Ponad chmurami Antarktydy, czyli jak realizować pasje i pomagać dzieciom – spotkanie z podróżnikiem o wielkim sercu, Michałem Leksińskim
Dla dzieci na sam szczyt, a nawet szczyty wspina się Michał Leksiński, ambasador Fundacji Happy Kids. W ramach projektu „7 Happy Summits” zdobywa Koronę Ziemi, czyli najwyższe góry wszystkich kontynentów, pomagając przy tym podopiecznym Organizacji. O jego najnowszej wyprawie i działalności charytatywnej będzie można posłuchać już w poniedziałek 27.03.2023 r. w ramach wydarzenia „Ponad chmurami Antarktydy”, które odbędzie się o godzinie 17:30 w EC1 w Łodzi.
Nie ma przeszkód nie do pokonania
Podróżnik Michał Leksiński, jeden z ambasadorów Fundacji Happy Kids, jest na to idealnym przykładem. Już od lat łączy swoją pasję z pomaganiem dzieciom z Rodzinnych Domów Dziecka Fundacji Happy Kids. Owocem jego współpracy z Organizacją jest właśnie projekt „7 Happy Summits”, który zakłada zdobycie przez Michała Korony Ziemi w wersji rozszerzonej – czyli 9 najwyższych gór wszystkich kontynentów. Zapytany o to na jakim etapie realizacji projektu się znajduje mówi tak:
– Do tej pory udało nam się zdobyć siedem szczytów, do dopełnienia korony pozostały już tylko dwa – Mount Everest w Azji i Denali w Ameryce Północnej. Najnowszym osiągnięciem stał się Masyw Vinsona na Antarktydzie, o którym z największą przyjemnością opowiem na poniedziałkowym spotkaniu w łódzkim EC1. Każde kolejne osiągnięcie to dla mnie niesamowite przeżycie i radość, że robiąc to, co kocham mogę pomagać dzieciom, które tej pomocy naprawdę potrzebują – podkreśla Michał Leksiński.
Co czeka na odwiedzających?
W programie wydarzenia zaplanowano m.in. opowieści Michała Leksińskiego z tej i wcześniejszych podróży, pokaz filmu z wyprawy „Ponad chmurami Antarktydy” oraz przekazanie podopiecznym Fundacji Happy Kids flagi, która towarzyszyła Michałowi na „dachu Antarktydy”. Spotkanie odbędzie się 27 marca 2023 o godzinie 17:30 w budynku EC1 przy ulicy Targowej 1/3 (wejście od ul. Dowborczyków), w sali nr 3 na 2 piętrze, nad Halą Maszyn. Wstęp jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc Fundacja prosi o wcześniejsze zapisy.
Ewa Tietianiec, wiceprezes Fundacji Happy Kids, podkreśla znaczenie projektu „7 Happy Summits” i cieszy się, że uczestnicy spotkania będą mieli możliwość poznania i wysłuchania podróżnika. – Projekt Michała Leksińskiego jest niezwykle ważny dla naszej Fundacji, ponieważ pokazuje naszym podopiecznym, że marzenia można realizować, a pasja i determinacja prowadzą do sukcesu. To niesamowita szansa, dzięki której nasze dzieci będą mogły posłuchać opowieści o niezwykłych podróżach Michała i poznać trochę świata, który na własne oczy widziało tak niewielu ludzi – dodaje.
„7 Happy Summits” to coś więcej niż wspinaczka
Fundacja Happy Kids od 2001 roku działa na rzecz opieki nad dziećmi, zapewniając im dobre środowisko rozwoju. Prowadzi m.in. 17 Rodzinnych Domów Dziecka, ale też organizuje ciekawe i rozwijające wydarzenia na rzecz swoich podopiecznych. Sztandarowym przykładem jest właśnie projekt „7 Happy Summits”, z którego fundusze przeznaczane są na budowę pierwszego w Polsce Rodzinnego Domu Pomocy Społecznej.
Podczas ostatniej wyprawy, którą Michał Leksiński odbył 3 stycznia 2023 roku, dotarł na sam szczyt Masywu Vinsona (4 892 m). To najwyższa góra Antarktydy. Całą wyprawę, począwszy od Szczecina, a na Antarktydzie skończywszy, rejestrowała kamera wspinacza, dzięki czemu odwiedzający o przygodach na śnieżnej pustyni nie tylko posłuchają, ale i zobaczą efekty podróży.
Zapisz się i zapoznaj ze szczegółami wydarzania: https://bit.ly/3lv5vKQ
*Projekt „7 Happy Summits” jest wyzwaniem podjętym przez Michała Leksińskiego, podróżnika i miłośnika alpinizmu. Projekt zakłada zdobycie wszystkich szczytów Korony Ziemi, najwyższych szczytów siedmiu kontynentów.
**Zbiórkę na Rodzinny Dom Pomocy Społecznej można wspierać na: https://www.siepomaga.pl/rodzinny-dps
Ponad chmurami Antarktydy – Fundacja Happy Kids
O Fundacji:
Fundacja Happy Kids od czasu wybuchu wojny w Ukrainie pomaga w sprowadzaniu dzieci z domów dziecka i piecz zastępczych do Polski. Po ich przybyciu do Polski zapewnia im miejsce pobytu i niezbędną opiekę.
Organizacja działa na rzecz dzieci od 2001 r. FHK od lat pomaga ogólnopolskiej transformacji systemu opieki nad dziećmi, promując i intensyfikując rozwój placówek typu rodzinnego. Ponadto Fundacja prowadzi 17 własnych Rodzinnych Domów Dziecka, w których wychowuje się obecnie 138 dzieci (w tym 17 niepełnosprawnych). Dodatkowo różnymi formami opieki FHK obejmuje kilkanaście tysięcy dzieci w Polsce rocznie.