CONCERTINO BABY – hipoalergiczny proszek do prania

Od proszku do prania oczekuję kilku rzeczy – by skutecznie prał, dobrze się wypłukiwał, przyjemnie pachniał i nie niszczył pranych w nim ubrań. Zwracam też uwagę na aspekt ekologiczny – by nie zawierał szkodliwych dla środowiska składników i by był wydajny.

Dodatkowo od proszku przeznaczonego dla niemowląt i dzieci wymagam by był delikatny dla wrażliwej skóry dziecka – nie uczulał. Preparat powinien być hipoalergiczny szczególnie jeśli pierzemy ubranka malutkich domowników.

Jednocześnie mam świadomość, że bezwzględne spieranie plam i delikatność preparatu oraz ekologiczny skład poniekąd się wykluczają. Za cenę braku agresywnych składników, tracimy na sile wywabiania trudnych do usunięcia plam.

Proszek Concertino Baby jest delikatny i w zasadzie bezzapachowy (w każdym razie mój nos nie wyczuwa zapachu). Proszek dobrze się wypłukuje, a po wyciągnięciu z pralki pranie pachnie świeżością. Jeżeli chodzi o wydajność – na średnio zabrudzone ubrania wsypujemy do pralki ok 100 ml proszku  – dzięki temu 1,6 kg opakowanie wystarcza na około 20 prań w pralce automatycznej (choć producent podaje, że na 16).

Używając proszku przez kilka tygodni byłam zadowolona z efektów prania. Zarówno kolorowe jak i białe rzeczy nie traciły na jakości koloru. Pranie można prać już w temperaturze 30 stopni. Nie robiłam żadnych testów – rodem z reklamy specyfików do prania – by sprawdzić czy radzi sobie z plamami z trawy, ketchupu czy błota. Zwykłe codzienne zabrudzenia były po prostu dobrze spierane, mimo iż w składzie proszku nie występują fosforany i zeolity.

Concertino Baby nadaje się zarówno do prania w pralce jak i do prania ręcznego – nie ma żadnego problemu z wypłukaniem.

Proszek nie uczulił żadnego z moich domowników (w tym dziecka), ani nie podrażnił skóry niemowlaka zaprzyjaźnionej rodziny. Myślę, że śmiało mogą go wypróbować alergicy i osoby o wrażliwej skórze –  powinien sprostać zadaniu piorąc niemowlęce ubranka i dziecięcą odzież.

Proszek Concertino Baby sprzedawany jest w opakowaniu o wadze 1,6 kg z grubej folii w formie stojącej torebki z uchwytem. Do proszku nie ma załączonej miarki.

Opakowanie proszku zawiera istotną szczególnie dla rodziców małych dzieci informację, że produkt posiada pozytywną opinię Centrum Matki i Dziecka.

Cena proszku jest zachęcająca – 17,99 zł za 1,6 kg, po przeliczeniu wychodzi, że jedno pranie w pralce kosztuje nas 0,9 zł. A jak wiadomo to właśnie koszt jednego prania jest najbardziej miarodajny, przy porównywaniu cen produktów

Opis producenta:

CONCERTINO BABY Color – hipoalergiczny proszek do prania

Testowany dermatologicznie
Posiada pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie
Przeznaczony do prania bielizny niemowlęcej i dziecięcej
oraz odzieży osób o wrażliwej skórze i alergików
Specjalna formuła zapobiega blaknięciu kolorów
Łagodny ale skuteczny
Dobrze się wypłukuje
Ekologiczny – nie zawiera fosforanów ani zeolitów
Do prania ręcznego, w pralkach automatycznych i wirnikowych w temp. 30°C – 60°C
Wydajny: proszek 1,6 kg = 16 prań

CONCERTINO BABY White – hipoalergiczny proszek do prania

Testowany dermatologicznie
Posiada pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie
Przeznaczony do prania bielizny niemowlęcej i dziecięcej
oraz odzieży osób o wrażliwej skórze i alergików
Wyjątkowa receptura pomaga utrzymać naturalną biel tkanin na dłużej oraz zapobiega ich szarzeniu
Łagodny ale skuteczny
Dobrze się wypłukuje
Ekologiczny – nie zawiera fosforanów ani zeolitów
Do prania ręcznego, w pralkach automatycznych i wirnikowych w temp. 30°C – 95°C
Wydajny: proszek 1,6 kg = 16 prań

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close