Canca – Whiz Kids

producent: Canca
tytuł: New Whiz Kids
nośnik: DVD
wiek dziecka: 2-7 lat

Jeśli chcecie aby Wasze dziecko od najmłodszych lat miało kontakt z językiem obcym, żeby osłuchało się i uczyło prostych słówek, to z pewnością spodoba się Wam Whiz Kids.

To płyta DVD zawierająca 15 tematycznych zestawów słów wraz z animacjami – w sumie ponad 140 słów. Wśród kategorii wyrazów mamy do wyboru min. części ciała, owoce, pojazdy. Każda kategoria to kilka najczęściej spotykanych słów wraz z ilustracjami i animacjami. Każde wyrażenie wraz z ilustracją jest powoli odkrywane w rytm muzyki a na koniec trzykrotnie powtórzone. Słowa “przykryte” są kolorowymi figurami – koła, kwadraty, romby, gwiazdki i trójkąty różnej wielkości oraz z różnym natężeniem koloru. Możemy to wykorzystać włączając pauzę i prosząc dziecko o wyszukanie najmniejszej lub największej figury wśród wyświetlonych albo wszystkich figur w określonym kolorze lub kształcie. Możemy mówić wtedy z dzieckiem po angielsku lub po polsku albo łącząc oba języki.

Kiedy tylko otrzymałam płytę zabraliśmy się do “testowania”. Najpierw przy komputerze, ale u nas nie zdało to egzaminu, bo Adi jest zbyt ruchliwy by usiedzieć na jednym miejscu. Zdecydowanie lepiej było, gdy filmiki wyświetlane były na telewizorze. Synek słuchał ich, czasem zatrzymywał się w trakcie zabawy i oglądał ilustracje a później nazywał to co przedstawiały. Najpierw tylko po polsku a potem powtarzając angielskie słowa za narratorem.

Ja sama byłam na początku dość sceptyczna. Wydawało mi się, że animacje są zbyt długie i nie zainteresują dziecka. Jednak myliłam się, Adi dość szybko zaczął sie tym interesować, a ponieważ jest na etapie powtarzania każdego nowego słowa to i w tym przypadku powtarzał wszystko co usłyszał.

Dużym plusem jest to, że ilustracje do słów przypominają bardziej zdjęcia niż rysunki. Dzięki temu odzwierciedlają faktyczny wygląd danej rzeczy, a nie tylko fantazję ilustratora, co często sprawia, że dziecko ma w pamięci jej błędne wyobrażenie.

Nośnik DVD pozwala na wykorzystanie programu zarówno w domu jak i podczas podróży. Długa jazda samochodem to często dla rodziców wyzwanie, no bo jak utrzymać ruchliwego dwulatka w foteliku? Wtedy warto włączyć Whiz Kids i wraz z maluchem powtarzać nowe słowa. Wyszukiwać za oknem to czego właśnie się nauczyliśmy. Połączymy wtedy przyjemne z pożytecznym a może sami też się czegoś nauczymy 🙂

Ja jestem zachwycona tą formą nauki przez zabawę i na pewno często będziemy to wykorzystywać. Zarówno w domu jak i poza nim. Was również do tego zachęcam, naprawdę warto 🙂

Paulina

Serdecznie dziękujemy Merlin.pl za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego płyty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close