efektownych, ale i pracochłonnych. Mimo że wydaje się być to dość skomplikowane, wcale takie nie jest. Za to bardzo relaksuje (przynajmniej mnie!).

  Aby wykonać bombkę ze wstążki przygotuj:

  styropianową kulkę
  pudełeczko krótkich szpilek
  rolkę wstążki w wybranym kolorze/kolorach
  opcjonalnie kilka ozdobnych szpilek lub koralików z niewielkim otworem (by zatrzymywały się na główce od szpilek, które będziemy używać)

  CIMG1407[1]

  Krok 1

  Jeśli używasz wstążki o szerokości 1,5cm potnij ją na kawałki o długości ok 4,5-5cm (w przypadku szerszej potnijcie odpowiednio dłuższe). Każdy kawałek przed użyciem należy złożyć jak na zdjęciu poniżej. Niektórzy nie zostawiają zapasu w postaci wystających kawałków wstążki poza powstały trójkąt, jednak ja jestem zwolenniczką, by taki był. Sama użyłam wigofilu zamiast wstążki. W zasadzie można użyć każdego innego materiału, jednak wtedy pozostaje nam wycięcie prostokątów zamiast szybkiego pocięcia wstążki.

  CIMG1411[1]

  Krok 2

  Na czubku kulki przymocuj kwadrat ze wstążki, nie musisz wbijać szpilek do końca, ponieważ mają jedynie go przytrzymać. Następnie przytwierdź złożone kawałki tasiemki w równych odstępach i wyjmij użyte wcześniej szpilki. Ja wolę przypinać trójkąciki na czubku i przytrzymać dwoma szpilkami pozostałe rogi, które później wyjmiemy. Przede wszystkim uważam, że główki od szpilek są dekoracyjne (można również nawlec kolorowe koraliki dla lepszego efektu), po drugie jest to ich oszczędność, ponieważ zużywa się ich bardzo dużo, a po trzecie – przy niedużych kulkach (np. ok 5 cm) pod koniec ciężko znaleźć miejsce do wbijania kolejnych.

  CIMG1417[1]

  Krok 3

  Kolejne trójkąciki wbijaj zawsze nieco poniżej, zasłaniając styropian (jak na kolejnych zdjęciach). Każdy kolejny rząd możesz wykonać ze wstążki innego koloru. Przy jednokolorowych nie widać nierówności, które nie tylko początkującemu mogą się przytrafić, więc może warto od nich spróbować.

  100CASIO2

  Krok 4

  Kiedy dojdziesz do połowy bombki powtórz pierwsze 3 kroki z drugiej strony, następnie zasłoń złączenie kawałkiem wstążki. Ja użyłam koronkowej tasiemki. Żeby tasiemka się nie przesuwała wbij szpilki w dwóch miejscach, naprzeciw siebie.

  100CASIO3[1]100CASIO3[1]

  Krok 5

  W miejscu gdzie łączy się nasza wstążka możesz przymocować kokardę oraz zawieszkę do bombek lub po przeciwnej stronie przytwierdzić oczko do wieszania. Aby je wykonać należy użyć ok 10 cm cienkiej tasiemki i związać ją na końcu. Supełek wcisnąć do ozdobnego koralika, a następnie przekładając przez niego szpilkę przymocować do naszej bombki.

  100CASIO5[1]

  Gotowe!

  CIMG1510[1]

  Zobacz także:
  Bombki ze wstążki z cekinami,
  Bombki techniką serwetkową,
  Bombki sakiewkowe,
  Bombki z plastikowych kul,

  Bombki z materiału

  Zdjęcia: (nie)Magda(lena)

  Subscribe
  Powiadom o
  guest

  22 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Milena Kamińska
  Milena Kamińska
  9 lat temu

  cudeńka , pięknie też wyglądają takie bombki (z użyciem kleju na goraco) z kawą w ziarenkach, bombki ze sznurka (obklejonego na balonie a później balona sie przebija) , bombki aniołki z makaronu, styropianowe bombki dekupaż,- robie z synkiem tym roku chcemy aby nasza choinka była ozdobiona własnoręcznie wykonanymi ozdobami

  (nie)Magda(lena)
  (nie)Magda(lena)
  9 lat temu

  Ja do dziecięcego pokoju robiłam w zeszłym roku z filcu, np te:

  Jolanta Koper
  Jolanta Koper
  9 lat temu

  wyglądają o wiele lepiej niż te plastikowe ze sklepu, świetny pomysł a efekt naprawdę rewelacyjny, może się skuszę:)

  (nie)Magda(lena)
  (nie)Magda(lena)
  9 lat temu
  Reply to  Jolanta Koper

  Polecam. Ja jak się wciągnę to nie mogę przestać 😀 Nie dość, że mamy satysfakcję, ze zostały zrobione przez nas, to jeszcze pięknie wyglądają i nie nigdy nie pobiją 😀

  Rachela
  Rachela
  9 lat temu

  ja się skuszę napewno 🙂
  Jak dużą kulkę styropianową wykorzystujesz przy 1,5 cm wstążce?

  (nie)Magda(lena)
  (nie)Magda(lena)
  9 lat temu
  Reply to  Rachela

  8-9 cm i takich używam najczęściej do wszystkich bombek 🙂

  tomek q (jakchcemy.pl)

  całkiem fajnie wyglądają te bombki
  u nas na topie lampion adwentowy na roraty
  a ozdoby choinkowe zaplanowane niedługo – w tym roku chyba pieczenie i piernikowe wieszadełka będą

  Kasia Grochowiec
  8 lat temu

  teraz większość wpisów jest o imigrantach

  Ewa Kowalczyk
  Ewa Kowalczyk
  6 lat temu

  Ja robiłam kokardki i łańcuchy. Stroiki na stół również to chyba wychodzi mi najlepiej. Wiecie co podobaja mi sie takie choinki :-)..ja jestem jak ta sroka lubie jak wszystko się swieci więc gdy cos robie to musi miec dużo brokatu :-p..ps. Te bombki tez robilam a w tym roku zobaczymy czy wenę będę mieć na jakies fantazje dotyczące świąt.

  Patrycja Arent
  6 lat temu

  ja bombki robilam w tamtym roku. w tym robie renifery na mikołajki 🙂

  Agnieszka Kołodziejczyk

  Dziś był w tv kevin sam w nowym yorku..

  Julka Dydak
  6 lat temu

  Jak dla mnie, to zupełny bezsens… Myślenie o świętach Bożego Narodzenia we wrześniu, to chore zjawisko.

  Małgorzata Ciążkowska

  Justyna Białek i moje last christmas w pracy nie jest już niczym dziwnym
  Dzisiaj w tv moje dzieciaki oglądały jakiś film o świętach , słyszałam tylko jednym uchem z kuchni 😉
  Zaraz ze sklepów znikną zeszyty , pojawią się znicze , a one zaraz ustąpią miejsca choinkom ..

  Julka Dydak
  6 lat temu

  Oj tak, tak. Czas biegnie jak okamgnienie, a zegar biologiczny wciąż tyka i tyka, a sekunda za sekundą umyka śpieszcie się dziewczyny

  Karolina Kozdrowiecka

  Ale fajne bombki! Aż mi się świąt zachciało

  W roli mamy - wrolimamy.pl

  Banalnie proste a jakie cuda wychodzą 🙂

  Ewa Kowalczyk
  6 lat temu

  Jej ale czas leci szybko tragedia dopiero byl sylwester, wielkanoc a teraz znow gwiazdka…powiem wam życie pędzi!!!!

  top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close